Jak się zachować, kiedy znajdziesz martwe zwierzę

  • 16.11.2020, 19:20 (aktualizacja 23.11.2020, 16:52)
  • redakcja
Jak się zachować, kiedy znajdziesz martwe zwierzę
Okazuje się, że obywatel powinien wiedzieć wszystko lepiej niż służby, do których zwraca się o pomoc. Kilka dni temu na łamach portalu opisywaliśmy perypetie związane ze znalezionym w lesie martwym dzikiem. Dzisiaj Nadleśnictwo Smardzewice przysłało nam ulotkę na temat tego, jak należy się zachować i komu zgłaszać podobne przypadki. Informacja być może na przyszłość przyda się naszym czytelnikom. Tak czy inaczej, naszym zdaniem, interwencję powinien podjąć każdy do kogo się zgłosicie

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

m&m
m&m 18.11.2020, 13:15
Ilość podmiotów, którym można to zgłosić może mylić w sensie, że to takie łatwe i fajnie, że jest tyle możliwości. W praktyce, jak z komuną- jak coś jest wspólne (tutaj wspólny problem wszystkich wymienionych, którym można zgłaszać), to jest w praktyce niczyje- każdy ma to gdzieś i patrzy na innego.
Ala
Ala 17.11.2020, 12:21
Tę informację powinny otrzymać w pierwszej kolejnosci słuzby do których każdy ma prawo się zgłosić a one pozbywają się problemu cedując to na osobie zgłaszającej. We wrześniu miałam podobny przypadek do opisywanego w artykule. Na swojej działce znalazłam padłego dzika( leśnictwo Smardzewice). Natknęłam się na patrol Straży Miejskiej zatrzymałam i zglosiłam. Panowie zapytali o umiejscowienie działki czy po stronie Tomaszowa czy Wąwału, ponieważ działka jest po stronie Wąwału powiedzieli żeby to zglosić na policję i pojechali. Zawiadomiłam tomaszowską policję , pan zdziwił się że Straż tak zareagowała a ja byłam stanowcza w zgłoszeniu , które zostało przyjęte.Wiem ,że zostały powiadomione słuzby weterynaryjne a pomoc przyjechała aż z Rawy Mazowieckiej. Moja rada jeśli ktoś napotka taką sytuację należy ją zgłosić ale nie przyjmujcie na siebie załatwiania sprawy bo każdy się chętnie się tego pozbędzie.
rwd
rwd 17.11.2020, 11:55
Ominąć z daleka i udawać, że nic się nie widziało. Inaczej narobisz sobie tylko problemów.
Edek
Edek 16.11.2020, 20:02
Ciekawe, że nie wymieniono Sanepidu???...kiedy wydzwonię-powiadomię wszystkie te instytucje i nadal będą grać ze mną w spychologię to spróbuję jeszcze telefonu do Ministerstwa rolnictwa...no dalej to już pewnie nie odbiją piłeczki w tym ping-pong-u???

Pozostałe