Baba-dziwo. Premiera on-line

  • 19.11.2020, 19:11
  • redakcja
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mamy dobre wiadomości dla wielbicieli teatru. Spektakle w dobie pandemii przenoszą się do wirtualnej rzeczywistości. Dzięki niej możemy uczestniczyć w wydarzeniach scenicznych bez wychodzenia z domu. Dzisiaj proponujemy Wam premierę sztuki, której tematyka wciąż jest aktualna

 W umownym państwie o nazwie Prawia bezwzględnie rządzi Valida Vrana - opętana głoszoną przez siebie ideologią dyktatorka. Społeczeństwo podporządkowuje się jej bez szemrania, zamieniając się w coraz bardziej bezwolnych poddanych, czerpiących jednak korzyści ze swojego zniewolenia.

Ta groteska, tyleż śmieszna, co przerażająca, swoją premierę miała w 1938 r., gdy w kilku europejskich krajach panował już faszyzm w swoich odmianach. Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, poetka znana przed wszystkim z eterycznych, miłosnych wierszy, w Babie-Dziwo stworzyła przenikliwy i szyderczy obraz wszelkiej wodzowskiej władzy o zapędach totalitarnych.

Zapraszamy na premierę on-line ze sceny głównej Teatru Polskiego w Warszawie w piatek, 20 listopada o godzinie 19.00
Bilety do kupienia na stronie teatru oraz platformie e-bilety24.pl Cena biletu: 15zł. Po zakupie biletu online, otrzymają Państwo link do obejrzenia transmisji na żywo z Teatru. Link zostanie przesłany na Państwa adres e-mail, podany podczas zakupu biletu.
 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe