Tomaszów Mazowiecki na celowniku radykalnej prawicy i... ortodoksyjnej lewicy

  • 23.11.2020, 20:06 (aktualizacja 23.11.2020, 21:09)
  • redakcja
Tomaszów Mazowiecki na celowniku radykalnej prawicy i... ortodoksyjnej lewicy
Dwa razy radni Koalicji Obywatelskiej próbowali wprowadzić pod obrady Rady Miejskiej wniosek o uchylenie uchwały pn. Samorządowa Karta Praw Rodziny. Dwukrotnie się to nie udało, ponieważ Prezydent Miasta przygotowywał w tym samym czasie inny dokument, który miał Kartę zastąpić. Kilkukrotne debatowanie w tym samym temacie było więc bez sensu. Sporny dokument przyjęto kilka miesięcy temu. Od początku budził liczne kontrowersje, wyolbrzymiane przez środowiska radykalnie lewicowe. Niedawno doszło do tego, że uchwała stała się przyczynkiem do umieszczenia naszego miasta w tzw. atlasie nienawiści. Wydaje się, że powodem była nawet nie tyle jej treść, co autorstwo dokumentu, które przypisuje się ortodoksyjnej organizacji Ordo Iuris. Tomaszowski samorząd został wmieszany w absurdalną walkę światopoglądową, którą na co dzień karmią nas wszystkie stacje telewizyjne.

Pod koniec ubiegłego tygodnia radnym przesłano propozycję dokumentu przygotowanego przez Marcina Witko. To wystarczyło, by media radykalnie prawicowe zaatakowały Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego 

Jesteśmy właśnie w środku batalii dotyczącej ustrzeżenia Polski przed łączeniem kwestii wydatkowania środków unijnych z pojęciem tzw. „praworządności”. Pod tym sformułowaniem jak wiadomo kryje się m.in. przymus wdrażania motywowanych ideologicznie rozwiązań promujących chociażby adopcje dzieci przez pary homoseksualne, nieskrępowany dostęp do aborcji, czy genderową indoktrynację dzieci już od przedszkola. Instytucje unijne domagają się od polskich władz uległości w realizowaniu lewicowej, ideologicznej agendy. Nikogo pewnie nie zaskakuje pospieszne podążanie za wskazaniami eurokratów włodarzy takich miast jak Warszawa, Gdańsk czy Poznań. Są oni przecież prominentnymi działaczami tzw. totalnej opozycji. Dlaczego jednak podobną drogą postanowił podążyć samorząd Tomaszowa Mazowieckiego, trudno zrozumieć. Rządzący miastem Marcin Witko, były poseł PiS, organizował w lipcu br. w Tomaszowie ogólnopolskiego spotkania samorządowców z prezydentem Andrzejem Dudą, a w październiku na sesji rady miasta wiceprezydent miasta Izabela Śliwińska miała podnosić hasło – „wybór, nie zakaz!”.

- czytamy na jednym z portali internetowych. Możemy zapoznać się też z serią pytań do Prezydenta, na które dziennikarze oczekują odpowiedzi. Wśród nich też to: Dlaczego projekt nowej uchwały posługuje się językiem ideologicznym, odwołując się np. do "prowadzenia działań na rzecz podnoszenia świadomości na temat równego traktowania, tolerancji oraz promowanie idei poszanowania wszystkich grup społecznych"?

Jeśli użyty w pytaniu cytat ma charakter ideologiczny, to źródeł tej ideologii szukać chyba należy w Nowym Testamencie. To pierwsze, co każdemu katolikowi i chrześcijaninowi przyjść powinno do głowy.  

Problem jest niestety dużo poważniejszy. Tomaszów Mazowiecki walczy obecnie o środki przyznawane w ramach tzw. Funduszy Norweskich. Mają one w znaczący sposób poprawić jakość życia mieszkańców miasta. W odróżnieniu od środków unijnych są one przyznawane w sposób uznaniowy. Trudno się dziwić, że Prezydent miasta chce stawiać na pierwszym planie interes wszystkich tomaszowian. 

Propozycja zmiany uchwały wyszła z urzędu ze względu na medialne zamieszanie wokół Samorządowej Karty Praw Rodzin i skutki tym wywołane, czyli stanowiska zagranicznych instytucji przyznających dotacje.  Chodzi m.in. o stanowisko norweskiego MSZ, które na swojej stronie poinformowało, że miasta "wolne od LGBT" nie otrzymają wsparcia finansowego ze względu na dyskryminacje. Tomaszów znajduje się w "atlasie nienawiści" - istnieje realne zagrożenie wyeliminowania nas w zabieganiu o te środki.  Również Parlament Europejski wypowiedział się w tym zakresie (Samorządowej Karty Praw Rodzin) co rodzi obawę przed możliwością pozyskiwania funduszy w przyszłości.

Ostatnie pół roku, dzień i noc, przygotowywaliśmy projekt rewitalizacji miasta – staramy się o ponad 40 mln zł z środków norweskich – wiele rozwiązań w ramach działań projektowych będzie dużym wsparciem również dla rodzin (chociażby nowa infrastruktura zielona, czy poprawa ochrony środowiska).

Dlatego jako prezydent całego miasta muszę zrobić wszystko, by usunąć każdą – choćby najmniejszą przeszkodę – która utrudni pozyskanie tych środków. Jestem to winny mieszkańcom naszego miasta. Szanuję zdanie radnych i absolutnie wiem jak ważne jest wsparcie rodziny. Dlatego proponuję nową, kierunkową uchwałę, w oparciu o którą zostaną przygotowane konkretne już zadania – będziemy je oczywiście konsultować z radnymi. Chodzi o to, by zapisy o wspieraniu rodzin nie zostawiały pola do nadinterpretacji.

Wspieramy rodziny, ale to nie znaczy, że kogoś dyskryminujemy. W Tomaszowie nie ma miejsca na dyskryminacje. Samorządowa Karta Praw Rodziny jest inicjatywą radnych i to radni zdecydują o przyszłości tych uchwał

- wyjaśnia Marcin Witko 

Prezydent dodaje też, że obecnie, żeby móc prowadzić inwestycje ważne dla mieszkańców można opierać się praktycznie wyłącznie na środkach unijnych lub norweskich. Wystarczy porównać jakie kwoty trafiły np. do Łodzi z tarczy antykryzysowej, a jakie do nas.

My - miasto z około 60 tys. ludzi - otrzymaliśmy podobnie jak Koluszki gdzie mieszka około 12 tys. mieszkańców 5 mln zł. Łódź  ponad 93 mln zł, a np. Pabianice (nieco ponad 60 tys. mieszkańców) ponad 18 mln zł. Musimy więc walczyć o każdą złotówkę, zwłaszcza teraz, kiedy tak drastycznie maleją nam dochody z PIT, a koszty cały czas rosną. Jeżeli nie dostaniemy dotacji z środków norweskich, nie będziemy mogli zrealizować niezbędnych inwestycji  – bo na żadne inne środki na te działania nie możemy liczyć – a zapewniam, że zabiegam o takie wsparcie od dawna również na poziomie woj. łódzkiego.

Przy okazji warto podkreślić, że Samorząd Tomaszowa Mazowieckiego od lat prowadzi działania wspierające rodzinę. Wprowadzono Tomaszowską Kartę Rodziny Wielodzietnej, bezpłatną komunikację – korzystają z niej dzieci, seniorzy, rodzice jeżdżąc do pracy. We wszystkich miejskich instytucjach wprowadzono ulgi dla rodzin wielodzietnych i seniorów, dotyczy ona również opłaty za śmieci. Miasto cały czas rozwija Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych – mimo, że nie jest to zadaniem własnym gminy i chyba jest to jedyna tego typu placówka w Polsce. ORDN pomaga również seniorom. W naszym mieście funkcjonuje już jedno Centrum Usług Społecznych, a zaraz będzie uruchamiane drugie – w którym opiekujemy się osobami starszymi.

W zaproponowanym radnym nowym dokumencie, który znajdziecie w załączniku pojawiło się także dążenie do integracji mniejszości etnicznych i narodowych ze środowiskiem lokalnym. Zagadnienie to obejmuje nie tylko tradycyjne u nas mniejszości narodowe ale również coraz liczniej przyjeżdżających do Tomaszowa emigrantów zarobkowych z całego świata. 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Załączone pliki do pobrania (1)

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

69
69 27.11.2020, 07:56
Tak dla porównania ponad sto lat temu w Tomaszowie (sam przemysł wełniany) pod zaborem Rosyjskim:

"W 1913 r. przemysł wełniany całego miasta zatrudniał 5286 robotników, a wskaźnik wzrostu w stosunku do 1869 r. wyniósł 547,2%; produkcja osiągnęła wartość 13 815 000 rubli, natomiast wskaźnik wzrostu w stosunku do 1869 r. w 1913 r. wyniósł aż 1427,1%. W 1913 r. w Tomaszowie Mazowieckim było 16 dużych i wielkich przedsiębiorstw. "

Nasuwa się refleksja kto nas bardziej gnębił zaborca czy dzisiejsza władza rządowa i samorządowa ?

teraz tylko pier.....nie o lgbt, aborcji, dekomunizacji, złych sądach, sb, wstawaniu z kolan hehehe jak podniosą podatki żeby nas ratować to padniemy na ryj.
WuPe
WuPe 28.11.2020, 23:18
A wiesz że wtedy zatrudniano dzieci za przysłowiową miskę ryżu? Teraz prywaciarzy nawet nie stać by wyremontować pożydowskie pałacyki;-)
Lucyna
Lucyna 27.11.2020, 10:38
A dzisiaj nic już można nie produkować, bo wszystko dowiozą nam tirami z Niemiec. Towar który chętnie wybierają polscy konsumenci w Kauflandzie, Lidli, Netto czy Aldi.
q
q 27.11.2020, 09:50
Ależ to lgbt aborcja dekomunizacja itp to są fundamentalne dla naszego wybitnego i najaśniejszego narodu kwestie. No przecież nic ważniejszego nie ma...
$
$ 26.11.2020, 20:03
Jak mamy zadłużone miasto?
tomaszowiak
tomaszowiak 26.11.2020, 18:37
Spokojnie.Pan witko załatwił długi dla nas,teraz pójdzie wyżej.I to my,prócz mnie go tam zaklepiecie.
Hahah
Hahah 26.11.2020, 22:20
Przekaz dnia masz taki?:)
Czaro
Czaro 26.11.2020, 00:29
Czy powinniśmy rezygnować z wartości dla pieniędzy? Nie wiem czy makiawelizm jest dobrą drogą. Zdaje się, że to władza za rządów prezydenta przyjęła kartę. Czyli jeśli za pieniądze można zmienić zdanie w kluczowych kwestiach światopoglądowych to znaczy że każdy ma swoją cenę. Nasi radni, ktorzy z haslami konserwatywnymi wygrali wybory w miescie pokażą czym jest lojalność w stosunku do programu wyborczego. Ile warte są obietnice? Nie chodzi konkretnie o tę sprawę, lecz podejście. Przecież wszystkie decyzje można potem tłumaczyć dobrem ogółu itp., ale to chyba dość radykalna zmiana stanowiska. Chyba, że mieszkańcy miasta nie życzą sobie wspierania rodzin, lecz dopiero były wybory i takie kwestie ulegną ewentualnej zmianie dopiero po kolejnych.
M
M 27.11.2020, 00:15
Samorządowa Karta Praw Rodziny nie wspierała rodziny. Pan Czaro chyba jej nie czytał.
Grek
Grek 29.11.2020, 20:36
Ales mundry
SA.
SA. 26.11.2020, 15:44
Prezydent wcześniej musiał przecież dać znać swoim radnym, by głosowali za. Bez tego impulsu pewnie nie weszłaby karta w życie. Dlatego już nie pierwszy raz wychodzi, że jest farbowanym lisem - chorągiewką powiewającą jak wiatr mocniej zawieje. Identycznie było podczas wyborów prezydenckich, barwy, hasła. Powolne jątrzenie przez niego na tomaszowskiej prawicy. Podpiął się pod PiS to i go wybrali. W innym przypadku grzebałby teraz grabkami w jakiejś piaskownicy na Ludwikowie i nic więcej. Widać teraz jak strasznie słaby, śliski i giętki z niego prezydent. Był to niestety kiepski wybór, człowieka bez charakteru. Tylko patrzeć, jak za parę minut się przefarbuje na politykiera innej frakcji.
Beznadzieja całkowita
tyle
tyle 26.11.2020, 09:21
To był pomysł jednego radnego - nie preyzdena i to rada sobie przyjęła - czytałam ten nieszczęsny dokument i przyznam szczerze, że większej bzdury nie czytałam! Jeżeli radni dla czegoś tak durnego zezygnują z walki o te środki to będę wdzięczna za imienny wykaz głosowania, żeby wszyscy wiedzieli kogo omijać szerokim łukiem przy wyborach!
DUCK DUCK
DUCK DUCK 25.11.2020, 17:24
Ej prezydent ma zadowalać mieszkanców a nie radnych z pisu Mam nadzieję że nie zapłaci za to najwyższej ceny wykluczenie z partii i blokadą środków
Cóż
Cóż 25.11.2020, 19:30
Wykluczeniem z partii pewnie zapalaci - a bez względu na to kasy krajowej nie będzie - bo po prostu jej nie ma. Rozdana, wydana - a kryzys dopiero idzie...
Smutno :(
Smutno :( 25.11.2020, 17:14
A najbardziej na świecie zaluje głosu na Batorskiego... radni myślą o swoich interesach, a nie prawdziwych potrzebach Tomaszowa.
Suweren
Suweren 25.11.2020, 13:34
Jutro sesja Rady Miejskiej. Pytanie czy PMW zdejmie z obrad punkt nowej uchwały, czy się wycofa całkowicie czy może odroczy posiedzenie a może wprowadzi zmiany by zadowolić ortodoksyjne środowiska PiS i przypodoba się partyjnym towarzyszą? Inaczej cienko to widzę.
Marek
Marek 24.11.2020, 20:42
P. Witko, na zieleni pan długo nie pojedzie.Bije po oczach panski brak wizji rozwoju Tomaszowa Maz.....Niestety........ Głosu mojego w nastepnych wyborach pan nie dostanie, zeby pan utworzył najwspanialsze ugrupowanie z hasłami rozwoju Tomaszowa, to ja na pana nie zagłosuje
Moji
Moji 25.11.2020, 07:44
Przecież i tak Pan nigdy na Witko nie głosował po co te wynurzenia. I kto ma niby zastąpic obecnego Prezydenta Pan Witczak z tym całym poewskim Gangiem Olsena. Zlituj sie Pan.
Marek
Marek 25.11.2020, 09:05
mylisz sie GŁOSOWAŁEM, ale tak jak wyzej napisałem nie uzyska mojego głosu
Haha
Haha 25.11.2020, 17:11
Żenujący Pan jest - mój, mojej rodziny i przyjaciół ma! Bo jest normalny! A nie nawiedzony jak niektorzy:)
rwd
rwd 24.11.2020, 18:10
Całe i największe zło to politycy.
Ajdejano
Ajdejano 24.11.2020, 13:27
I znów jesteśmy pod okupacją. Kiedyś byliśmy:
1. Przez 123 lata pod zaborami.
2. Przez 5 lat pod okupacją niemców i sowietów.
3. Przez 45 lat pod polityczsną i wojskową okupacją sowietów.
4. Od maja 2004 roku pod okupacją polityczną, ideologiczną i finansową zsre (związek socjalistycznych republik europejskich) .
Paweł
Paweł 24.11.2020, 19:55
Panie kolego z tego całego zła co pan wylicza to bycie w unii wybraliśmy sami.Troche opamietania
Zuza
Zuza 24.11.2020, 14:40
Uwolnić to co zakazane! niech Ci kochający inaczej żyją w wolności bez kagańców na tym co przynosi rozkosz. I będzie po problemie!
Marek
Marek 25.11.2020, 09:07
proponujesz Sodome i Gomore?
M
M 24.11.2020, 14:16
Tak, a Teksas, Nowy Jork czy Kalifornia są pod okupacją USA ? Dobrowolnie weszliśmy do Unii Europejskiej i większość chce zostać. Naprawdę, chęć dyskryminacji mniejszości seksualnych, czy kobiet przez państwo polskie i jej samorządy nie jest sprawą o którą warto kruszyć kopię w sporze w UE. Poza tym ZSRR było państwem totalitarnym, natomiast UE jest unią demokratycznych państw i fajnie by było gdyby Polska szła w tym kierunku, a nie tak jak ostatnio w kierunku Białorusi i Putinowskiej Rosji.
Marek
Marek 24.11.2020, 20:34
UE juz jest instytucja totalitarną. Wymuszenia, szantarze, ideologiczny przymus, dyskryminacja wartosci,.ktore ukształtowały i lezą u podstaw powstania UE. Mało?.....

M
M 25.11.2020, 00:43
Panie Marku, przymus do czego ? Jakie polskie wartości są dyskryminowane? Polska W UE ma takie same prawa jak pozostali członkowie. Jest parlament europejski i są w nim nasi przedstawiciele. Jak jesteś w jakimś klubie to musisz przestrzegać regulaminu klubu. Zawsze możesz wyjść jeśli regulamin ci nie pasuje. Na przykład jeśli nie podoba ci się przestrzegania praw człowieka, możesz iść drogą Białorusi, tylko że nikt nie będzie chciał robić z tobą interesów.
Marek
Marek 25.11.2020, 09:55
Sluchaj kochaniutki/ka masz takie wyobrazenie swiata, jak by to nie istniało nic poza UE, a są kraje rowniez w Europie ktore sa bogate i nie nalezą do UE. Na swiecie jest bardzo duzo krajow ktore nie mają zadnych zwiazkow z UE i gospodarczo kwitną i są o wiele bardziej bogate i rozwojowe niz UE. Tak jak kazdy kraj powinien dążyc do dywersyfikacji dostaw surowcow tak tez ta dywersyfikacja powinna wyrazac sie w polityce gospodarczej i wzajemnych kontaktow politycznych, tozsamosciowych. zamnknąć sie w jednym tylko kółku i gdakac jak nam każą nie jest tozsame z Naszym Polskim kodem genetycznym/tozsamosciowym. Zareczam Ci że dzis Ci ktorzy siedzą cicho i znoszą upokorzenia płynące z kieruku KE i PE wreszcie powstaną i sie zbuntują jak juz wielokrotnie w naszych dziejach bywało. Jesli zapytasz poniwnie jakie to upokorzenia i jakie wartosci sa łamane to POWTARZAM----DEKALKOG
M
M 25.11.2020, 13:46
Marek, jeśli masz na myśli "dekalog" czyli 10 przykazań bożych to UE nie zabrania ci ich przestrzegania. Źle widziane jest jedynie narzucanie twoich religijnych zasad moralnych innym, którzy wcale nie muszą być katolikami, ani nawet chrześcijanami. Poza tym kochaniutki masz takie wyobrażenie świata i wydaje ci się, że takie państwa jak Szwajcaria, czy Norwegia są oderwane od rzeczywistości oraz niezależne, a tymczasem są w strefie schengen, gospodarczo całkowicie powiązane z UE i nawet przestrzegają prawa UE, nie mogą jedynie brać udziału w pracach legislacyjnych UE. A dywersyfikację i tak możemy robić i robimy i nie musimy do tego wychodzić z UE. Nie musimy gadać jak nam każą możemy próbować reformować UE, ale jak w każdej demokracji, żeby ustawa przeszła, większość musi zagłosować za. I jeszcze jedno przestrzeganie praworządności wyjdzie tylko korzystnie dla obywateli, bo niby dlaczego mamy pozwalać naszym politykom na niepraworządność ? Chciałbyś żyć w kraju rządzonym przez Zbigniewa Ziobrę, który robi co mu się podoba i nie musi przestrzegać praworządności ?
Marek
Marek 25.11.2020, 15:10
Jestes jakis ograniczony, toz to na dekalgu opiera sie czlowieczenstwo a nie na gejowskiej mentalnosci. Wlasnie ten DEKALOG kłuje w oczy ideologow z UE bo w tym to DEKALOGU zawsrta jest przyzwoitosc a nie lubieznosc , ktora chcą nam zasuflowac "elyty" gejowskie. Szkoda mi Ciebie, jestes ułomny nie rozumiejac tego co stanowi przyzwoitosc, nie ograniczenie lecz poszanowanie ludzkiej godnosci. W DEKALOGU zawarta jest wlasnie ludzka GODNOSC i Ty tego nie rozumiesz
M
M 25.11.2020, 19:31
Marek, czyli według ciebie UE nakłada na ciebie obowiązek zostania gejem? Bo nie rozumiem jak inaczej łamią twoje prawo do dekalogu. W dekalogu nie ma nic o seksie, ani o orientacji seksualnej, w tym temacie jest tylko "Nie cudzołóż" oraz "nie pożądaj żony bliźniego swego". Zmuszają cię do tego ? Nie musisz tego robić, nie zostawaj gejem jak nie chcesz. Z tym trzeba się urodzić. Chyba nadinterpretujesz przepisy unijne. A to co inni dorośli robią ze sobą to nie twój interes. Pilnuj swojej moralności talibie. Gdzie w dekalogu jest napisane żeby tępić gejów ? Ty dobrowolnie nie przestrzegasz dekalogu łamiąc go w przykazaniu 9 "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu"
Marek
Marek 25.11.2020, 09:09
Odpowiadam jakie polskie wartosci sa dyskryminowane......Prawo do DEKAKOGU
ekhm
ekhm 24.11.2020, 12:38
Za pieniądze sprzedacie wszystko. Polska.
jezu
jezu 24.11.2020, 13:49
Taaa bo ludzie się kartą najedzą nie?
Ajdejano
Ajdejano 24.11.2020, 13:21
BRAWO !!!
Suweren
Suweren 24.11.2020, 11:20
Proponuję wszystkim przeczytanie art. w
dorzeczy.pl który ukazał się wczoraj wieczorem. Tam jest obraz jak został podsumowany przez gazetę prawicową PMW oraz kto za tym art. stoi. Z art. wyraźnie wynika . Żadnych pieniędzy za zmianę uchwały. PMW jak widać został postawiony pod ścianą przez swoich ortodoksów prawicowych.
:D
:D 24.11.2020, 13:51
Radzę sprawdzić stanowiska instytucji zagranicznych a nie czytać prawicowy bełkot. A te są jednoznacze - dla tych samorządów nie ma kasy i nie będzie. Tyle.
Mający dość życiowych nieudaczników. Nie jestem grubasem
Mający dość życiowych nieudaczników. Nie jestem grubasem 24.11.2020, 07:25
Kur... W tym mieście to trudno ludziom dogodzić zła droga chociaż jest nowa zła ścieżka chociaż jest nowa remont długo wyczekiwany drogi ale jest zły bo będą korki w mieście i tak by wymieniać w nieskończoność odnoszę wrażenie że najwięcej jest mądrali siedzących z dala i potrafiących krytykować wszystko i wszystkich takich nieudaczników życiowych.chłop coś tam w życiu napisał zrobił ale okazuje się że jest największy fachowiec i wszystkie uchwały ustawy projekty by poprawiał.jak czytam na Facebooku niektórych komentarzy niektórych w cudzysłowie artykuły na swoich profilach to mam wrażenie i skojarzenie z takimi za przeproszeniem babciami w moherowych beretach które obserwują krytykują niewiele wnosząc i niewiele pomagając innym. Zrzędy i nieudacznik i siedzące przed komputerami potrafiący wytykać wszystko bez ponoszenia jakiejkolwiek odpowiedzialności W sensie prawnej czy materialnej za jakieś swoje decyzje.po prostu łatwo jest z dala bezpiecznie krytykować innych samemu nie robiąc nic i będącym życiowym nieudacznikiem spędzający 3/4 życia pisząc różnego rodzaju komentarze i wstawiając jeszcze na swoje profile jakieś pierdy.
M
M 24.11.2020, 00:17
Dobra decyzja, oby radni również wykazali się rozsądkiem.
69
69 23.11.2020, 22:10
Niech się wszyscy wezmą do roboty tj. porządnego administrowania i optymalizacji w kosztach organów i spółek komunalnych s nie ciągle ta ideologia która ma zasłonić nieróbstwo i kawki z ciasteczkiem w godzinach pracy.
Suweren
Suweren 23.11.2020, 22:09
Zastanawia mnie jedno gdzie był PMW gdy głosowano tę uchwałę Samorządowa Karta Praw Rodziny. Przecież od miesięcy jest wiadomo że z Funduszy Norweskich
będą mogli korzystać wszyscy ci co nie mają takich wynalazków. Dziś jak widać PMW ma problem. Budżet się wali. Kasy brakuje na wszystko. A tu jeszcze radni związani z PIS i Witko, którzy stali się obsysejnymi radykałami prawicy. Dziś my mieszkańcy ponosimy karę za wybór nierozsądnych i radykalnych radnych którzy mają nas gdzieś . Zastanawiam się
czy ci radni rozumieją o co w tym wszystkim chodzi.
Proste
Proste 24.11.2020, 09:23
To była inicjatywa radnych - maja prawo zgłaszać swoje uchwały.
Heh
Heh 24.11.2020, 00:03
Bo troszkę suwerennie się faktami mijasz:)
Taaa
Taaa 23.11.2020, 21:21
Taaaa pisza z Warszawy madrale, ale nie oni tu mieszlaja i nasze problemy ich nie dotyczą, latwo sie wtedy ocenia.
Brawo!
Brawo! 23.11.2020, 21:05
Panie Prezydencie - jestem dumna! Proszę sie nie dać - niech zwycięży rozum a nie ideologia skrajnie prawicowa czy lewicowa - bez znaczenia. Ta karta to pustosłowie nic nie wnoszące dla miasta - kto uważa inaczej niech poda jeden choć przykład jej działania - a jeżeli ma zaszkodzić miastu - to radni nie powinni mieć wątpliwości co zrobić.

Pozostałe