Stanowisko powiatowych struktur Ruchu Narodowego w sprawie Samorządowej Karty Praw Rodzin

  • 24.11.2020, 10:55 (aktualizacja 27.11.2020, 15:56)
  • redakcja
Stanowisko powiatowych struktur Ruchu Narodowego w sprawie Samorządowej Karty Praw Rodzin
Prezes Koła Ruchu Narodowego Andrzej Fąk na konferencji prasowej w dniu 24 listopada o godz. 9.30, przed Urzędem Miasta w Tomaszowie Mazowieckim wydał oświadczenie w sprawie Samorządowej Karty Praw Rodzin. Prezentacja stanowiska lokalnych struktur Ruchu Narodowego wynika z tego, iż w porządku sesji Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego zwołanej na 26 listopada procedowany będzie projekt uchwały o uchylenie wspomnianej karty.

Jako Ruch Narodowy jesteśmy przeciwni przyjęciu projektu uchwały, który w jednym z paragrafów uchyla Samorządową Kartę Praw Rodzin.

Zwracamy uwagę radym i władzy samorządowej, iż obecnie są ważniejsze problemy nurtujące lokalną społeczność niż światopoglądowa przepychanka. Takie stanowisko reprezentują również radni klubu Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska w przedstawionym na ostatniej sesji projekcie rezolucji:

Nie ma zgody na cyniczne odwracanie uwagi Polaków od epidemii wojną światopoglądową".

Czy za słowami pójdą czyny i radni zagłosują za zdjęciem tego punktu z porządku obrad? Wątpię.

Szanowni Państwo, uważamy, że wprowadzona rok temu Samorządowa Karta Praw Rodzin, nie funkcjonuje prawidłowo. Rzecznika Praw Rodziny powołano po prawie pół roku od jej uchwalenia, nie zrealizowano dużej części jej zapisów. Jednakże rozumiejąc sytuację, w jakiej obecnie funkcjonuje samorząd oraz jednostki mu podległe, nie podnosiliśmy publicznie tych niedociągnięć, aby władza mogła się skupić na przeciwdziałaniu problemom, jakie dotykają obecnie mieszkańców naszego miasta.

Ponadto uważamy, że podnoszenie przez część radnych, konieczności uchylenia Samorządowej Karty Praw Rodzin ze względu na możliwość utraty środków zewnętrznych wynika z chęci cynicznego straszenia obywateli i budowania własnego kapitału politycznego, a nie dbałości o dobre imię naszego miasta. Przypominamy, iż Samorządowa Karta Praw Rodzin nie stanowi dyskryminacji, a nawet nakazuje ograniczenie takich praktyk, np. w przypadku osób samotnie wychowujących dzieci. Zaznaczyć należy, iż w karcie nie wymieniono ani razu akronimu LGBT, co sugeruje część środowisk. 

Prezes Koła Ruchu Narodowego

Tomaszów Mazowiecki

Andrzej Fąk

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gerher
Gerher 19.12.2020, 11:43
RN to banda totalitarystów, która z wolnością nie ma nic wspólnego, a której światopoglądowo blisko do neonazistów i bolszewików.
Kolo
Kolo 24.11.2020, 14:59
Hahaha... niech on lepiej czymś innym się zajmie.
Ajdejano
Ajdejano 24.11.2020, 13:39
Czy my - POLACY - tak bardzo upadliśmy na mordę i tak się zeszmaciliśmy, że musimy lizać po tyłku jakichś ryżowatych Norwegów i nierobów z Brukseli ???
tomaszowiak
tomaszowiak 24.11.2020, 20:38
Masz na myśli Kempe i inne damy z Pisu?Jakoś im ta forsa nie śmierdzi,
Ajdejano
Ajdejano 25.11.2020, 11:47
Zapomniałeś o tych zdrajcach Polski w UE, pochodzących z po, sld, psl. Im też jakoś unijna (czyli nasza-polska) kasiorka nie śmierdzi.

Pozostałe