Śmiertelny wypadek drogowy

  • 27.11.2020, 15:36
  • redakcja
Śmiertelny wypadek drogowy
Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w miejscowości Zalesie na drodze powiatowej Jeżów - Budziszewice. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 69-letni pieszy. Policjanci apelują do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drodze oraz wyposażenie w elementy odblaskowe, które mogą uratować życie.

27 listopada  2020 roku tuż przed godziną 6:00 dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze powiatowej Jezów-Budziszewice. Z dotychczasowych ustaleń policjantów i pracującego na miejscu prokuratora rejonowego wynika, że 25-letni kierujący dostawczym fiatem jadąc w kierunku Budziszewic w rejonie skrzyżowania w miejscowości Zalesie potrącił poruszającego się tą drogą pieszego. 69-letni mieszkaniec tej miejscowości poniósł śmierć na miejscu. Ustalono, iż w momencie zdarzenia było ciemno i panowało silne zamglenie, a pieszy nie był wyposażony w elementy odblaskowe. Kierujący fiatem był trzeźwy. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim wyjaśniają policjanci.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego by zachowali ostrożność na drodze oraz stosowali zasadę ograniczonego zaufania !

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KWP.
KWP. 30.11.2020, 22:20
W terenie zabudowanym kierowca porusza się do 50 km/h. Powinien wtedy dostrzec pieszego, prawidłowo idącego lewą stroną jezdni, pobocza. W przypadku, kiedy było ciemno i panowały złe warunki, powinien zachować ostrożność, i zmniejszyć prędkość. Tym bardziej, że było to również w rejonie oznaczonego przystanku autobusowego. Zasadą jest, nie widzisz drogi, nie jedziesz dalej, bo nie wiadomo, gdzie i w co wjedziesz, uderzysz. Poza terenem zabudowanym, tym bardziej powinien zmniejszyć prędkość do 50 km/h i zachować szczególne środki ostrożności. Pieszy, jeżeli powinien być oznakowany (teren niezabudowany) ponosi odpowiedzialność w małym %.
Chyba, że pieszy stał na środku jezdni i czekał, aż coś w niego uderzy. Samobójstwo w wieku 69 lat, raczej odpada. Ewidentna wina kierowcy.
Proste!
Proste! 12.12.2020, 17:01
Panie! To nie tu z takimi tekstami. Gdby byl kims dojezdzalby na ten przystanej, przynajmniej motorem. Nie ma o czym w ogole pisac. Tylko koszty pochowku wyegzekwowac od starej baby z chalupki pod lasem i nie zawracac du... Nie mial odblaskow, zginał. Proste!
KWP.
KWP. 22.12.2020, 15:42
Coś ci się pomerdało chyba. Był kimś, czy też nie, co cię to swędzi.
Przepisy mówią jasno... odblaski to jedynie współwina jak już, w małym %.
Ty nie zawracaj du... innym, swoimi miernotami.
Pp
Pp 29.11.2020, 13:27
Nie najeżdżajcie na kierowcę bo on nieczmu nie jest winny. Szkoda kierowcy, mlody chłopak. Bedzie miał traumę na całe życie.
„Stare baby prądem razić”?
„Stare baby prądem razić”? 29.11.2020, 16:22
Ze w Tomaszowie stosunek do starszych ludzi jest ...mówiąc najdelikatniej brutalny – to jasne. Poprzegladajcie te ludowe grupy typu Tomnaszow Mazowiecki spotted itp.

Z czego to wynika? Ano, czeka się na mieszkania. Baba, dzieciak na glowie, czasem alimenty z pierwszego „związku” z blondtelenioną ukochaną pewnie poznaną w karczmie przy Stolarskiej (to jeszcze dziala? Jak to tam sie nazywalo Nasza Chata? Co takiego tam bylo, szyldy jeszcze sa, ale wieczorem jeszcze nigdy tam nie bylem)

Ostatnio zalila sie jakas gowniara na takim forum, ze ja 70latka poprosila o ustapienie.

Kim jest mlodzieniec z dostawczaka? A kolekiem jakims zakapturzonym w new balace. Powtrarzam: bylo docisniete, bo przy 50tce nawet gdyby zobaczyl dziadka na poboczu 30 metrow przed maska, to wyminal go. Przy 100 juz nie.

To jest relacje miedzy ludzie przypominające opowiesci i to z duzych miast gdzies spod getta przy szmuglowaniu chleba i smalcu. Przerzyją najsilniejsi :(

No tylko, ze ci sprawni mlodzi „mieszczanie” w drugim pokoleniu niczego nie zbudują. Liczy sie dzis i nic poza tym.
Dość mówienia źle na kierowców
Dość mówienia źle na kierowców 28.11.2020, 08:50
Pieszy bez odblaskow plus takie duże zamglenie. Nie moglo skończyć się inaczej. Kierowca nie jest niczemu winien. Nie mogł tak szybko zahamować gdy tylko go zobaczył pewnie juz z 5 metrow przed autem. Szkoda kierowcy bo to pewnie nieszczęśliwy wypadek. Napewno nie jechał 100 tylko kolo 50 przy takiej pogofzie jaka byla rano.
.
. 30.11.2020, 08:14
Zgadzam się z tobą , dość !!! mówienia źle o "kierowcach" , najwyższy czas zacząć zatrzymywać niektórych , zabrać kluczyki i prawo jazdy , obić mordę , a samochód przetopić za żyletki . Może takie działanie włączyło by niektórym myślenie , piszesz widoczność 5 m , to z jaką prędkością można jechać ? Pomysł co piszesz , bo z tego co napisałeś wynika że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.
Mirek
Mirek 28.11.2020, 05:34
Nie krytykujcie jak nie znacie sytuacji. Bo nigdy nie wiadomo co komu i kiedy sie wydarzy. Stalo sie nie szczescie a chlopak pewnie teraz sie zalamie. Bo to nie jest taki głupi chłopak ze zlekcewazy to co sie stalo.
Zz
Zz 27.11.2020, 22:05
No niestety jak się chodzi bez odblasków bo całej drodze w takich warunkach pogodowych to tak się to kończy.
Seba
Seba 27.11.2020, 18:16
Kazdy potrafi sie tylko o kierowcy wypowiadac a czasami to nie on winny. Jesli bylo silne zamglenie plus gosc bez zadnych odblasków to równa sie brakiem jakiej kolwiek reakcji kierowcy. Nawet przy prędkości 50km/h równa sie smierc na miejscu zwłaszcza w tym wieku.A te 10 metrow co ktos pisze to własnie czas na jakąkolwiek reakcje ze strony kierowcy.
Dramat polskich dróg
Dramat polskich dróg 27.11.2020, 17:54
I to na przystranku dziadka zabił. Dziadek wysiadl z autobusu, kilka minut poprzepakowywal jedzenie z Biedronki z miasta, chwycil siaty, zaczal isc... i wyskoczylo z mgly pewnie BMW rocznik 98.

Dlaczego nie mam auta? Bo pewnie musialbym miec takie.

Odblaski? Co to we mgle m do rzeczy? Ile metrow dalej bylby widoczny 10?

Z rynku
Z rynku 27.11.2020, 22:59
Przed 6 rano z Biedronki??? Nie no, chyba za wczesnie ....
Aa
Aa 28.11.2020, 15:16
Czynne, czynne
Pp
Pp 27.11.2020, 17:39
Gdyby jechal przepisowo na pewno by wyminał. Bylo prute pewnie ze stówę na wąskiej wiejskiej dróżce bez chodników gdzie większość mieszkańców nie ma prawa jazdy. Polska B a nawet C tuż za miastem w centrum Kraju.
Aa
Aa 28.11.2020, 08:40
Otóż nie zgodze sie ze bylo prute. Rano o 6 jest mgla xe nie widac nic z 3 m a mowa o piszym ktory szedl i nie bylo go widac. A poza tym to chyba slyszal ze cos jedzie to zszedł by na pobocze a nie szedl po drodze.
tom
tom 27.11.2020, 15:51
Niestety ale stan wielu dróg prosi o pomstę. Nie dość że nawierzchnie okropne to jeszcze brak poboczy utwardzonych czy ścieżek rowerowych. W biedzie państwa lepiej o tym nie mówić a obwiesić pieszych i rowerzystów świecidełkami i innymi podobnymi pierdołami a problem cyk! pod dywan...
100 km/h ...we mgle
100 km/h ...we mgle 27.11.2020, 22:34
Co to ma do rzeczy? Gdyby byla gładsza droga pędziłby 150 km/h zamiast 100.

Pozostałe