Premier zlecił kontrole w punktach handlowych dot. przestrzegania reżimu sanitarnego

  • 01.12.2020, 11:47 (aktualizacja 03.12.2020, 12:16)
  • redakcja
Premier zlecił kontrole w punktach handlowych dot. przestrzegania reżimu sanitarnego
Premier Mateusz Morawiecki w sobotę zlecił MSWiA kontrole w punktach handlowych, czy przestrzegane są zasady reżimu sanitarnego; w przypadku kiedy te reguły nie będą przestrzegane, stosowne służby będą egzekwowały kary - mówił w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Resort zdrowia podał w poniedziałek, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 5733 osób, jest to najmniej od 13 października; zmarło 121 chorych.

Dworczyk w telewizji wPolsce.pl zwrócił uwagę, że od kilku dni notujemy wyraźny spadek liczby zachorowań. Jak jednak podkreślił, "to nie jest absolutnie czas na hurraoptymizm. Powinniśmy patrzeć z optymizmem w przyszłość, ale z ostrożnym optymizmem".

Wyraził jednocześnie nadzieję, że ograniczenia które zostały wprowadzone i do których większa część społeczeństwa się zastosowała przyniosły pozytywne efekty.

Dopytywany o kwestię tłumów w galeriach handlowych z ostatniego weekendu minister ocenił, że są one niepokojące.

"Dlatego premier jeszcze w sobotę zlecił Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęcie działań na rzecz kontroli w tych punktach handlowych, czy rzeczywiście przestrzegane są zasady. Galerie zostały otwarte, szereg punktów handlowych zostało otwartych, ale cały czas obowiązuje nas reżim sanitarny; nie tylko zasłanianie nosa i ust, nie tylko dezynfekcja, ale również określona liczba (osób) przypadająca na określoną powierzchnię handlową" - mówił.

"Musimy przestrzegać tego, muszą pamiętać o tym obywatele, muszą pamiętać o tym właściciele sklepów. W przypadku, kiedy nie będą te reguły przestrzegane stosowne służby będą egzekwowały kary związane z nieprzestrzeganiem tych zasad" - ostrzegł Dworczyk.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

69
69 02.12.2020, 18:50
niech skontroluje biuro kaczyńskiego, nasiadówy partyjne pisu i wróci do tematu wizyty naczelnika na cmentarzu kiedy jego rząd pozamykał wszystkim odwiedziny na cmentarzu

PS
kontrola w każdym domu posła pis w wigilę czy jest do 5 osób !
Vicente
Vicente 01.12.2020, 22:53
Wybrałem się dzisiaj na spacer w pięknym dużym mieście . Dużo ludzi z różnych stron i wszystko zaczyna świecić - ulice , wystawy , a w domach już pełno świateł , choinek i ozdób . Zbliżają się różne święta i to szacunek dla wszystkich .U mnie na dzielnicy stoi także co roku wielka choinka . Ufundowana przez bogatych mieszkańców z życzeniami - w różnych językach i dla wielu. Nikt też nie wykazuje specjalnej gorliwości w uwagach tyczących innych osób i ich szczególnego maskowania , bo i klimat jest inny . Na tym też polega ta wigillijna opowieść , że w Polsce niejeden ,,Scrooge,, tego nie rozumie , a ze swojej natury mając wazę - mierzy dużym apetytem.
Obs
Obs 01.12.2020, 22:38
Sklepy Biedronki chyba przodują w nietrzymaniu rezimu sanitarnego. W Nowym Porcie to samo. Mlode osoby w godzinach dla seniorów robią zakupy z maską pod nosem.To tak samo jak załoźyć majtki do kolan.
Ola
Ola 02.12.2020, 09:22
Ważne że seniorzy przestrzegają reżimu, znam takich co śpią nawet w maseczkach i cały dzień w gumowych rękawiczkach.
Józef
Józef 02.12.2020, 18:22
Jak tam Ola chciałabyś ,żeby przez nie stosowanie zabezpieczeń zmarła któraś z twoich bliskich osób ,tylko dlatego ,że ktoś miał maseczkę na kolanach. Pewnie młoda jesteś i jeszcze na wiesz kończy się na ......utka.
Wacek
Wacek 01.12.2020, 20:48
Ty cwaniaczku od biustonoszy wyskocz z takim pytaniem do kobiety jak bedzie z facetem to inaczej zaspiewasz. Piz...o.
Noś maskę nsjlepiej gazową.
Taka jedna
Taka jedna 01.12.2020, 19:34
w Galerii w SMYKU podobnie,wiele osób bez maseczek ! wybrałam sie na zakup prezentu dla dziecka i szlag mnie trafia jak widzę u ludzi maseczki na brodzie ! Po co ta szopka, albo jest się odpowiedzialnym i nosI maseczkę jak należy albo wszystkich innych mam w głębokim poważaniu ! Ktoś zapytał taką jedną co maseczką tylko brodę zakrywała czy stanik też tylko na jednym cycku nosi , poskutkowało,bo bez słowa zakryła usta i nos !
Kaśka
Kaśka 01.12.2020, 20:45
Jakby mnie ktos tak zapytał to by w pysk dostał tylko pajace potrafią z takim pytaniem wyskoczyć.
Sluchajcie sie i bierzcie szczepionki w kolejke do Mateuszka na kolanach głupcy.
McMarek
McMarek 02.12.2020, 07:19
Jeżeli nosisz maseczkę jak opisana kobieta to sama jesteś pajacem.
M
M 01.12.2020, 16:48
Nie wierzyłem, że dożyję czasów, że w Polsce będzie ponownie reżim...
Wektor
Wektor 01.12.2020, 14:16
Wiele osob mówiło ze jak dojdzie Morawiecki do wladzy to biada Polsce teraz jak widzimy to sie sprawdza. Kazdy prawnik mowi ze to wszystko to nadal bezprawie i kazdy na razie wolny sad uchyli mandaty. Ulomny rzad tworzy ulomne prawo i siw osmiesza przy tym. Swieta w 5 osob itd.
Ola
Ola 02.12.2020, 09:16
Teraz myślą co by nam tu jeszcze umilić, może wyjdzie rozporządzenie o ilości bombek na choince, zmniejszeniu ilości potraw wigilijnych czy wirtualnym Mikołaju żeby ten prawdziwy covida nie roznosił.
klient
klient 01.12.2020, 12:49
Kontrole w punktach handlowych na terenie naszego miasta proponuję zacząć od soboty i wizyty w biedronce na niebrowie tam nie są przestrzegane żadne zasady człowiek na człowieku do kasy masa narodu dystans społeczny żaden!!! Aż dziwne że nie było tam żadnej kontroli
Szkoda Nas
Szkoda Nas 01.12.2020, 18:32
A ty co ORMO? Minąłes sie z powolaniem? Na ochotnika na komende lataj chlopcze może szczepionke dostaniesz pierwszy.

Pozostałe