Poznaliśmy listę startową European Individual Ice Speedway Championship w Tomaszowie Mazowieckim

  • 04.12.2020, 21:49
  • redakcja
Poznaliśmy listę startową European Individual Ice Speedway Championship w Tomaszowie Mazowieckim
Już 13 grudnia o godzinie 16.30 w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się European Individual Ice Speedway Championship. Poznaliśmy ostateczną listę startową. Stawka jest wyjątkowo silna, do Tomaszowa przyjedzie 16 zawodników plus 1 rezerwowy z dziesięciu państw Europy. Patronat nad wydarzeniem objął europoseł Ryszard Czarnecki.

W Arenie Lodowej o najwyższe laury będą rywalizować reprezentanci 10 państw – Austrii, Czech, Finlandii, Holandii, Niemiec, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Włoch i oczywiście Polski. Gospodarzy reprezentować będzie Michał Knapp, dla którego start będzie dużym wyzwaniem. Do żużla na lodzie powraca po długiej przerwie i przyjdzie mu od razu powalczyć z najlepszymi zawodnikami w tej dyscyplinie.

- Na pewno towarzyszy temu wszystkiemu jakiś stres, bo mistrzostwa Europy to impreza wysokiej rangi, ważniejszy jest tylko cykl Ice Speedway Gladiators, czyli mistrzostwa świata. Czuję trochę niepewności, czy wszystko zagra i czy sprzęt zadziała, jak powinien. Ale mam nadzieję, że zawody pójdą po mojej myśli i będę mógł czuć się po nich zadowolony ze swojego występu – powiedział Michał Knapp, który podobnie jak inni uczestnicy zaprezentuje się kibicom zgromadzonym przed telewizorami. Transmisja na żywo z zawodów 13 grudnia od 16.15 na antenie nSport+.

Prym w ice speedwayu wiodą Rosjanie i to oni będą faworytami zmagań w Tomaszowie Mazowieckim. Dmitrij Soliannikov, Konstantin Kolenkin i Nikita Toloknov na pewno postawią wysoko poprzeczkę. W barwach holenderskich zobaczymy Jaspera Iwemę, zawodnika z polskimi korzeniami, który w 2019 roku w europejskim czempionacie zajął wysoką czwartą pozycję. Przegrał wtedy walkę o miejsce na podium po biegu dodatkowym z Luca Bauerem, który również zaprezentuje się w Tomaszowie Mazowieckim. Do walki o Indywidualne Mistrzostwo Europy powraca Austriak Franz Zorn, który znany jest polskiej publiczności z tytułu mistrza Europy wywalczonego na torze w Sanoku, w 2008 roku.

Lista startowa:

1. Martin HAARAHILTUNEN (Szwecja)
2. Luca BAUER (Włochy)
3. Konstantin KOLENKIN (Rosja)
4. Lukas HUTLA (Czechy)
5. Michał KNAPP (Polska)
6. Johan WEBER (Niemcy)
7. Franz ZORN (Austria)
8. Dmitrij SOLIANNIKOV (Rosja)
9. Jasper IWEMA (Holandia)
10. Benedikt MONN (Niemcy)
11. Andrej DIVIŠ (Czechy)
12. Stefan SVENSSON (Szwecja)
13. Atte SUOLAMMI (Finlandia)
14. Philip LAGEDER Philip (Szwajcaria)
15. Nikita TOLOKNOV (Rosja)
16. Aki ALA-RIIHIMĂKI (Finlandia)

Rezerwowy:
17. Jiri WILDT (Czechy)

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

A.
A. 07.12.2020, 18:41
A potem trzeba będzie rozmrozić tor i mrozić od nowa, w środku sezonu. Gdzie logika?
Zdziwiony
Zdziwiony 05.12.2020, 01:07
Wszystkich obowiązuje "zostań w domu" a w Tomaszowie ślizgawki idą pełną parą, gdy w całej Polsce zakaz .... Nie rozumiem...
Moze telebim na placu?
Moze telebim na placu? 05.12.2020, 11:59
Organizowane sa imprezy. Siatkowka ma byc jakas teraz nowa w Warszawie. Na piachu 4x4 czy jakos tak, ale ma to miec charakter profesjonalny. Niespecjalnie mnie to ciekawi, no ale z racji, ze Polacy lubia siatkowke to i ja sobie czytam. Takze to nie jest tak, ze sie nie organizuje.

Akurat w Arenie najlatwiej bedzie dopilnowac dyscypliny sanitarnej. Bo gdy ja zlamiesz podejdzie obsluga i Cie wyprosi.

Obiekt monitorowany, z ochroną. Co drugie miejsce wolne jak w autobusach i tyle. Jesli nSport+ nie robilby problemow to powinni wystawic telebim. W takim Tomaszowie nie odbierze tej telewizji wielu widzow, a jednak jest to ciekawe.

Ale na placu. Jesli wejscie na Arenę jest biletowane to na placu, niezaduzy telebim. Poczatkowo tak sie gromadzili ludzie w Wisle gdy Malysz zdobywal pierwsze swiatowe laury.

Do Areny by sie wlec w dżdżysty poranek z jakiegos Niebrowa... No nie wiem.

A na Placu zgarnie gapiow ktorzy nawet nie wiedzieli, ze cos takiego sie odbywa. Ale wymiar promocyjny wlasnie tez na tym polega. Poza tym z placu powinnismy robic taki salon wlasnie do ogladania czegosc, wspolnego przezywani

No tak na czuja, by nie przestrzelic i pod wielki ekran nie przyszlo 10 osob. Cos mniejszego niz kino letnie. A cos wiekszego nie telewizor w domu. I na jakiejs konstrukcji do 4 metrow by tak nie dominowalo. Ustawic tak by mozna bylo ogladac siedzac w ogrodku restauracyjnym (poprosic Czytay Cafe, na ten jeden wieczor wystawilo siedzenia i tak to jest otwarte), ale jednoczesnie by mozna bylo ogladac nie wchodzac do do ogrodka.

Zyjemy w "hybrydowych" czasach nic nie jest jednoznaczne. W PRL postawiliby i ekran i zapewnili publicznosc. I nie byly to zle we wszystkim czasy. Nie jeden czytac i pisac nauczyl, nie jeden liznal czegos wartosciowszego na co dzis nie bedzie miec szans.

co za głupoty
co za głupoty 05.12.2020, 15:18
Nie masz zupełnie pojęcia na temat na który piszesz - nie wiesz jakie obostrzenia wprowadził twój kochany rząd? Nie ma co drugie krzesełko - jest zakaz uczestnictwa w imprezach. Wszystko jest bez udziału publiczności. Żadnego telebimu bo jest zakaz zgromadzeń. Ogródek restauracyjny nic ci nie wystawi bo musi być zamknięty. Kto miał by za ten telebim zapłacić - Urząd Miasta? Urząd Miasta ma teraz problemy finansowe związane z mniejszymi wpływami z podatków.
Jak to jest?
Jak to jest? 06.12.2020, 01:35
Kwoki się spotykały jakoś i dopóki nie zaczepiały fizycznie policjantów to nikt nie reagował.Telebim to nie jest zgromadzenie stoi duży telewizor i gra. Tylko kanał, który wiekszosc z nas nie ma odkodowanego. Nikt nie nakłania by przychodzić, że ktoś przystanął to żadne zgromadzenie.
?
? 04.12.2020, 23:01
Ktoś wie w ktorym pubie jest nSport+? Alibi? Ministerstwo Wódki i Śledzia? Pod koniec wakacji w ogrodku restauracyjnym na placu Kosciuszki byl wiekszy telewizor wystawiony, jakis mecz byl. Sporo ludzi to ogladalo.

Nie wiem jak tam z prawami, czy mozna telebim wystawic, ale z telewizora w knajapach pokazywane sa imprezy sportowe z kodowanych kanałów, więc chyba nie byloby problemu?

Restauratorzy odezwijcie sie zawczasu.

Dziękuję
Tomson
Tomson 06.12.2020, 16:50
W Galerii w C+ jest telewizor. Można za darmo sobie obejrzeć
wyjdź z piwnicy
wyjdź z piwnicy 05.12.2020, 15:20
Jacy restauratorzy? W piwnicy żyjesz? W barach i restauracjach teraz tylko na wynos
..,m
..,m 06.12.2020, 01:36
W Alibi może nie, ale coś co ma więcej okien, mogliby wystawić telewizor i sprzedawac na wynos (?)
dobre
dobre 06.12.2020, 11:34