3 miliony złotych na remont zatęchłego garażu. To możliwe tylko u nas

  • 11.12.2020, 18:33 (aktualizacja 11.12.2020, 19:36)
  • redakcja
3 miliony złotych na remont zatęchłego garażu. To możliwe tylko u nas
3,4 miliona złotych wyda Powiat Tomaszowski na remont zagrzybionych garaży przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym by umieścić w nich Warsztaty Terapii Zajęciowej. Pieniądze pochodzić będą z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych. Przyznam, że równie idiotycznie wydawanych milionów złotych z publicznej kasy dawno nie widziałem. Trudno to nazwać inaczej niż niegospodarnością. W ramach tego samego funduszu pobliskie Opoczno załatwiło sobie 12 milionów na nowy blok operacyjny w szpitalu. My będziemy remontować ohydną stęchliznę, by wprowadzić do niej osoby niepełnosprawne. To i niegodne i niemądre. Nie wiem kto dokładnie oceniał wnioski ale wydaje mi się , że człowiek ten miał poważne problemy zdrowotne. Równocześnie PiS-owscy decydenci odrzucili wniosek miasta o dofinansowanie budowy drugiego miejskiego żłobka na Niebrowie.

Zacznę od tego, że Warsztaty Terapii Zajęciowej funkcjonują w dawnej szkole podstawowej numer 2 przy ulicy Warszawskiej od kilku lat. Budynek współużytkują ze szkołą katolicką im, Św, Ojca Pio. Wydawać by się mogło, że budynek jest duży a szkoła mało liczna i że w duchu chrześcijańskiego miłosierdzia katolicy będą służyć wsparciem osobom z niepełnosprawnościami.

Okazało się, że było dokładnie odwrotnie. Ze strony WTZ pojawiały się skargi na dyrekcję szkoły, a więc na obecnego Starostę, Mariusza Węgrzynowskiego, dotyczące szykanowania, mniejszych lub większych utrudnień i złośliwości. Podobne skargi składali także członkowie Stowarzyszenia Osób Niewidomych, którzy w budynku również mieli swoja siedzibę.  Trudno mieć jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe im. Ojca Pio, bo ono jest formalnie dzierżawcą obiektu chce się pozbyć niechcianych lokatorów. 

Tymczasem warto wspomnieć, że dzierżawca został zobowiązany przez miasto do zawarcia umów najmu z organizacjami pozarządowymi, które dotychczas wynajmowały pomieszczenia w budynkach znajdujących się na nieruchomości objętej umową z zachowaniem dotychczasowych warunków najmu. Miasto umowę zawarto na okres 20 lat począwszy od 1 listopada 2017 roku.

Ciekawostką jest fakt, że obiekt wynajęto za czynsz roczny w wysokości 1,00 zł + 23% VAT. Tymczasem WTZ płaciły co miesiąc kilka tysięcy złotych dzierżawy na rzecz katolickiego Stowarzyszenia. Czyli nasi niepełnosprawni łożyli równocześnie na utrzymanie szkoły. Trudno nie zadać sobie pytania: po co więc pozbywać się kury znoszącej złote jaja w postaci dochodów z czynszu? Wciąż jeszcze mamy w pamięci "prezent" jaki Powiat Tomaszowski uczynił Archidiecezji Łódzkiej. Trudno nie mieć podejrzeń, że ktoś będzie próbował dokonać i tutaj podobnej machinacji. Tyle, że teraz beneficjentem będzie Stowarzyszenie. 

Miasto zabezpieczyło w umowie swoje interesy zobowiązując dzierżawcę do: ponoszenia całości kosztów utrzymania i eksploatacji przedmiotu dzierżawy oraz innych ciężarów związanych z nieruchomością zgodnie z zasadami prawidłowej gospodarki  i jej przeznaczeniem, w tym między innym kosztów bieżącego remontu lub naprawy, które służą do  prawidłowej eksploatacji budynku i prowadzenia działalności,  ponoszenia ciężarów wszelkich podatków i opłat, w tym podatku od nieruchomości itd.  

Ciekaw jestem jak nazwane zostanie to zadanie w budżecie. Jak do remontu pomieszczeń odniesie się Regionalna Izba Obrachunkowa? WTZ-ty nie są jednostkami organizacyjnymi powiatu, który je jedynie w nieznaczny sposób dofinansowuje. Politycy PiS o takich sprawach nie myślą. Prawo przecież jest dla nich a nie oni dla prawa. "Prawo to My". A jednak pycha kroczy przed upadkiem. 

Kto wie, być może wkrótce problem spornej szkoły sam się rozwiąże. Prezydent Witko rozważa stworzenie Miejskiego Domu Pomocy Społecznej. Dawna "dwójka" wydaje się być na ten cel niezłym miejscem. 

PS.

Oglądając konferencję prasową w tej sprawie, na której oczywiście nie mogło zabraknąć Antoniego Macierewicza. Ma się wrażenie ,  PiS w cudowny sposób potrafi pieniądze rozmnażać. Wystarczy wydrukować kilka kartek, na których będą dokładnie te same liczby, do tego podpiąć wnioski złożone przez gminy wiejskie i z 7 milionów robi się nagle 13 (swoją drogą Opoczno na sam blok operacyjny otrzymało 10 mln.). 

Na ten sam temat

Pomysł na przeniesienie zarzewiem konfliktu

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 17.12.2020, 17:03
Przy okazji: jak cenne pańskie zdrówko.... Myślę, że jak już wszystko będzie O.K. - da Pan nam swoje wrażenia. Duzo zdrówka życzę.
Ajdejano
Ajdejano 14.12.2020, 15:38
W związku z tym tematem.
1. Czasy komuny. Ludzie jęczeli, że jest polityczne, terrorystyczne, czerwone skur....stwo, które nie pozwala ludziom decydować o własnym losie w sposób demokratyczny.
2. Od 1989 roku mamy tę demokrację (dobra, dobra: w III RP to była raczej komuno-esbeko-kracja, a nie demokracja) . Jaka była, wszyscy wiemy.
3. Teraz wciskają nam, że dopiero po 2015 roku mamy PRAWDZIWĄ demokrację, czyli IV RP.
Tylko jest jeden mały szczegół: po kiego groma nam taka demokracja, która jest roz...lana przez takich lokalnych, bezmózgich kacyków ?!?!
Tacy, lokalni, zwykli buce rozwalają wiarę zwykłych ludzi (wyborców) w to, co ludziska słyszą z ogólnopolskich, tzw. prawicowych mediów.
Takie lokalne buce skutecznie rozwalają to, co usiłuje zbudować ten, znienawidzony przez lewactwo, Kaczor.
I potem, tzn. po jakichkolwiek wyborach, to lokalne dziadostwo będzie obciążało szefostwo PiS-u
Rosjanin
Rosjanin 12.12.2020, 22:38
Brzoza się pojawiła Antonio M tak będziemy cię pamietać
Polak.
Polak. 12.12.2020, 20:34
Silna Suwerenna POLSKA .Do przodu!!!!!!!!
Barbara.
Barbara. 12.12.2020, 19:22
Nie rozumiem tylko jednego, skoro najemca nie wywiązuje się z umowy, należy ją rozwiązać tym bardziej, że jeszcze zarabia na zasobach miasta. To jest po prostu oszustwo.
Ban czy odpowiedź?
Ban czy odpowiedź? 12.12.2020, 17:26
Wg portalu to Macierewicz jako poseł wybierany stad ma zakaz pojawiania się posiedzeniach lokalnych instytucji, szczególnie w sytuacjach gdy przekazywane są pieniądze dla Tomaszowa decyzją rządu w którym dominuje jego partia? Czy tak?
Ajdejano
Ajdejano 12.12.2020, 14:25
Moja dodatkowa wrzutka do poprzednie wpisu: dobrze, że Pan nie jest (tak, jak i ja) wielbicielem powiatowego katechety.
Jednak, bardzo źle, że nie jest Pan równie aktywny na sesjach rady powiatu i tam nie wywali Pan otwarcie tego, co Pan pisze na swoim portalu.
Kiedyś był w radzie miasta taki radny Śliw.(ministrant w kościele na Słowackiego), który "równo" leciał, jeżeli Jemu się cokolwiek nie podobało. I ZA TO TEGO CZŁOWIEKA SZANOWAŁEM I SZANUJĘ.

Konkluzja: nie bądźmy hipokrytami, czyli nie kombinujmy,l jak koń pod górkę.
Meg
Meg 12.12.2020, 22:09

No tak....p. Sliwka rowno " leciał" ale zrobiono z niego posmiewisko. To tzw dzisiejsza elyta podsmiechowywała sie z niego. W zadnym srodowisku nie zagrzewał miejsca, bo mowil prawde
Inrz. Ja Qbiak
Inrz. Ja Qbiak 12.12.2020, 14:09
W tch garażach nie ma ogrzewania, wody, kanalizacji, fundamentów. Tego nie można nazwać remontem ani modernizacją, bo byłaby to samowola budowlana. Niezbędne jest pozwolenie na rozbórk oraz budowę nowego obiektu. Od podstaw.
***** *** = Brawo PiS
***** *** = Brawo PiS 12.12.2020, 17:51
Takie gadanie było przed odbudową warsztatów w Samochodówce. Że to nie ma sensu bo szopy są już tak przestarzałe, poza tym wczpółczesna diagnostyka automotive odbywa się w komputerach.

Po tym jak Węgrzynowski otworzył nowoczesny obiekt, każdy z krytykantów próbuje się do niego przykleić.
Ajdejano
Ajdejano 11.12.2020, 21:42
Szanowny Panie Mariuszu: przecież to Wy - nasi samorządowi przedstawiciele powinniście ZAWSZE czuwać nad naszą wspólną, samorządową kasą. I co ?! Nie czuwaliście nad ta kasą i teraz szuka Pan frajera, winnego przepier.... tej kasy ?!?!
Jednak myślę, że to Wy - nasi przedstawiciele, nieudacznicy, jesteście winni za ten ogólny, samorządowy, powiatowy bajzel.
Więc - do kogo pretensje ?!?!?! Do garbatego, że ma dzieci proste ?!?!

Ludzie: nie wpuszczajcie nikogo w maliny !!!
Xyz
Xyz 11.12.2020, 20:51
Autor artykułu sam nie wie czego chce.zawsze robi tylko dużo zamętu.taki lejwoda
Barbara.
Barbara. 12.12.2020, 19:26
Widac wazelina się odezwała, widocznie tobie pasują te pisowskie ukladziki, bo jesteś jednym z nich, a może posadka przypasowsna?
Rymanowski
Rymanowski 11.12.2020, 20:37
Żłobek na Niebrowie jest bardziej potrzebny niż kościół !!!
Ozz
Ozz 14.12.2020, 23:18
Przecież miasto buduje drugi, obok pierwszego, który zapewne po otwarciu nowego zlikwiduje. Cały czas będzie jeden w całym mieście - ch****, ale stabilnie.
maniek
maniek 11.12.2020, 20:12
Nie widzę w czym jest niby problem. Niechciane WTZ-y przeniosą się do swojego wyremontowanego obiektu i przestaną płacić katolickiej szkole o co zabiega autor artykułu.
Onn
Onn 11.12.2020, 21:43
O to że na chwilę obecną są ważniejsze wydatki....
?
? 12.12.2020, 17:53
na przykład pulsometry? Z masówki z Chin, które za chwilę będzie można kupić we Wszystko za 5 zł?

Pozostałe