5 tysięcy nowych książek w Miejskiej Bibliotece Publicznej

  • 19.12.2020, 10:55
  • MBP w Tomaszowie Mazowieckim
5 tysięcy nowych książek w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim w 2020 r. zakupiła prawie 5 tysięcy woluminów. W przeważającej części był to zakup nowości wydawniczych oraz kontynuacji serii. Nie zabrakło w tegorocznych nabytkach także kanonu literackiego, laureatów nagród Nike czy Nobla.

Jak co rok nasza biblioteka została beneficjentem wieloletniego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Priorytet 1. Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. 
Użytkownicy tomaszowskiej książnicy mogą spodziewać się aktualnej, ciekawej i atrakcyjnej oferty nowych tytułów. W naszych zbiorach znajdą coś dla siebie zarówno wielbiciele romantycznych historii, krwawych kryminałów czy miłośnicy literatury popularnonaukowej i stricte naukowej.
Oczywiście nie zapomnieliśmy o młodszych czytelnikach. W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży czekają na nich fascynujące przygody, ulubieni bohaterowie i ciekawostki ze świata nauki.


W trosce o swoich Czytelników Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim ciągle poszukuje nowych form udostępniania zbiorów. 
Książki cyfrowe cieszą się coraz większą popularnością, dlatego też jeszcze w tym roku wprowadzamy nową usługę – dostęp do ebooków i audiobooków w serwisie Legimi.
Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest możliwość "wypożyczenia" najnowszych tytułów bez wychodzenia z domu.
Bezpłatne kody dostępu wydawane są w MBP przy ul. Mościckiego 6 po okazaniu ważnej legitymacji bibliotecznej. W związku z tym, że usługa jest na etapie wdrażania, liczba kodów będzie ograniczona. 
Aby aktywować kod należy wejść na stronę https://www.legimi.pl/mbp_tomaszow/ i założyć bezpłatne konto. Po zakończeniu procesu rejestracji użytkownicy będą mogli korzystać z 60 000 ebooków i audiobooków na dwóch urządzeniach przez 30 dni.
 

MBP w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (6)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

McMarek
McMarek 19.12.2020, 19:32
60000 ebooków i audiobooków w 30 dni, nie wiem czy dam radę.:)

Pozostałe