Nowa uchwała dotycząca przyznawania dotacji na sport

  • 22.12.2020, 15:54
  • Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim
Nowa uchwała dotycząca przyznawania dotacji na sport
Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim przyjęto uchwałę w sprawie przyznawania dotacji, udzielania stypendiów sportowych oraz innych form wsparcia tomaszowskiego sportu. W uchwale określono warunki i tryb finansowania zadania własnego Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki polegającego na tworzeniu warunków sprzyjających rozwojowi sportu.

Ponadto uszczegółowiono zasady, tryb przyznawania i pozbawiania oraz rodzaje i wysokość stypendiów sportowych dla osób fizycznych za osiągnięcia sportowe oraz zasady i tryb przyznawania oraz rodzaje i wysokość wyróżnień i nagród pieniężnych dla trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej. Zapisy powyższej uchwały przedstawiają tryb i warunki przyznawania dotacji dla klubów sportowych w ramach środków finansowych zaplanowanych na ten cel w budżecie Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Przewidywane skutki społeczne i gospodarcze wynikające z podjęcia nowej uchwały sprowadzają się do realizacji celu publicznego z zakresu sportu, który został określony, jako dążenie do poprawy warunków uprawiania sportu dzieci, młodzieży i dorosłych oraz podnoszenie poziomu sportowego w poszczególnych dyscyplinach sportu, a także promocję miasta i aktywnego stylu życia poprzez sport.

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ostry cień
Ostry cień 24.12.2020, 16:49
Pewnie trzeba będzie mieć dzieci w szeciu rocznikach, najlepiej żeby zajmowali miejsca na podium ogólnokrajowym. Wtedy dotacja wyniesie 2,5 tys. na te 6 roczników. I będzie można dwa razy do Łodzi za te pieniądze pojechać
cydrowy
cydrowy 22.12.2020, 21:12
Przecież w tej informacji nie ma żadnych konkretów. Na przykład, że w przyszłorocznym budżecie Tomaszowa Maz. na kulturę fizyczną przeznaczono 2,5 mln zł, czyli o ponad połowę mniej niż w 2020 r.
Vincente
Vincente 22.12.2020, 18:21
Zasady , tryby , przyznawać , pozbawiać , rodzaje , wysokości , wyróżnienia . Przewidywane skutki społeczne i gospodarcze , to jest ten blues i duch sportowy , ćwiczyć każdy może , trochę lepiej lub trochę gorzej .
Czekam
Czekam 22.12.2020, 16:33
Proszę ją zatem opublikować!!!

Pozostałe