Informacja w sprawie szczepień

  • 23.12.2020, 15:47
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
Informacja w sprawie szczepień
Informujemy, iż Koordynatorem ds. Szczepień w Tomaszowskim Centrum Zdrowia Sp. z o.o. jest Pani Krystyna Arkuszyńska, tel.: 502-226-768 oraz 44-725-71-46 adres e-mail:[email protected]

Koordynator ds. Szczepień przyjmuje od podmiotów leczniczych z terenu powiatu tomaszowskiego listę chętnego personelu (imię i nazwisko, PESEL) na szczepienia wraz z oświadczeniami o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych.

Listy są przyjmowane do dnia 28 grudnia 2020 roku.

Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień, osoby pracujące w sektorze ochrony zdrowia mają możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 w pierwszej kolejności.

W oparciu o wytyczne dla szpitali węzłowych w zakresie szczepień pracowników sektora ochrony zdrowia oraz innych grup priorytetowych uprawnieni do otrzymania szczepienia są:

1. W ETAPIE 0:

a) Pracownicy szpitala węzłowego,

b) Pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych,

c) Pracownicy Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej,

d) Pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki,

e) Pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.

Powyższe dotyczy również personelu niemedycznego, tj. administracyjnego, pomocniczego (bez względu na formę zatrudnienia, również wolontariuszy, stażystów itp.) tych podmiotów, jak również z firm współpracujących z podmiotem przebywający w trybie ciągłym w podmiocie.

Do szczepienia mogą się zgłosić i zostać zaszczepione osoby wymienione w etapie 0, niezależnie od tego czy już chorowały na COVID-19, czy jeszcze nie.

2. W ETAPIE 1:

a) Funkcjonariusze i pracownicy Policji,

b) Ratownicy i pracownicy Państwowej Straży Pożarnej i Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej,

c) Pozostali pracownicy sektora ochrony zdrowia,

d) Pozostali pracownicy z firm współpracujących z podmiotami z ETAPU 0, tj. tacy którzy nie przebywają w trybie ciągłym w podmiocie.

 

Więcej informacji można uzyskać pod linkami:

https://szpitalwtomaszowie.pl/aktualnosci

 

https://www.gov.pl/web/zdrowie/zglos-swoich-pracownikow-z-sektora-ochrony-zdrowia-na-szczepienia-przeciw-covid-19-skorzystaj-z-formularza-on-line

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lekarz
Lekarz 28.12.2020, 13:58
Szczepionka mRNA przeciw COVID-19

źródło:
https://ec.europa.eu/health/do…

Okres utrzymywania się ochrony zapewnianej przez szczepionkę jest nieznany, ponieważ jest to nadal ustalane w badaniach klinicznych będących w toku.

Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji.
Nie przeprowadzono badań dotyczących jednoczesnego podawania produktu leczniczego Comirnaty z innymi szczepionkami.

Ten produkt leczniczy został dopuszczony do obrotu zgodnie z procedurą dopuszczenia warunkowego. Oznacza to, że oczekiwane są dalsze dowody świadczące o korzyści ze stosowania produktu leczniczego.

Przygotowywanie do rozmrożenia lub użycia szczepionki
• Tacki z fiolkami z otwartą pokrywą lub tacki z fiolkami zawierające mniej niż 195 fiolek po wyjęciu z miejsca przechowywania w stanie zamrożonym (<-60°C) można umieścić w temperaturze pokojowej (<25°C) przez maksymalnie 3 minuty, aby wyjąć fiolki lub przenieść je z jednego miejsca o bardzo niskiej temperaturze do drugiego.
• Po wyjęciu fiolki z tacki należy ją rozmrozić w celu użycia.
• Po ponownym umieszczeniu tacek z fiolkami w miejscu przechowywania w stanie zamrożonym po ekspozycji na temperaturę pokojową, muszą tam pozostać przez co najmniej 2 godziny zanim będzie można je ponownie wyjąć.

Czy personel aplikujący w/w preparat jest na tyle przeszkolona i ma takie warunki aby zaaplikować to w prawidłowy sposób - to nie jest syrop na kaszel !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Kaśka
Kaśka 28.12.2020, 08:15
"Prawie jedna czwarta mieszkańców to emeryci. Miasto się starzeje. Ma ujemny przyrost naturalny, a liczba zgonów jest znacznie wyższa od średniej krajowej. Średni miesięczny zarobek brutto wynosi tu 3,3 tys. zł"

https://www.polityka.pl/tygodn…
69
69 27.12.2020, 21:06
Czytając poniższe nikomu w bananowej republice nie należy sie służba zdrowia:
Jeden pije, drugi pali inny się przepracowuje a większość prowadzi zły tryb życia, powinno się zatem leczyć tylko zdrowych a składki zabierać wszystkim po kilka stów co miesiąc na osobę i pracodawcy uskubać jeszcze ! Do boju Polsko nie zginiesz ....
Sceptyk
Sceptyk 27.12.2020, 10:10
Tylko po ,,licho"zgoda na przetwarzanie danych osobowych?
$
$ 25.12.2020, 08:15
A odpowiedzialność za skutki SZCZEPIONKI to firma która to wypuszcza jyz nie bierze. Nie dziękuję. Nie szczepiłem się na grypę i na te gów.o gówne.m też nie będę.
Ewa
Ewa 26.12.2020, 20:13
Twoje zdanie nas nie interesuje. Podobnie z leczeniem jak zachorujesz. Mam nadzieję że wtedy przeczytają Ci ten wpis.
Ajdejano
Ajdejano 27.12.2020, 12:02
Brawo!!! Głupkom tak trzeba odpowiadać.
myślący
myślący 25.12.2020, 23:20
Uważam, że to szczepienie powinno być obowiązkowe lub osoby które nie będą chciały się zaszczepić bez przeciwskazań powinny płacić za leczenie w przypadku zachorowania na COVID-19.
Jj
Jj 27.12.2020, 21:03
Brawo to i skladki pomniejszyć
Tak
Tak 26.12.2020, 20:14
I powinny płacić ubezpieczenie od zakażenia innych!
Gość
Gość 26.12.2020, 14:16
W pełni popieram
A.
A. 26.12.2020, 13:16
Idąc tym tokiem myślenia osoby, które palą papierosy też powinny płacić za leczenie w przypadku zachorowania na raka płuc.
$
$ 26.12.2020, 10:38
Sprawdzę dla ciebie termin u psychiatry.
Ajdejano
Ajdejano 23.12.2020, 18:21
I to jest ta informacja, na którą czeka wielu ludzi. W przeciwieństwie do tych różnych "świętych" życzeń powiatowej, katechetycznej, samorządowej "wadzy".

Pozostałe