Pompa fontannowa do oczka wodnego – czy warto?

  • 25.12.2020, 10:53
  • redakcja
Pompa fontannowa do oczka wodnego – czy warto?
Pompy są dobrymi akcesoriami do mniejszych i średnich akwenów wodnych, takich jak na przykład ogrodowe oczka wodne, stawy czy baseny. Jednym z rodzajów pomp, które możemy do nich zakupić są właśnie pompy fontannowe, które, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do wytworzenia fontanny i tym samym zwiększenia cyrkulacji wody w zbiorniku. Co warto wiedzieć o takich pompach do naszego stawu?

Fontanna, kaskada, wodospad

Jeśli marzymy o takich wodnych dekoracjach w naszym zbiorniku wodnym, kupno pompy fontannowej to dobra decyzja. Pompa ta pomoże nam uzyskać wymarzony efekt i stworzyć kaskadę, strumień czy fontannę. Pompy o większej sile mogą wytworzyć słup wodny o wysokości dochodzącej do nawet 11 metrów! Dzięki temu fontanna jest piękną ozdobą, a my możemy cieszyć się z naprawdę widowiskowego efektu.

Pompa fontannowa, oprócz fontanny, pomoże nam wytworzyć również wartki potok czy kaskadę właśnie. Takie urządzenie zapewni nam wyraźny szum wody, który koi nerwy i pozwala zrelaksować się w zaciszu własnego ogrodu. Pompę fontannową z powodzeniem możemy wykorzystać także w ogrodowym basenie. To z pewnością zapewni świetną zabawę całej rodzinie i zaproszonym przyjaciołom!

 

Pompa fontannowa do oczek wodnych AQUAEL Aquajet PFN 500

Jaką pompę wybrać?

Decyzję o samym kupnie takiej pompy warto dopełnić garścią informacji na temat tego, jaki produkt konkretnie sprawdzi się u nas. Pompa pompie nierówna, więc najpierw powinniśmy poznać nasze potrzeby i uwarunkowania, takie jak chociażby odległość akwenu wodnego od źródła prądu elektrycznego. Zazwyczaj warto kupować pompy o dłuższym przewodzie elektrycznym, który zapewni nam większą swobodę w montażu urządzenia i jego pracy.

A gdy mowa o pracy pompy, warto tutaj przeanalizować produkty sklepowe pod względem zużycia przez nie energii elektrycznej. Pompa taka pracuje przecież przez cały sezon letni, dlatego pewnie bardziej opłacalnym jest zakupienie urządzenia energooszczędnego. Choć pompy takie są droższe w zakupie, przynoszą oszczędności w okresie użytkowania.

Warto także wziąć pod uwagę wielkość naszego akwenu i tym samym, potrzebną wydajność pompy fontannowej. Najbardziej wydajne pompy nie będą przecież praktycznym wyborem w niewielkich i płytkich zbiornikach. Producenci podają zazwyczaj informacje o tym, jaki przepływ posiada dana pompa oraz w jakich akwenach (pojemnościowo) sprawdzi się. Dzięki temu możemy podjąć dobrą decyzję i zakupić produkt, z którego będziemy zadowoleni.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe