Eko-edukacja w trybie zdalnym

  • 25.12.2020, 11:05
  • redakcja
Eko-edukacja w trybie zdalnym
Mimo panującej pandemii i przeniesienia lekcji szkolnych do domu, edukacja ekologiczna w gminie Tomaszów Mazowiecki nie została zawieszona. Spółka ENERIS Surowce przygotowała specjalne materiały edukacyjne o właściwym segregowaniu odpadów dla uczniów szkół podstawowych i przedszkola. Zajęcia odbyły się w trybie on-line.

W gminie Tomaszów Mazowiecki, zgodnie z umową dotyczącą odbioru odpadów od mieszkańców, ENERIS Surowce ma obowiązek przeprowadzić także zajęcia z edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży szkolnej. Sytuacja epidemiczna nie pozwala na bezpośrednie spotkania w szkołach, tak więc zostały przygotowane prezentacje multimedialne i ulotki, przekazane pięciu szkołom i jednemu przedszkolu.

 

Edukacyjne materiały zostały dostarczone do przedszkola w Wąwale oraz szkół podstawowych w następujących miejscowościach:

  • Komorów,
  • Smardzewice,
  • Wiaderno,
  • Zawada,
  • Chorzęcin.

 

Przy wykorzystaniu prezentacji na temat ochrony środowiska i właściwego segregowania odpadów, nauczyciele przeprowadzili zajęcia on-line w każdej klasie IV-VIII i I-III, a także w „zerówce”. Uczniowie otrzymali też od ENERIS upominki ekologiczne, mi.n. książeczki edukacyjne, długopisy, notesy, smycze, odblaski.

- Dziękuję serdecznie dyrektorom szkół i przedszkola w gminie Tomaszów Mazowiecki za współpracę w tym trudnym czasie. Nie mogliśmy się spotkać osobiście w placówkach na zajęciach, ale jestem przekonany, że materiały multimedialne i drukowane, które przygotowaliśmy dla uczniów na temat poprawnego segregowania odpadów będą przydatne. Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży to dla nas bardzo ważne zadanie i realizujemy je także w trybie zdalnym. Mam nadzieję, że inne gminy, które obsługujemy również będą mogły skorzystać z naszych materiałów edukacyjnych. Zapraszam do współpracy. – podkreśla Dariusz Tkaczyk, dyrektor operacyjny ENERIS Surowce Oddział w Tomaszowie Mazowieckim.

Multimedialne prezentacje na temat właściwego segregowania odpadów zostały przekazane także do szkół podstawowych w gminach Rybno i Mogielnica. Z kolei w planach na przyszły rok są zajęcia edukacyjne w szkołach w gminie Sulejów.

#          #          #

ENERIS to ogólnopolska firma działająca w obszarze ochrony środowiska specjalizująca się w budowie oraz eksploatacji infrastruktury z zakresu gospodarki odpadowej, wodno-ściekowej oraz nowoczesnej energetyki. Naszym głównym celem jest redukcja poziomu zanieczyszczenia otaczającego nas środowiska – powietrza, wody i ziemi. Angażujemy się i posiadamy potencjał do budowy i finansowania efektywnych i innowacyjnych rozwiązań dedykowanych dla indywidulanych potrzeb gmin i przemysłu. Podstawą jest konsolidacja rozproszonych do tej pory zasobów i środków służących ochronie środowiska.

W 2015 roku w skład Grupy ENERIS weszła spółka ENERIS Surowce S.A., która jest kontynuatorem działalności Veolia Usługi dla Środowiska, jednej z największych w Polsce firm działających w sektorze gospodarki odpadami oraz większościowym udziałowcem m.in. Altvater Piła. Następnie do Grupy dołączyły firmy: ENERIS Recupyl – lider recyklingu baterii i akumulatorów oraz ENERIS Proeco - zarządca Instalacji Termicznego Odzysku Odpadów Niebezpiecznych w Bydgoszczy. Więcej na:

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe