Co słychać na osiedlu Mieszkanie Tomaszów+?

  • 30.12.2020, 09:56 (aktualizacja 09.01.2021, 21:41)
  • redakcja
Co słychać na osiedlu Mieszkanie Tomaszów+?
Rozpoczęta pod koniec kwietnia 2020 roku budowa dwóch bloków „Mieszkanie Tomaszów +” dobiega końca. Budynki już stoją, trwają prace wykończeniowe. Położono również pierwszą w historii tego miejsca nawierzchnię na ulicy Borek dotychczas będącą jedynie z nazwy ulicą. Dziś jest już wyasfaltowana z chodnikami, zatoczkami parkingowymi oraz infrastrukturą przeciwpożarową. W najbliższym czasie również jedna z najstarszych tomaszowskich ulic – Krzywa prowadząca do nowego osiedla z ulicy Warszawskiej i ulicy Barlickiego, zyska nowe oblicze. Przejrzyjcie kilka zdjęć.

.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

T.J.
T.J. 30.12.2020, 12:10
Aż miło popatrzeć, że będzie to jedno z najbardziej uroczych osiedli w naszym mieście. Blisko do Galerii czy Parku Bulwary, w końcu nasze centrum nabiera uroku.
Maniek
Maniek 30.12.2020, 15:38
Na osiedle to by musiało powstać kilkanaście takich budynków. Ale dobre i to.
?
? 30.12.2020, 18:00
Planowanych jest z sześć. W 8 (słownie: OSIEM), miesięcy wybudowali dwa.

Mozna mnożyć zastzerzenia mniej lub bardziej wymyslone, pewne jest jedno: JEST a nie było.

Państwo Polskie nie? Państwo Polskie beee? Z założenia? Łetam?
Maniek
Maniek 31.12.2020, 16:29
Po pierwsze, kilkadziesiąt nowych mieszkań na kilka lat to niezbyt dużo. Po drugie trzeba by znać szczegóły budowy żeby się wypowiadać. Można to zrobić w wysokim standardzie albo tanio po kosztach. A po trzecie to w ogóle nie rozumiem o co Panu/i chodzi.
Chwila euforii, lata rozpaczy
Chwila euforii, lata rozpaczy 01.01.2021, 08:31
Na jakich kilka lat? W kwietniu 2020 rozpoczęto tę budowę. W grudniu 2020 była na ukończeniu...

Co do „wysokiego standardu”.
Wynajmowałem kiedyś pokój w mieszkaniu z (jak się potem okazało), jeszcze większym gołodupcem niż ja, ale który wynajmował dużo większy ode mnie pokój za dwukrotnie wyższą cenę. Skończyło się tym, że ja mieszkałem kolejne kilka lat, on uciekł nie płacąc po połowie roku. Ale też na początku wywiał na temat standardu w tym PRLowskim bloku. Ogrzewanym bez jakichś awarii (no nie pamiętam by były jakieś przerwy w dostawie ciepłej wody czy prądu. Zresztą jeśli chodzi o mnie to bakciepłej wody nie jest bólem. Jeśli jest gaz, zasze można czajnik sobeie zagotować i zęby umyje się ciepłą, a reszta na morsa – ale nie było czegoś takiego), codziennie sprzątanym bloku ... Tyle, że z lat 70. XX wieku. I co w tym złego. Idziesz wynajmować norkę, widzisz gdzie, widzisz w jakich latach budowane.

Ale ojojojoj ojojoj jak to sie nie unosił. Potem się okazało, że z rozbitej rodziny – ojciec go wyrzucił z mieszkania... Samo to jest oczywiście przykre, ale w konfrontacji z tym jego „nie w tym standardzie” brzmi komicznie. Głupek po prostu.

Na początku nie dociekałem – miałem swoje obowiązki, których wypełnianiae zazwyczaj na tyle wyczerpywało, że nie było czasu, ale też co mi po tym, że zagnę raz czy drugi typka, z którym życiowo nie chcę mieć nic wspólnego. Ale po nieleczonych zębach już było widać ten jego wysoki standard.

Po latach takie rzeczy wychodzą czarno na białym, ale po tym „wysokim standarzie” czy „ja urodziłem się w Warszawie” wtrącane po co drugim zdaniu sygnmalizuje już pozoranta.

Raz jednak przy przypływie jesiennej melancholii, jakoś wieczorem rozmawialiśmy w kuchnii – bo ja go nigdy nie atakowałem słownie, chociaż fizycznie spokojnie mógłbym go zwiazać kablem ósemką od radia i zamknąć w lodówce po wyrzuceni pręcianych półek które wychodzą łatwo – ale to są obyczaje klasy społecznej do wyjścia z której aspiruje. Na wpoły więzienne. Kto nie potrafi wałczyć myślą temu pozostają piąchy. Kobiety? No mimo skormnych warunków na pewno miałem koleżanki o gładszych licach, węższych kibicach, odzianych nie w pstrokaciznę galeryjno–bazarową, a w beż, szarość, lekki wrzos. Tak było. Człowiek na obiedzie przyoszczędził z tydzień by napić się lampki wina w jakimś przyjemniejszym miejscu. Kwestia priorytetów.

Ale wracajac do celi i rozmowy o skończonej zawodówce.
Było nawet miło ale rozmowa została ścięta po tym gdy niefrotunnie zapytałem czy ma ukończoną tę zawodówkę. Bo to też nie jest tak, że skreśla się ludzi bez papierów w relajach prywatnych. Pewnie bym się z nim nie kolegował z własnej woli, no ale skoro mieszkamy razem, no to też właściwie co mnie to obchodzi na czym on tam skończył. No ale wtedy rozmowa zainicjowana przez niego zaczęła schodzić na te tory. Opowiadał o trudach obecnej i planach zmiany pracy. I została również przez niego ścięta bo „a co tam szkoły” i schronił się przed faktami – bo przecież nie przede mną – do pokoju.

Oj tak. Wizerunkowo to był Elon Musk ...z jakiegoś marketu i to nawet gdzieś daleko o miejsca w którym mieszkaliśmy.
Ja do tego nie podchodzę tak szyderczo, bo same jego spiracje są wartością.
Jednak z tym stylem życia w prostackim neoliberalnym darwinizmie (jeśli wróci), nie daję mu za dużych szans.

Tony bez sensu kupowanego jedzenia tuż po wypłacie, jakieś drogie idiotyczne przyrządy kuchenne – miksery, blendery tam nawet ekspres ciśnieniowy sobie kupił ...do wynajmowanego mieszkania którego nie zamieszkiwał z bliskimi , i na koniec ucieczka.

Niooo! To jest ten wymarzony model życia. Chwila euforii i tygodnie rozpaczy. Tak, tak. „Wyższy standardzie” :))

Nikt poważny, bez kompleksów tak nie gada. Nie chcesz nie mieszkaj ale nie poniżaj ludzi tylko dlatego, że będą sobie mieszkać w mieszkaniu od rządu.

Zresztą, jak pokazuje historia po 1989 roku, to też się będziecie łasić na to. Tak, tak, ja już was znam.
Maniek
Maniek 01.01.2021, 14:43
Rozpisałeś się bardzo, poruszając przy tym wiele innych spraw. Nikogo nie poniżałem, chyba masz problemy z poczuciem własnej wartości. TTBS jest zwyczajnie kiepsko zarządzaną spółką i nie mam ochoty tam zamieszkać żeby za parę lat zjechać do poziomu tomaszowskich ruder widocznych na kilku zdjęciach. Czynsze w TTBS-ie też do niskich nie należą więc nie ma się o co łasić jak to ująłeś.
4532
4532 02.01.2021, 12:59
TTBSowskie bloki pomiedzy Wierzbową a Panfil wyglądają nieźle. Jeśli natomiast chodzi pożydowskie rudery to trudno by czynsze były niskie skoro co roku coś się w nich sypie. Miasto przejęło zabudowę już przed wojną niezamożnego miasta. Większe kamienice należą do rzadkości, w w większości są to 1 piętrowe czynszówki. Mój ojciec twierdził, że w kwestii roszczeń żydowskich w sprawie tych nieruchomości to jest kwestia tylko większych miast i najlepszych lokalizacji na których nie budynek a ziemia pod nią jest wartością. U nas to są rudery budowane na czynsze przez zdegradowanych mniejszych właścicieli fabryczek.

Taki Piesch przed wojną zbankrutował, ale w ogóle po wprowadzeniu ceł do Rosji po powstaniu Państwa Polskiego ściało im 40-50% zysków. Jako radzący sobie w niepodległej Polsce zakład wskazuje się jedynie Tomaszowską Fabrykę Sztucznego Jedwabiu w PRLu Wistom.
!
! 31.12.2020, 11:04
Nie w 8 miesiecy, bo juz od roku powinni tam mieszkac ludzie :)
656
656 01.01.2021, 07:23
W kwietniu 2020 zaczeli budować. Co tam wg Ciebie powinni / nie powinni to są Twoje oceny.
123
123 30.12.2020, 15:20
To nie jest centrum
Marek
Marek 31.12.2020, 13:37
Chyba mieszkasz na Torbanowie i żal ściska. Ulica Św. Tekli obecnie Barlickiego była pierwszą ulicą w Tomaszowie, wtedy kiedy nie było jeszcze miasta po drugiej stronie Wolbórki z obecnym Placem Kościuszki. To tutaj budowano pierwsze domy i warsztaty tkaczy. Droga łączyła Ujazd z letnią rezydencją Hr. Ostrowskich na skarpie wiekowego boru, obecnie ul POW. Miasto po drugiej stronie zaczęto dopiero budować około roku 1820 a wcześniej przez 30 lat tu istniał zalążek przyszłego miasta z karczmą, rynkiem i domami pierwszych osadników
8867
8867 01.01.2021, 07:30
Świetna odpowiedź! Właśnie tak!

Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.12.2020, 10:40
Co słuchać, ludziom zabrano komorki i podworko aby byla rozdielnia dla blokow i parking
przyszły lokator
przyszły lokator 30.12.2020, 14:34
Epoka komórek już za nami, powstaną tam parkingi na wasze pojazdy!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.12.2020, 19:48
Nie epoka komorek nie minela gdzie teraz ludzie maja trzymac wegiel i drzewo. A jaki tam parking bedzie jak zabierają podworko na parking dla blokowiska
Dorota
Dorota 01.01.2021, 12:40
Epoka węgla i drewna w paleniskach już przemija, podłączą was do miejskiej sieci ciepła. W ten sposób unikniemy dymu za oknami nowych mieszkań.
ss
ss 30.12.2020, 11:32
tam chyba nic nie było. Spójrz na Google Street View jak to wyglądało w 2012 roku
Mieszkaniec