Szkoda szybko naprawiona

  • 30.12.2020, 10:07 (aktualizacja 10.01.2021, 13:16)
  • redakcja
Szkoda szybko naprawiona
Kilka lat temu z mozołem odnowione zostało centrum miasta. Remont kilkupasmowego odcinka św. Antoniego wlókł się miesiącami i utrudniał codzienny dojazd do pracy nie tylko tomaszowianom, ale wielu miszkańcom powiatu, którzy codziennie muszą przejeżdzać przez Tomaszowów. Dlatego tak boli każda dewastacja 

Dziurawy chodnik na pasażu prowadzącym na plac Kościuszki przez dakady  wywoływał złość i frustracje we wszystkich, którzy musieli tędy chodzić. Właściciele kamienic i mniejszych nieruchomości nigdy nie pokwapili się by przynajmniej na kilku metrach tuż przy swoich posesjach nawierzechnię odnowi, mimo, że wynajmowali lokale międzynarodowym sieciom za dużo wyższe miesięczne czynsze. Roszczeniowo oglądano się przez lata na miasto.

W końcu udało się, trakt wyremontowano, a na tę część reprezentacyjnej ulicy wprowadzono trochę zieleni oddzielonej od pasa jezdni półmetrowym parkanem zabezpieczającym krzewy przed najeżdżaniem. Wiadomo nie od dziś, że to częsty, choć oczywiście nielegalny, sposób wyprzedzania w Polsce. Po poboczu, z prawej strony, nie zważając na nic. Bo co? Jestem w aucie :(  ZDUiM regularnie pielęgnuje bioróżnorodną roślinność, przycinając ją, latem co kilka dni podlewając. Nie trzeba być wcale rannym ptaszkiem by dostrzec jaskrawe kamizelki służb często uwijających się tam. 

Za nic mam ciebie i miasto w którym żyjesz

Widząc i pamiętając to wszystko, bolesnym jest świadomość, że część z nas wsiadając do samochodu uzurpuje sobie prawo do bycia panem przestrzeni, którą przemierza. Bo co może wyobrażać sobie ktoś, kto pędzi przez centrum miasta 80-100 km/h, nielegalnie wyprzedza po poboczu czy driftuje wchodząc w zakręt? Albo przez nielegalne wyprzedzanie po zakrzewionym poboczu lub przez uderzenie z impetem na zakręcie wyjeżdżąjąc z ulicy Mościckiego, doszło przed kilkoma tygodniami do dewastacji parkanu na wysokości drogerii Rosmmann. 

Coś się jednak zmieniło

Na szczęście, nie jak przed laty gdy czekaliśmy pół roku czasem dłużej, teraz parkan został szybko uzupełniony. Cieszy również fakt, że dostawiono barierki podobne – ani wyższe ani niższe, w zbliżonym do pozostałych kolorze. A to wcale w Tomaszowie nie było regułą. 

Coś co zostało zniszczone w mgnieniu oka, kosztowało jednak budżet kilka tysięcy i kilkugodzinną pracę kilku Pracowników służb. Jesteśmy Wam wdzięczni a od Policji oczekujemy ustalenia sprawcy. Nie może (nie że nie powinno, NIE MOŻE), to być problemem, gdyż na Domu Handlowym „Tomasz” jest kamera miejska. W przypadku – właściwie  – celowego zniszczenia mienia publicznego czyli zwyczajnej dewastacji spokojni mieszkańcy nie mogą być obarczani  koszami napraw. Z jakiej racji?!

Serdecznie prosimy władze o konsekwentne dochodzenia zwrotu nakładów.  Jest pandemia, budżety miasta, powiatu i województwa i większości z nas kurczą się w zastraszającym tempie, wszyscy z lękiem patrzymy w przyszłość. Każdy grosz się liczy.
 
 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec Tomaszowa
mieszkaniec Tomaszowa 31.12.2020, 16:32
Dzisiaj sprawdziłem na spokojnie nową część parkanu. Nowe przęsła są identyczne co te starsze. Czyli bardzo dobrze. Serdecznie dziękuję Służbie Drogowej za szybkie i porządne wykonanie prac.

Policję bardzo proszę o interwencje w tej sprawie, ustalenie sprawcy, pociągnięcie go do odpowiedzialności za zniszczenie ogrodzenia.

Tam tuż obok stoi również slup ze światłami (czerwone – żółte – zielone), dosłownie kilkanaście centrymetrów od parkanu, na szczęście drogowy zbój tego nie zniszczył bo koszty byłby dużo większe.

Póki co za zniszczenie zapłaciliśmy my – społeczeństwo :
(
To ja, mięka faja
To ja, mięka faja 30.12.2020, 14:39
Widze piach zolty, czyli do wiosny (kwiecien-maj), bedzie zolty. W pol sekundy to niszczyl i odjechal bo ja tam przechodzilem to mlodzi ludzie rozmawiali miedzy soba i mowili, ze 5 minut gdy tedy szli jeszcze tego nie bylo...

Jesli nie bedzie monitorowania sprawy, to ci od kamer powiedza ze minely dwa tygodnie i z dyskow juz skasowane i sorry - "nie da sie" Dniowka Pracownikow Służby Drogowej, 10 tysiecy na parkan... w pół sekumdy.
Ile raz tak wypadl z zakretu tego wieczora?

Prawdzowego zycia to ja nawet nie chce dotykac jest jeszcze pewnie 100x bardziej okropne. Im pozniej bede zmuszony tym lepiej.


Pozostałe