"Niech jadą!"

  • 31.12.2020, 15:43 (aktualizacja 10.01.2021, 17:17)
  • MM
"Niech jadą!"
12 października 2017 roku Sejm "zajmował się" protestem głodowym lekarzy rezydentów i postulatach podwyżek oraz zwiększenia nakładów na służbę zdrowia. Kiedy Posłanka PO Lidia Gądek mówiła z trybuny, że jeżeli młodzi lekarze wyjadą za granicę jeśli ich warunki pracy się nie polepszą, wówczas posłanka PiS Józefina Hrynkiewicz krzyknęła z ław sejmowych: „niech jadą!”.

Efekt można zobaczyć wchodząc na zakładkę TCZ "KARIERA" gdzie szpital definiuje swoje potrzeby i braki kadrowe. W załączeniu wydruk z 2020 r. który obrazuje skalę dramatu jeśli chodzi o obsadę etatów lekarskich i nie tylko w naszej powiatowej placówce.

Marnym pocieszeniem będzie to że w 2019 roku było nieco gorzej.

Tragizmu sytuacji dodaje to, że prawie wszystkie potrzeby TCZ w 2020 roku są w zakresie obsadzenia specjalistami - lekarzami na praktycznie każdym oddziale szpitalnym !

Podkreślić należy fakt, że sam szpital jako taki nie jest źle zarządzany przez swój Zarząd - szczególnie patrząc w kontekście jego zamówień publicznych, gdzie z informacji z otwarcia ofert, które publikuje wyłania się obraz dobrej gospodarności i prawidłowego zarządzania. Zupełnie inną stroną medalu są działania samorządu i rządu - ale to już jest obraz nas samych.

 

Dużo zdrowia na Nowy Rok 2021.

 

 

MM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

free
free 31.12.2020, 18:55
Nie ma o co się ,, nerwować ,, Wysyłam życzenia dobrego dla Wszystkich , choć by się chciało , czasami , słowa Juliana wspomnieć . Bywał w Tomaszowie i słowa o gestach do czterech magicznych liter ; jakby duma i uprzedzenie . Dzisiaj mamy swoje kreacje i każdy je tworzy wpisując je w coś z całość wzięte . Nauka przed nami i przed innymi jeszcze większa . Zakończmy ,,szopenem ,, walcem ,,szozstakowskim ,, popijając wodą z cytryną . kłaniamy się nisko ..dużo radości - ale to było serio - chyba .
lekarz
lekarz 31.12.2020, 16:03
Ja i wielu takich jak ja chcieliśmy dalej pracować w TCZ ale nam podziękowano, albo zrobiono wszystko żebyśmy odeszli
69
69 01.01.2021, 08:27
Ile płacili lekarzowi ? Czy mniej więcej tyle co kapelanowi nic nie robiącemu?

Pozostałe