Atomowe mrzonki Antoniego M.

  • 31.12.2020, 17:36 (aktualizacja 10.01.2021, 19:17)
  • Gedeon Goedel
Atomowe mrzonki Antoniego M.
Kilka tygodni temu, nie tylko lokalne media obiegła sensacyjna wiadomość, dotycząca planów budowy elektrowni atomowej w okolicach Bełchatowa. Podawano nawet datę zakończenia inwestycji, a autorem sensacyjnego newsa, był specjalista od aerodynamiki, służb specjalnych, pękających parówek i marnotrawienia publicznych pieniędzy, Antonii Macierewicz. Informacja była o tyle ekscytująca, że grupa posłów PSL na czele z Dariuszem Klimczakiem, postanowiła powiedzieć: sprawdzam. Wystąpiła do do ministra klimatu i środowiska z oficjalnym zapytaniem w tej sprawie w sprawie budowy elektrowni jądrowej w Bełchatowie

W zakresie rozwoju polskiej energetyki, zabezpieczenia energetycznego kraju, a także transformacji energetycznej ze strony rządu PiS od 2015 roku padało i pada wiele obietnic, z których jedyna zrealizowana to opłata mocowa, która będzie od 2021 r. drenowała kieszenie Polaków. Jeszcze nie udało się rozpocząć budowy ostatniego bloku węglowego w Polsce, nazywanego Ostrołęką C, który zapowiadany jest od kilku lat przez polityków partii rządzącej i firmowany przez ówczesnego ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, a już Polskę obiegła informacja przekazana, o dziwo, przez posła Antoniego Macierewicza.

Pan Macierewicz, powołując się na przyjęty przez Radę Ministrów 9 października 2020 r. aktualizowany Program polskiej energetyki jądrowej, poinformował opinię publiczną, że do 2043 roku powstanie elektrownia jądrowa w Bełchatowie.

W związku z powyższym proszę o udzielenie odpowiedzi na pytania:

  1. Czy lokalizacja elektrowni jądrowej w Bełchatowie jest już przesądzona? Jeżeli tak, to na podstawie jakich decyzji?
  2. Czy, kiedy i z kim był konsultowany pomysł lokalizacji elektrowni jądrowej w Bełchatowie?
  3. Jaki jest przewidywany koszt budowy elektrowni jądrowej w Bełchatowie i czy na ten cel zabezpieczone zostały środki?
  4. Ile ewentualnych miejsc pracy stworzy elektrownia jądrowa w Bełchatowie?
  5. Jakie ograniczenia i w jakiej strefie powoduje działalność elektrowni jądrowej?

- czytamy na stronie internetowej sejmu.

 Co odpowiada ministerstwo na pytania posłów? Dokładnie to, czego można się było spodziewać, sądząc po autorze newsa, Antonim Macierewiczu i jego kondycji psychicznej, która budzi wątpliwości od lat. Przede wszystkim w „Programie polskiej energetyki jądrowej” (PPEJ) przyjętym uchwałą Rady Ministrów 2 października 2020 roku uwzględniono Bełchatów jako jedną z 27 możliwych i jedną z 4 rekomendowanych lokalizacji. Co oznacza, że decyzje żadne nie tylko nie zapadły, ale nawet nie wiadomo, czy kiedykolwiek zapadną. Wskazywanie więc konkretnych lokalizacji i daty jej wykonania ma charakter typowej konfabulacji. 

Przy okazji warto wspomnieć, że pomysł elektrowni atomowej „Bełchatów” został zgłoszona do ówczesnego Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka w 2009 roku przez Wojewodę Łódzkiego, następnie ponownie zaproponowana przez PGE S.A. około 2017 roku w konsultacjach roboczych z ówczesnym Ministrem Energii. Znalazła się ona na liście lokalizacji poddanych Strategicznej Ocenie Oddziaływania na Środowisko Programu polskiej energetyki jądrowej.

Najważniejsze jednak jest to, że budowa każdej elektrowni jądrowej nie jest możliwa bez uzyskania akceptacji lokalnej społeczności. Z mieszkańcami pomysłów jednak nikt nie konsultował i chyba nawet nie zamierza, chyba, że zrobi to Bartłomiej Misiewicz na kolejnych spotkaniach w przykościelnych salkach katechetycznych,. 

 

Gedeon Goedel

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

07
07 03.01.2021, 20:44
"Zbudowaliśmy Polskę jako kraj taniej siły roboczej. Polsce było bardzo trudno pozbyć się tego wizerunku"

https://www.google.com/amp/s/w…

m&m
m&m 02.01.2021, 09:08
Wolałbym czytać obiektywne i rzeczowe artykuły a nie takie kabaretowe i jednostronne teksciki. Żałosne podejście do tematu. Psychol Macierewicz i wciąż ten sam Misiewicz. Ile można grać tą samą płyta? W pisie przynajmniej pozbyli się takiego chwasta a, jak mniemam ulubiona przez autora ko ,składa się z samych Misiewiczow, co jest przyczyną ciągłych porażek i frustracji, która wypływa w popełnianiu żałosnych artykułów. Bluzgam sobie czasami na pis i warcze, ale jak pomyślę o najbliższych wyborach i o mojej zemście przy urnach za to czy tamto, to wracam do budy z podkulonym ogonem. Po prostu nawet ten psychol Macierewicz lepszy od ery Jachir, Budek, Kopaczów czy innych tfu zanbergow.
gość87
gość87 01.01.2021, 21:21
jak widać autor tekstu nacechowany jedną opcją, czyli stronniczy ...
Stop przymusom
Stop przymusom 01.01.2021, 15:45
Uwazajcie na szczepienia to jest wielka zagadka ktora po latach moze pokazać czym była. Po drugie dochodzi do masowych wymuszań szczepień w szpitalu, w wojsku. Ludzi sie zastrasza brakiem szkoleń, premii czy dodatkow albo zakazem wyjazdow na misje. To trzeba skarzyć do sadow pracy i prokuratury. To dyskryminacja w najczystszej postaci. To wrecz barbarzyństwo rzadzacych. Konięc tych praktyk. Chcesz się szczepić rozumiem ale jak nie chcesz ma byc to uszanowane. Ten paranoiczny rzad odstrasza ludzi tylko jak sie zaczna powiķlania a na pewno jakieś bedą to kto nam odda zdrowie Niedzielski? A wtedy powinnismy ich rozliczyć i to surowo.

Wiecej 5G, szczepień i elektrowni atomowych a nowotwory wyniszcza ludzkość. Wszystko w naszych rękach. Wrogow a tacy co nas zmuszaja do wstrzykiwania sobie tego czegoś nimi sa trzeba odsunać.
M
M 07.01.2021, 20:16
To ile osób już umarło od szczepionki? Antyszczepionkowcy i inni foliarze twierdzą, że szczepienie jest gorsze od choroby, więc zgodnie z informacjami od nich powinno już być przynajmniej kilkadziesiąt jak nie kilkaset ofiar śmiertelnych szczepień. Gdzie te trupy ? Zaszczepiono już ponad 140000 osób i nikt nie umarł. Co się dzieje? gdzie te masowe groby ofiar szczepień ?
Cezar
Cezar 01.01.2021, 16:35
Polecam więcej teorii spiskowych z neta.
Norbert
Norbert 01.01.2021, 18:04
Bedziesz mial teorie spiskowe jak zgnijesz bo pomocy nie dostaniesz albo padniesz z powiklań. Bierz wszystko jak niewolnik w obozie.
Polak
Polak 01.01.2021, 15:39
Tylko wstyd robia w tych szmatach na pyskach. Robcie tak dalej godzcie sie na decyzje tych dewastatorów to bedziemy biede klepać a szczepionka dokonczy dzieła. Trzeba powiedzieć STOP obostrzeniom bo Morawiecki czy Niedzielski odejda a my zostaniemy z dlugiem i bezrobociem. Pora przegonić tych wrogów od rządzenia.
wlodek
wlodek 01.01.2021, 10:10
Mitoman!!!!!!!!!!!!
Ajdejano
Ajdejano 01.01.2021, 01:03
Zaczynam się martwić o Maciara, którego jestem stałym zwolennikiem.
Dlaczego ? Ano dlatego, że w naszym powiecie zaczyna intensywnie poopierać tego naszego starostę-katechetę.

Pan Antoni Macierewicz to jest facet z mojego wieku i pokolenia.
On i ja, w 1968 roku (Dziady Dejmka i żydłactwo) byliśmy po jednej stronie. Ja byłem na protestach studenckich w roku 1968, a On już wtedy siedział w ***.
Dlatego - ZAWSZE będę popierał Pana Antoniego Macierewicza.
Czy się to komu podoba, czy nie.
jackk
jackk 01.01.2021, 21:40
Niektórych w Waszym wieku męczy nadciśnienie, prostata, cukrzyca, ale nie Wy z Antkiem oportuniści uparliście się na schorzenia psychiatryczne ... no cóż zdrowia życzę.
Ajdejano
Ajdejano 01.01.2021, 17:30
No i co ci wszyscy na "różowo" pode mną??? Jakoś dużo entuzjastów waszych wpisów mnie ma...... Żałosne......
Współczujący
Współczujący 01.01.2021, 14:06
Ale Ci noc sylwestrowa zaszumiała ,przez 50 lat człowiekowi może się całkowicie zmienić światopogląd i stan umysłu też.
Podobno
Podobno 01.01.2021, 15:43
co 7 lat zmienia się pogląd na pewne sprawy u każdego człowieka. Jednemu na gorsze, a drugiemu na lepsze.
Matołusz
Matołusz 01.01.2021, 14:51
Ja go trochę rozumiem, syndrom sztokholmski, swoją drogą postać maciereiwicza jest przestrogą jak mocno może być umocowana w systemie władzy agentura szkodząca Polsce.
Owca w wilczej skuże
Owca w wilczej skuże 31.12.2020, 21:34
A może sklepikowy "BullySeven" zaproponuje swojemu mentorowi lokalizację w Tomaszowie. Tereny po Wistomie. Kominy już są, Wolbórka i Pilica do chłodzenia reaktora blisko. A jak coś, to można jakiś przekop zrobić i rzeki przybliżyć ... :-))
wermen
wermen 01.01.2021, 20:11
Zobacz po co przybliżać przecież przez wistom płyną dwie rzeki Czarna i Lubochenka oraz jest *** staw, który może robić za chłodnię :)
@
@ 31.12.2020, 19:13
Nie będzie w Bełchatowie bo nie ma na tyle wody do chłodzenia to byłby zupełnie idiotyczny pomysł !
varan
varan 31.12.2020, 19:30
" to byłby zupełnie idiotyczny pomysł"
To przecież norma, jeśli chodzi o rząd.

Pozostałe