Więcej sprzątaczek niż instruktorów

  • 01.01.2021, 19:59
  • redakcja
Więcej sprzątaczek niż instruktorów
kilka tygodni temu opublikowaliśmy artykuł na temat gigantycznych i naszym zdaniem skandalicznych kosztów funkcjonowania podległego Starostwu Powiatowemu Centrum Animacji Społecznej. Największe oburzenie wywołuje wysokość wynagrodzenie zaplanowana na blisko 2 miliony złotych. PCAS na przyszły rok to planowane ponad 30 etatów. W ostatnich dniach otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź członka Zarządu Powiatu, Elżbiety Łojszczyk, której placówka bezpośrednio podlega. Okazuje się, że aktualnie w PCAS pracuje 26 osób. Co w zestawieniu z planem na kolejny rok pozwala wnioskować, że dyrekcja planuje zatrudnić kolejne 4 osoby. Obecnie zatrudnieni to: 9 osób w administracji, 9 sprzątaczek i 8 instruktorów. Aż chce się zapytać, co Ci wszyscy ludzie tam robią?

Przypomnijmy, że Kilka lat temu Powiat Tomaszowski zlikwidował Młodzieżowy Dom Kultury. Miało to przynieść oszczędności finansowe, ponieważ placówka miała charakter oświatowy, a instruktorzy byli na etatach nauczycielskich ze wszystkimi ich przywilejami. Koszt rocznej działalności zamykał się kwotą 1 miliona 200 tysięcy złotych. W miejsce MDK powołano Powiatowe Centrum Animacji Społecznej. Instytucja generuje gigantyczne koszty przy minimalnym zainteresowaniu ze strony potencjalnych podopiecznych. Obecny plan finansowy na przyszły rok przewiduje 2 miliony 800 tysięcy złotych. Słyszymy jednak, że będzie to za mało, bo zatrudniona księgowa sobie nie radzi i trzeba zatrudnić kolejnych księgowych.  

 

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

X
X 02.01.2021, 10:15
Pani dyrektor nie radziła sobie ze sprzedażą na bazarku w straganiku, więc nic dziwnego, że nie radzi sobie z zarządzeniem instutucją państwową. Kto i dlaczego powierzył jej funkcję zarządzania takim majątkiem, będącym własnością powiatu?
Ajdejano
Ajdejano 02.01.2021, 21:14
Po pierwsze: to całe PACS, to nie jest instytucja państwowa, a samorządowa.

Po drugie: zgadzam się, że jakaś baburica z bazarku nie powinna (teoretycznie) zajmować się jakąkolwiek inną działalnością, niż sprzedawanie pietruszki lub damskich majtek na bazarku.

Po trzecie: nie należy liczyć na to, że obecny starosta-katecheta odejdzie od zasady: najpierw swoi, czyli rodzina i znajomi, a potem... pustka.
Malcolm X
Malcolm X 02.01.2021, 13:25
też pytanie czy ktoś 100% kompetenty zgodziłby się tu przyjechać mieszkając w jakiejś Łodzi czy Warszawie. Trochę tak jest, że po jednych pinundzach jesteśmy tutaj wszyscy. Ten on MCK, w ciągu roku nic nie zrobił poza tym, że wydał sobie książkę... Ekpsert od wywycia jednego przeboju.
hahaha
hahaha 04.01.2021, 09:27
Pomyliły Ci się kartki :D Tu chodzi o PCAS nie MCK:)
Lis Tonosz
Lis Tonosz 02.01.2021, 07:18
"Powiedz mi, po co jest ten PACS?
- Właśnie, po co?
- Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten PACS?
On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa ..."
xxx
xxx 02.01.2021, 17:57
To jest miś na miarę naszych możliwości...
Ajdejano
Ajdejano 02.01.2021, 21:17
Brawo!!! Świetnie odpowiedziałeś "Lis Tonoszowi".
Lisia nora
Lisia nora 02.01.2021, 23:05
Prymusie - przecież Lis zacytował tekst Barei z Misia. Szara kmórka Ci się zawiesza :-D
Ajdejano
Ajdejano 03.01.2021, 09:26
Wyobraź sobie, że mogłem to wiedzieć.... Więc, komu w mózgu nie zaskoczyła klapka?!
Szara komórka
Szara komórka 03.01.2021, 16:34
,,, mogłeś??? ..... cha, cha. cha
Kultura ma znaczenie.
Kultura ma znaczenie. 02.01.2021, 04:40
Na zachodzie community center – a taką funkcje ma pelnić nasz PCAS, w miasteczkach naszej wielkości zatrudniają na etatach na poziomie 50 osób. Przykładem ojczyzna liberałów, dom Adama Smitha, czyli Wielka Brytania (Szkocja).

Zrozumieli znaczenie takich miejsc gdy pozaeuropejskie mniejszości emigranckie które w ich masteczkach tworzą a od 5 do 10 % czyli już dużo, społeczności, gdy ich mniejszości od czasu do czasu zaczeły palić sklepy.

Co do Pań Sprzątających? No cóż, po pierwsze na te stanowiska łatwiej zatrudnić, niż Instruktora z prawdziwego zdarzenia, a nie podającego się jedynie za takiego.

Także PCAS jest młody, właściwie tworzy się dopiero.
Ajdejano
Ajdejano 02.01.2021, 21:28
Koleś: ty nie wyjeżdżaj tutaj z angielszczyzną i nie udawaj tutaj światowego/europejskiego "fachowca" od kultury - za dychę.

Kultura - rzeczywiście - ma znaczenie, ale nie "kultura" starosty - katechety.

Broniąc takiego "ANIMATORA" kultury, jak starosta-katecheta, dajesz nie najlepsze świadectwo o sobie, a być może.... jesteś w kręgu wielbicieli tego starosty-katechety......
Edek
Edek 02.01.2021, 00:11
Czym zajmuje się pcas bo w sumie to nie wiem?
Instruktor MDK
Instruktor MDK 01.01.2021, 22:58
Bo MDK był dla dzieci i młodzieży a ten PCAS jest dla ...
Alicja
Alicja 02.01.2021, 18:51
Dla wszystkich
Olivia
Olivia 02.01.2021, 12:31
A PCAS jest dla wszystkich
Etm
Etm 01.01.2021, 21:58
Może czas najwyższy zmienić dyrekcję Panie starosto? Chyba, że nie istotne jest złe zarządzanie przynoszące straty i brak kompetencji a liczy się tylko przynależność do partii. Przykre, że nie szanuje się w naszym powiecie pieniędzy publicznych
aaa
aaa 02.01.2021, 17:29
Jestem za. Brak wiedzy w zarządzaniu!
MG.
MG. Wczoraj, 17:08
Popieram pana stanowisko, jedna klika.
jack
jack 01.01.2021, 21:31
Czy to nie jest część programu "Rodzina+" (PiS) na swoim?
gnoić, gnoić, gnoić
gnoić, gnoić, gnoić 02.01.2021, 06:55
Najlepiej nie budować żadnych ośrodków kultury, ani tańszych mieszkań. Wszelki transport zbiorowy polikwidować bo wiadomo zawsze i na całym świecie się dokłada. Ulice poszerzyć do minimum 2 pasów w jedną stronę w 60–tysięcznym miasteczku, co by z – zazwyczaj fatalnie zorganizowane firemki, przeładowanej gadżetami i z roku na rok zatrudniającej na coraz mniejszy ułamek etatu lub umowę cywilno–prawną typu „dziwoląg” (codzienne osmiogodzinne dzieło przez 30 lat), waliło się na wyk.ur.wie 20 letnim gratem prosto do wynajmowanej za 3/4 pensji nory z awariami ogrzewania średnio raz na tydzień, wybudowanej przez buraka który dorobił się na handlu odpadami z wyngla zwanego „eko”groszkiem tudzież złomem. Duchowość zastąpić hip-hopem z jutuba, kulturę serialami z Netfliksa (chociaż i to jest bardzo deklaratywne, widać już po likwidacji polskiego biura Spotify – płatnej muzyki i podkastów) Do likwidacji jeszcze w Tomaszowie biblioteka bo wiadomo: „stare baby prądem razić” a to podstawa lokalnego czytelnictwa. Reszta deklaratywnie czyta elektronicznie przeważniewnioski jak wyłudzić dofiansownie na pseudomodernizacje. Jakiś solar na dachu o mocy napędzajacej radio. Co roku załamywać rączki jak dyrektor przez ćwierć wieku jednego z liceum, bo un chciał ale nie dało się, a w skali miasteczka załamywać rączki nad -1000 mieszkańców co styczeń.
Smród na ulicach co wieczór, cham w 20 letnim gracie terroryzuje na każdym przejściu, centrum pełne smrodu z fastfoodów. Blee.
Mariusz
Mariusz 01.01.2021, 23:26
Tak lepszy dziod znany niż nieznany.

Pozostałe