Dobrze się bawicie... szkoda

  • 03.01.2021, 13:47 (aktualizacja 11.01.2021, 07:24)
  • redakcja
Dobrze się bawicie... szkoda
- Czy ludzie to kompletni debile? – napisała do mnie pewna bliska znajoma. Cóż można odpowiedzieć na takie pytanie? Oczywiście chce się czasem zawołać: Tak! Tak! Tak! I to chyba najdelikatniejsze, co można zrobić. Bo oczywiście w zależności od konkretnego przypadku epitety można mnożyć a i głupota nie jest jednoznacznie wpisywana w konkretną postać. Ci samo ludzie są czasem mądrzy czasem głupi, ważne by bilans wychodził jakoś na plus. Zresztą jak zdefiniować głupotę? Jako brak wiedzy w jakimś temacie? Bezmyślność? Pomroczność jasną? Być może kluczem jest unikanie zadawania niepotrzebnego cierpienia. Nie tylko innym ludziom, ale i zwierzętom. Zapewne domyślacie się, że nasza rozmowa dotyczyła zwierzaków w kontekście szaleństw sylwestrowych (i nie tylko) nocy.

 Mamy XXI wiek, nieograniczony dostęp do informacji, mediów, Internetu. Do tego oczywiście radio, telewizja. We wszystkich pojawiają się informacje o tym, co przeżywają min. psy narażone na konieczność słuchania wybuchów petard i innych środków pirotechnicznych. Mimo wszystko okazuje się, że duża część społeczeństwa kieruje się w swoim myśleniu skrajnym prymitywizmem. Tymczasem 3 minuty wątpliwej radochy w wielu przypadkach kończą się wielogodzinnym stresem zwierzaków oraz ich właścicieli. Na forach internetowych pojawiają się ogłoszenia o ucieczkach i poszukiwaniach wystraszonych „braci mniejszych”. Może się to komuś wydawać mało ważne, bo przecież to tylko… pies, czyli… rzecz? Moja jamniczka potrzebuje kilku godzin by dojść do siebie po tym jak sąsiedzi postanowią sobie przez minutę postrzelać. Wiem oczywiście, że podobne teksty nie zrobią wrażenia na kim, kto ma ewidentne problemy z kojarzeniem faktów i rozróżnianiem dobra od zła. Być moje jednak warto i w podobnych kwestiach okazywać brak społecznej akceptacji. Tym bardziej, że przed nowym rokiem duża grupa osób umieściła na swoich profilach internetowych nakładki dotyczące używania fajerwerków. Warto też pamiętać,  że w szeregu miast wprowadzono zakaz używania materiałów pirotechnicznych. Jeśli jednak nie przekonuje Was los czworonogów, to pamiętajcie, że podobnie reagują osoby ze spektrum autyzmu. Postawcie się w ich sytuacji oraz ich rodzin.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jagoda
Jagoda 05.01.2021, 21:28
trzeba być idiotą i totalnym ignorantem aby twierdzić że głośne fajerwerki i huk nie szkodzi psom !!! nie mówię o tych którzy okazyjnie wystrzelą i hukną sobie , ( przygotujemy się i jakoś z psem i damy radę ) mówię o tych bezmózgowcach co już tydzień przed sylwestrem,o byle jakiej porze i byle gdzie odpalają petardy nie licząc się z nikim !!!! życzę im wtedy aby taka petarda wybuchła im blisko do....py !
m&m
m&m 10.01.2021, 09:59
To nie są bezmozgowcy ani nie są ludzie, którzy sądzą, że psom to nie szkodzi. To oo prostu ludzie, którzy mają to głęboko w powiązaniu. Nie każdy musi być litościwym miłośnikiem pieseczkow.
smiech
smiech 04.01.2021, 10:08
Temat wraca co roku tylko po co? Jeden dzień w roku zwierzęta wytrzymają. Bezsensu to gadanie o stresie itp. rzeczach. Fajerwerki odpalam w każdego sylwestra i nie zamierzam z tego rezygnować. Ostatnio rozmawiałem ze znajomym weterynarzem, który stwierdził, że ludzie przesadzają.
McMarek
McMarek 04.01.2021, 17:05
Przykro mi, ale jeżeli to prawda o weterynarzu, to był ***, a nie weterynarz.
SA.
SA. 04.01.2021, 00:06
No tak teraz najważniejsze, a nawet ważniejsze od ludzi są psy, koty, karpie, krowy, świnie, kozy, konie... i ... mrówki.
Ich samopoczucie, życie na poziomie oraz humanitarne traktowanie i śmierć to problem nr 1 :-)))) Ludzie niedługo będą żywić się liśćmi na drzewach, trawą lub korzonkami, a zwierzaki będą zarządzać ludźmi. Paranoja, w du...ach się już niektórym kompletnie powywracało. Ogarnijcie się się trochę tuma...ny
Edek
Edek 03.01.2021, 20:17
A jak pieski wyją o różnych porach i przeszkadzają sąsiadom przez cały rok to już jest cacy? W blokach powinien być zakaz posiadania psów.
miłośniczka
miłośniczka 04.01.2021, 10:17
Piesków mamy w Polsce ponad 25 milionów. To pokażne żródło dochodu dla naszego uszczuplonego budżetu. Ludzie płacą podatek od psa to mogą trzymać nawet kilka pociech w mieszkaniu.
rysiek
rysiek 05.01.2021, 10:33
Nie bądź śmieszna ile właścicieli płaci podatek od psa?
Bo ja osobiście nie znam nikogo, kto by to robił!
M 72
M 72 03.01.2021, 22:38
Oj Edek walnij sobie unijke i idź spać bo gadasz głupoty
m&m
m&m 03.01.2021, 19:21
Mój pies się nie boi fajerwerków i ogląda z ciekawością. Jak się zwierzę zesra raz do roku, to się tez nic nie stanie. Trzeba zadbać o swojego zwierzaka. Dać mu tabletkę na uspokojenie i zamknąć w cichym pomieszczeniu na te parę godzin a nie zamykać wszystkich w domu i uciszać. Niektórym widzę,że godzina policyjna pasuje. Taka moda ostatnio lewacka żeby wycofywać się ze wszystkiego i jeszcze z karpia zrezygnować. Ale drżeć mordy i się chwalić dwudziestoma skrobankami, to już normalne i moralne. Najlepiej to popełnić zbiorowe samobójstwo, to ziema i przyroda się odrodzi. Słyszałem też kretynów, którzy mówią, że nie będą mieli dzieci , bo im żal srodowiska . Akurat może lepiej, że tacy wymrą bezpotomnie...Sylwester to radość wyrażana napieorzaniem w niebo i dlaczego to zmieniać? Co to ma do debilizmu??
McMarek
McMarek 04.01.2021, 17:11
Jeżeli dla ciebie radość to głośny huk, to wejdź do metalowej beczki , a ktoś z rodziny niech w nią przez cztery godziny na.....la metalowym prętem. Będziesz w niebie.
m&m
m&m 04.01.2021, 19:10
Ja akurat nie puściłem ani jednej petardy. Ale czy pisząc, że ludzie wyrażają tym radość i się bawią coś skłamałem? Na całym świecie od Australii po Amerykę ludzie puszczają zimne ognie, ale Ty reprezentujesz wyższa kulturę. Śmiechu warte.
McMarek
McMarek 04.01.2021, 19:38
Fajerwerki i sztuczne ognie to nie petardy hukowe, o których pisałem, rzucane pod okna mieszkań.
?
? 04.01.2021, 08:25
Ale dlaczego pies nie ma prawa pobawic sie w sylwestra?
AS
AS 03.01.2021, 22:40
Proponowałabym wprowadzić taką zasadę, że jak fajerwerki rączkę urwą, to właściciel tej rączki zapłaci z własnej kieszeni za jej przyszycie.
dziwne
dziwne 04.01.2021, 10:12
Gorzej bzdury nie mogłeś napisać. Po to ludzie płacą podatki, żeby i w takim przypadku mieli zapewnioną pomoc w razie wypadku.
A.
A. 04.01.2021, 17:56
No to niektórzy powinni płacić jeszcze podatek od głupoty.
m&m
m&m 04.01.2021, 09:44
Połącz to ze zwolnieniem ze składek do bandyckiego zusu, to pewnie większość się zgodzi na takie ryzyko. Kurcze konkretny z ciebie byłby dyktator. Sypiesz propozycjami wg. swojego widzimiesię jak z rękawa. Strach się bać.
McMarek
McMarek 03.01.2021, 17:50
Wóda plus " kupiłem za swoje" i "kto mi zabroni" dają efekty do dzisiaj, słyszę przez okno w chwili gdy to piszę. Mój pies, pierwszego i drugiego, nie chciał wyjść z domu, jak sąsiadom, też właścicielom psa, ok. 10-tej, przypomniało się o nowym roku. Ponieważ tabletki od weterynarza skończyły się w sylwestra, moja reakcja była niecenzuralna. Życzę imprezowiczom z petardami, żeby w tym roku wkładali je sobie od tyłu, ekstremalne wrażenia gwarantowane.
m&m
m&m 04.01.2021, 15:25
Nie no lepsze: mam psa- ma być cisza, bo zabrakło mi tabletek. A to niespodzianka, że strzelają dzień przed i po. Najgorsi są tacy roszczeniowcy, którym się wydaje, że mimo iż mieszkają w mieście, to każdy odgłos i sygnał obecności innych ludzi mogą traktować sobie jak przestępstwo i zaczynają wyrażać swoje oburzenie. A już nie daj Boże jak blok ogrodzony lub chociaż szlaban na parkingu. Wtedy, to już wielkopaństwo, bo ekskluzywne apartamenty i klękajcie narody. Buahaha buractwo wyłazi.Wypad w najbardziej zabitą dechami wiochę w Bieszczadach Tam cisza i spokój.
McMarek
McMarek 04.01.2021, 16:54
Wczoraj był trzeci , więc przestań pieprzyć o nowym roku.
m&m
m&m 04.01.2021, 19:23
Dziś przeżyjesz ze swoim psem chwilę traumy i wybaczysz i jutro ktoś wdepnie w gówno Twojego psa na trawniku albo zagryzie wargi żeby słuchać jego szczekania przez 3 godziny i też wybaczy. Na tym powinno polegać współżycie w społeczeństwie.
McMarek
McMarek 04.01.2021, 19:49
Sprzątam po swoim psie, który nie szczeka w mieszkaniu - tak został nauczony, bo znam swoje obowiązki i prawa również..
m&m
m&m 04.01.2021, 20:47
A więc jesteś sąsiadem idealnym. Mieszkania w Twoim otoczeniu pewnie 20%wyzsza stawka za metr;) Tylko pewnie potem współmieszkańcy odczuwają skutki złego oka i pieką ich uszy:p
AS
AS 03.01.2021, 14:45
Całkowicie się z Panem zgadzam. Wspomniałabym jeszcze o zwierzętach żyjących dziko, w lasach, na łąkach, w parkach... W nowy rok byłam na spacerze ścieżką do grot. Za wodociągami, po prawej stronie są dwa czy trzy domy, jeden z nich to podobno leśniczówka. I właśnie tam ktoś odpalał fajerwerki. Dookoła lasy, na ścieżce ludzie, również z psami, a tu nagle łomot fajerwerków. Czy to był leśniczy? Mam nadzieję, że nie.
m&m
m&m 04.01.2021, 15:33
Jak Ci nie wstyd spacerować po ścieżce, poprzez której budowę ktoś wdarł się asfaltem w piękne okoliczności przyrody i oświetlił ciemny las strasząc zwierzęta i uniemożliwiając im przemieszczanie się. Korzystając z tej ścieżki popierasz urbanizację i betonowanie terenów przyrodniczych. Pewnie jeszcze korzystasz z tych wodociągów, które mijałeś i dzięki którym masz czym napędzić spłuczkę w swoim kiblu i wprowadzasz do obiegu całą masę fosforanów, które powodują zatrucie rzek i morza. Spójrz na swoje skórzane buty oraz gumową podeszwę, których wyprodukowanie zabiło jakieś zwierzę i zanieszyściło powietrze i które kiedyś zaśmiecą środowisko po nieudolnej utylizacji. Przy tym wszystkim petardy w Sylwestra to pikuś, ale trzeba zgrywać obrońcę przyrody, bo pies się zesrał.hałderju!!!
AS
AS 04.01.2021, 18:07
Gdyby na świecie zabrakło zwierząt to człowiek długo nie przetrwa, natomiast gdyby na świecie zabrakło ludzi to zwierzęta co najwyżej poczują ulgę..
m&m
m&m 04.01.2021, 19:34
Oczywiście. Więc idź się zabij, bo zwierzęta poczują ulgę. Przecież jesteś baranem i nie obchodzi Cię dobro ludzkiego gatunku. tykko dobro baranów albo ślimaków. Z takim myśleniem człowiek nigdy nie stałby się człowiekiem tylko zostałby na zawsze jakimś pośrednim ssaczkiem. A co tu mówić o wielkich odkrywcach, naukowcach czy królach.
SA.
SA. 04.01.2021, 00:13
Lecz się... czas najwyższy.
Może jeszcze spalmy tą leśniczówkę, a jej mieszańców eksmitujmy. Na tym miejscu posadźmy las i zaprośmy na tę okoliczność zwierzęta z lasu, i z miasta, i jeszcze żywe karpie z Lidla, niech świętują :-))))
Bo zwierzęta ważniejsze od ludzi przecież są.
McMarek
McMarek 04.01.2021, 17:00
No , leśniczówka to najlepsze miejsce w lesie do odpalania fajerwerków. A w lesie akurat najważniejsze są zwierzęta.
SA.
SA. 04.01.2021, 18:12
A dlaczego nie? Przestań już płakać...
Daj spokój i nie improwizuj już na poczekaniu. Akurat tam są całe trzy, krzywe drzewa na krzyż, a tobie Bory Tucholskie i całe hordy dzikich zwierząt się chyba zamarzyły u nas, paranoja w czystej postaci.
McMarek
McMarek 04.01.2021, 20:08
Widzę , że dobrze się tam bawiłeś.
SA.
SA. 04.01.2021, 21:02
Przecież twój pies mógł cię tam przyprowadzić na spacer wieczorny, na łono natury. Nie ma zakazu wstępu na ten teren leśny...

Pozostałe