Kamil Wrona z Nagrodą Marszałka Województwa Łódzkiego

  • 04.01.2021, 10:10
  • Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim
Kamil Wrona z Nagrodą Marszałka Województwa Łódzkiego
Instruktor Miejskiego Centrum |Kultury Kamil Wrona otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego za 2020 rok w kategorii animator kultury.

Zarząd Województwa Łódzkiego przyznał ją laureatom tej edycji za „wieloletnią pracę na najwyższym poziomie oraz za to, że mimo trudności związanych z pandemią potrafili zachęcać do kultury i promować nasz region”. Kamil Wrona na co dzień prowadzi w Miejskim Centrum Kultury naukę gry na instrumentach dętych i klawiszowych. Jest także współtwórcą i dyrygentem Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Tomaszowa Mazowieckiego oraz big-bandu TM Brass, a także pomysłodawcą autorskich programów edukacyjnych i audycji muzycznych. W ubiegłym roku skomponował hejnał Tomaszowa Mazowieckiego. W okresie pandemii realizuje projekty online popularyzujące muzykę oraz tomaszowskich artystów.

Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz za szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury.

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe