Tropimy absurdy drogowe. Ulica Grota Roweckiego

  • 04.01.2021, 11:17 (aktualizacja 04.01.2021, 12:41)
  • Adam Nawrocki
Tropimy absurdy drogowe. Ulica Grota Roweckiego
Przed długi czas remontowany był odcinek drogi powiatowej 4339E czyli ul. Gen. Grota Roweckiego od ul. Warszawskiej do ronda z ul. Spalską ( chociaż swędzi mnie pióro, tym rondem jak i ul Popiełuszki zajmę się jak skończą prace na tym odcinku). Kierowcy narzekali, że tak długo remontowany był ten odcinek, a teraz jakoś nikt nie napisze, że, warto było czekać i móc delektować się równiutką nawierzchnią i lśniącymi znakami. Cóż, nie zawsze jest tak różowo jakby się wydawało Zarządowi Powiatu na konferencji prasowej numer 1000

Wybierzmy się więc na małą przejażdżkę. Wjeżdżamy w ul. Gen. Grota Roweckiego od strony ul. Warszawskiej i widzimy znak F-6 informujący nas o tym, że na najbliższym skrzyżowaniu w lewo i w prawo jest zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 2,5 ton. Pozwolę sobie teraz pominąć to oznakowanie i odniosę się do nich później.

 

Adam Nawrocki001.jpg

 

Na następnym zdjęciu znowu mamy F-6 jest to znak przed skrzyżowaniem z ul. Smutną

 

Adam Nawrocki002.jpg

 

Tak, z kolei  wygląda oznakowanie ul. Smutnej. Tutaj widzimy jakąś sprzeczność gdyż powstaje pytanie: po co umiejscowiony jest tam znak C-5 nakaz jazdy prosto gdyż nie ma tam żadnych zjazdów, skrzyżowań.

Powinien być znak D-3, gdyż do nie dawna, czyli remontu była to droga jednokierunkowa. Ponadto wjazd od strony cmentarza nadal jest niemożliwy. Gdyby stało się tak, że ulica ta będzie dwukierunkową,  a tak się stało, bo tak stanowi projekt który został zatwierdzony i podpisany przez jednego urzędnika, który takie organizacje zatwierdza i nie zauważył błędu projektowego. No powiedzcie sami: jak można ustawić pod "prąd" znak STOP. Tak działają urzędnicy w powiecie.

Jest jeszcze jeden bulwersujący mnie znak B-18 ale tym zajmę się później.

 

 

Tutaj widać a raczej nie widać znaku F-6 czy nie można było tego znaku wstawić przed tym drzewem.

Zauważmy jeszcze że jedziemy od ul. Warszawskiej i cały czas jest przy krawężniku linia ciągła czyli nie wolno jej przekraczać i w takim wypadku powinny stać znaki B-36 zakaz zatrzymywania,  a tego właśnie na całym odcinku tej drogi brakuje.

 

Adam Nawrocki003.jpg

 

Na tym skrzyżowaniu z ul. Niemcewicza zapomniano wymalować przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego.

 

Adam Nawrocki004.jpg

 

Zbliżamy się do końca drogi z pierwszeństwem. Znak A-7 wstawia się do 25 metrów przed skrzyżowanie. Jeżeli są utrudnienia z tym związane, to powinna być pod znakiem tabliczka z odległością  do skrzyżowania.

 

Adam Nawrocki005.jpg

 

Teraz chciałem pokazać bardzo dobrze oznakowanie przejście dla pieszych z przejazdem rowerowym.

 

Adam Nawrocki007.jpg

 

A tak wygląda bardzo źle to zrobione. Czy widać różnice ?

 

Adam Nawrocki008.jpg

 

Zrobiłem to zdjęcie od strony ul. Spalskiej i jak widać drogowcy zapomnieli zdemontować znak informujący o objeździe.

 

Adam Nawrocki009.jpg

 

W naszym kraju obowiązuje ruch prawostronny. Dlaczego na wyspie montowane znaki C-9 nakazujące nam jechać zgodnie z strzałką. To tak, jak był i zakaz i nakaz równocześnie. To bez sensu. U nas mieście jak widzę to norma nie wiadomo dlaczego.

 

Adam Nawrocki010.jpg

 

Mamy wjazd w  ul. Spalską  z ul. Konstytucji 3 maja I widać brak znaku C-13/16 Droga dla pieszych i rowerów. Spójrzmy na lewo, gdyż niedawno zrobiony został tam chodnik wraz z dojściem do ulicy tylko dlaczego do tej pory nie ma tam przejścia dla pieszych a jeżeli ma nie być... 

 

Adam Nawrocki012.jpg

 

Dlaczego stoi tam znak Parking skoro na jezdni jest wymalowany pas wlączeniowy z strzałką ?

 

Adam Nawrocki013.jpg

 

Skręcają w lewo z ul. Gen.Grota Roweckiego w ul. Nowowiejską widzimy znak Parking z tabliczką która jest błędna gdyż  szary kolor wskazuje jezdnie a biały chodnik. Z drugiej zaś strony po co są te znaki? Po prawej stronie tego odcinka stoi znak B-36 zakaz zatrzymywania się przy krawężniku, więc z lewej można parkować pojazd oczywiście nie na chodniku bo ona ma niecałe ponad metr szerokości 

Dlaczego zostało zrobione zaraz za przejściem pole wyłączone z ruchu żaden przepis nam nie zabrania parkowania zaraz za przejściem dla pieszych na drodze jednokierunkowej.

 

Adam Nawrocki014.jpg

 

Jak widzimy, wjazd w ul. Niemcewicza gdzie nie ma wymalowanych pasów ale znak stoi na dodatek widzimy znak B-18 zakazujący wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 2,5 ton zaraz ten znak omówię.

 

Adam Nawrocki015.jpg

 

Tutaj widzimy ul. Długą i znak B-18 z tabliczką pod tym znakiem, ale jak już wcześniej wspominałem omówię ten znak, który kilka razy na tym odcinku drogi występuję.

Znak B-18 „zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad ... t” stosuje się przed odcinkami dróg, których nośność jest niewystarczająca dla przejazdu pojazdów dopuszczonych do ruchu bez ograniczeń. Na znaku podaje się wartość wynikającą z rzeczywistej nośności obiektu lub drogi.

Co prawda nie sądzę aby drogi te miały tak małą nośność tylko ktoś w tym mieście i powiecie ma jakąś dziwną... na dodatek lubią sobie wstawiać tabliczki pod tym znakiem z napisem " Nie dotyczy docelowych wjazdów gospodarczych". Kiedy szukałem wszędzie informacji na ten temat, to nikt nie miał pojęcia co to znaczy ale widzimy jeszcze jeden zapis "dotyczy ruchu tranzytowego" i powiem wstyd mi za zarządzających drogami tak jak miejskimi powiatowymi ale również wojewódzkimi Szukając odpowiedzi doszukałem się że:

"Jeżeli istnieje potrzeba wyłączenia z zakazu pewnych uczestników ruchu lub rodzaju pojazdów, to należy stosować zwrot " Nie dotyczy..." Napisy powinny konkretnie określać rodzaj pojazdów lub uczestników ruchu."

Tranzyt to oznacza przewóz towarów lub ludzi między państwami .

Do tego dodam że, za znak B-18 nie ma prawa wjechać ani śmieciarka ani autobus ani inny pojazd nawet taki co wykonuje prace na drodze  

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji

w sprawie znaków i sygnałów drogowych

w & 33

1. Kierujący pojazdem wykonującym na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne może nie stosować się do zakazów wyrażonych znakami

B-1 " Zakaz ruchu w obu kierunkach" ,

B-3 "Zakaz wjazdu pojazdów silnikowych z wyjątkiem motocykli" ,

B-5 " Zakaz wjazdu samochodów  ciężarowych"

B-6 " Zakaz wjazdu ciągników rolniczych"

 B-7 " Zakaz wjazdu pojazdów silnikowych z przyczepami"

 podczas wykonywania prac na drodze lub dojazdu do miejsca ich wykonywania

znajdującego się na obszarze lub na drodze objętej zakazem, pod warunkiem używania żółtych sygnałów  błyskowych i zachowania szczególnej ostrożności.

 

Dlaczego w Tomaszowie stosuje się znaki B-18 zamiast B-5 ?

 

Adam Nawrocki016.jpg

Adam Nawrocki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tomaszowianin
tomaszowianin 15.01.2021, 16:24
Pan nie może nadążyć za tym bałaganem i po co ciągle sygnalizuje, że opisze p. coś tam później. Później albo wcale. Ponad 2 lata temu miał p. zająć się oznakowaniem drogi rowerowej na św. Antoniego i inne. I co?
Moje "wypracowania", zdjęcia i uwagi" i uwagi na te tematy zdążono już z gazety usunąć, bałagan pozostał. I nic.

Panie, szkoda zdrowia i czasu. Napracuje(my) się i jeszcze usuną z gazety te zasadne opracowania.
Może p. opracowania zostaną. Chociaż tyle satysfakcji. Bo zmian nie dokonają. Bo to "mądrzejsi" poza prawem tak wymyślili tak już zostanie.

PS
Cieszę się, że moje opracowanie na temat stanu technicznego mostu w Spale (z gazety wycięte) być może pomogło, bo podobno będzie remont. Dobre i to i tylko tyle.
no
no 08.01.2021, 14:37
drzewa na grota, powinny być wycięte i nowe posadzone, kable powinny być schowane w ziemi a postawione maszty świetlne z bardzo mocnymi ledami. i nie takimi co na Barlickiego, tam jest ciemno jak w d.... .
M
M 08.01.2021, 18:35
Tak, wszystko wytnijmy, w mieście, bo takie duże drzewa to chyba w rok czy dwa odrosną na nowo. Nie ? A nie czekaj, nowe duże drzewa będą za niecałe dwa pokolenia ludzkie więc tnijmy wszystko bo to drobiazg.
Mieszkanka Zagajnikowej
Mieszkanka Zagajnikowej 05.01.2021, 11:06
Może teraz autora artykułu zainteresuje organizacja ruchu na ul Zagajnikowej. Otóż wjazd na ulicę jest utrudniony przez parkujące, wzdłuż ZOL, po obu stronach ulicy auta. Dalej przejazd slalomem wzdłuż bloku przy Zagajnikowej 5 , bo auta parkują tutaj wzdłuż jezdni, z uwagi na brak parkingu. Natomiast na równoległej ulicy Akacjowej jest zakaz zatrzymywania i parkowania. Przy tej ulicy usytuowanych jest kilka bloków bez parkingu.
Dlaczego? Nie kursują tam autobusy MPK. Jak można rozwiązać ten problem? Wystarczy zmienić organizację ruchu z dwu na jednokierunkowy, wjazd od Zagajnikowej, a wyjazd przez Akacjową. I oczywiście umożliwić parkowanie na ul Akacjowej.
Adam N.
Adam N. 05.01.2021, 21:09
W drugiej kolejności zajmę się tym osiedlem najpierw muszę opisać Ludwików.
1234
1234 04.01.2021, 18:45
Na ul. Smutnej nigdy nie było w tym miejscu jednokierunkowej. Wiem, bo jeżdżę tam od 15 lat :)
Abc
Abc 04.01.2021, 20:31
Tylko ten krótki odcinek "na zakręcie" był jednokierunkowy. Od strony cmentarza nie można było dojechać do Grota Roweckiego. Natomiast mieszkańcy tych kilku domów mogli. A teraz jeden znak zaprzecza drugiemu. Dodam, że na czas remontu drogi, czyli kilka miesięcy, mieszkańcy ul. Smutnej do numeru 10 mogli wyłącznie wyjechać ze swoich domów, ale wrócić już nie mogli. Brak reakcji ze strony starostwa mimo kilku telefonów przez ten okres czasu. Parodia a nie starostwo powiatowe
***** ***
***** *** 04.01.2021, 14:34
To tak jest jak katecheci zajmują się zarządzaniem, piekarze budowaniem dróg, ludzie bez uprawnień adwokackich ministerstwem sprawiedliwości itp. To Polska kwieciem spływa!
&&&
&&& 04.01.2021, 16:18
zawsze to lepsze, niż banda złodziei i przekrętów.Patrz , żeby ci kto nie wadził tych gwiazdek tam,gdzie ty wiesz, a ja rozumię.
X
X 04.01.2021, 20:22
&&& Wróć do szkoły podstawowej uzupełnić braki z ortografii języka polskiego a później zwracaj innym uwagę
Obserwator.
Obserwator. 04.01.2021, 14:17
Budowom dróg za unijne pieniądze wykonuje mafia firm z okolic .

Pozostałe