Pudrowanie powiatowej rzeczywistości

  • 04.01.2021, 20:00
  • redakcja
Pudrowanie powiatowej rzeczywistości
Mijają właśnie dwa lata ostatniej kadencji samorządowej. Tym razem została ona wydłużona do 5 lat. To sporo dłużej, ale może się okazać, że dodany czas będzie prawdziwym przekleństwem. Już wcześniej samorząd ten nie miał szczęścia do włodarzy, jednak oceniając działalność obecnego zarządu powiatu na czele z Mariuszem Węgrzynowskim, należy jednoznacznie stwierdzić, że takiej katastrofy,  odkąd przywrócono struktury powiatowe w całej Polsce, to u nas jeszcze nie było.

Dwa minione lata, to pasmo niszczenia, psucia, pokazów rażącej niekompetencji, arogancji, korumpowania radnych (bo nie da się tego inaczej ocenić), obsadzania stanowisk ludźmi, o których kompetencjach można powiedzieć, że są żadne. Obserwując uważnie trudno oprzeć się wrażeniu, że rządzi nami polityczna klika posłów Macierewicza i Telusa wspierana przez parareligijną sektę Mariusza Węgrzynowskiego. To chyba pierwszy w historii przypadek, kiedy pracownicy wprost wyśmiewają swoich szefów za ich… głupotę. Mimo wszystko niesmak pozostaje…

Po minionych dwóch latach mógłbym chyba napisać książkę pt. „Głupota… ach to Ty”. To, co obserwuję przeczy wszelkim moim kilkudziesięcioletnim doświadczeniom z zakresu zarządzania, wiedzy ekonomicznej, na temat finansów, czy prawa samorządowego i gospodarczego, ale nie tylko… Bo w sumie  człowiek nie musi znać się na wszystkim. Brak wiedzy często można uzupełnić zdrowym rozsądkiem, albo wiedzą ludzi, którzy ją posiadają.

Warunek jest jeden: człowiek musi otaczać się mądrzejszymi od siebie. Nie tylko mu pomogą, ale wiele się od nich nauczy. Ważne też, by wiedział, czego chce. Miał wizje, wyznaczał cele, analizował możliwe drogi ich osiągnięcia. W Samorządzie te cele muszą obejmować co najmniej kilkadziesiąt lat. Bardzo często jest tak, że z pozoru błaha decyzja w jakiejś drobnej sprawie determinuje w przyszłości funkcjonowanie całego obszaru, czyniąc go atrakcyjnym bądź zdegradowanym. Tego w naszej powiatowej rzeczywistości nie ma.  W sumie to nie wiem czy kiedykolwiek było…

Jak funkcjonuje obecnie powiat? Warto rzucić okiem w budżet. Mariusz Węgrzynowski nie realizuje żadnego autorskiego projektu. Kończy inwestycje poprzednika (mówimy o inwestycjach o charakterze strategicznym). Jedyne co się ostatnio pojawiło, to budowa hali sportowej przy LO II. O takiej potrzebie mówiło się od lat, więc może  się i przyda. Tylko zapytam: dla kogo? Skoro w powiecie nie ma żadnej sensownej polityki oświatowej. Zarządza nią Beata Stańczyk, pozbawiona jakiejkolwiek oświatowej kreatywności. Za to zawsze przy boku „szefa”. Dramat. Nie chodzi o złośliwości. Wystarczy popatrzeć na wyniki tegorocznych naborów i panikę, jaką wywołały

Dzisiaj kończymy inwestycje w „samochodówce” rozpoczętą przez poprzednika. Super, tyle że solidna kontrola Nadzoru Budowlanego powinna szkołę generalnie zamknąć ze względu na jej stan techniczny. Z III LO pozbyto się kreatywnego dyrektora, w jego miejsce wprowadzono panią, która zasłużyła się staroście w comiesięcznych częstochowskich mszach.  To nic, że komisja konkursowa słuchając kandydatki załamywała ręce. Konkursu nie wygrała, ale starosta wymodlił. Czy ktoś myśli o tym, że prawdopodobnie kolejna szkoła średnia jest do zamknięcia? A po co? Póki co do niedawna studniówki się odbywały normalnie a pani naczelnik tańczyła na nich w obłędnym tańcu, z uśmiechem przyklejonym do twarzy. Ach ten Lady Pank

Jak myślicie, ile powiat przygotował unijnych wniosków w ostatnim czasie? Ile dofinansowania unijnego pozyskał? Ano można powiedzieć, że zero. Referat pozyskiwania środków pomocowych został zlikwidowany, a inwestycje nie są w stanie przygotować najprostszego wniosku o termomodernizację do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Dwukrotne odrzucenie ze względów formalnych tego samego projektu, to już nie tylko kompromitacja. 

Wiecie co jest zabawne? Że naczelnik wydziału i równocześnie kolega starosty, razem ze wspomnianą Beatą Stańczyk, to najlepiej zarabiający urzędnicy w powiecie. Kilkanaście miesięcy temu ostrzegałem w  felietonie Zbliża się bunt mrówek przed ucieczką fachowców. No i się stało. Tych, którzy pozyskiwali dla nas miliony złotych już nie ma. Pracują gdzie indziej.

Prawdziwy szok będzie jak pojawi się nowa perspektywa finansowa. No ale starosta Węgrzynowski kazał unijne flagi zdjąć, więc i o kasę starał się nie będzie. Nie ma kim, nie ma po co i brzydzą go unijne srebrniki. Tyle, że ojciec Rydzyk nie da, bo sam drżące łapki wyciąga, a kasa jest dla mieszkańców miasta i powiatu i poprawę ich życia.

Od dwóch lat obserwuje prawdziwy matrix. Cóż tam rodzeństwo Wachowskich... Naszego Matrixa reżyserują Telus z Macierewiczem. To prawdziwe superhity kinowe. Policzyłem kiedyś konferencje prasowe dotyczące zakupu tylko jednego sprzętu do szpitala. Zorganizowano ich pięć, razem z uroczystym przekazaniem i pokropieniem przez księdza.

Ktoś ma „nierówno po sufitem” i w tym kontekście plany budowy nowego centrum psychiatrycznego są jak najbardziej zasadne. Rok się spotykano. Efekt żaden.. Bo i po co? Starosta woli za 3 miliony wyremontować zatęchły garaż, by pozbyć się ludzi niepełnosprawnych z budynku szkoły, w której niedawno jeszcze dyrektorował.

 Szok i niedowierzanie. I niech mi nikt nie mówi, że nie jest to niegospodarność. No i co komu przeszkadzają ci niepełnosprawni w dawnej „dwójce”. Są tam i robią swoje pod okiem super instruktorów.

Mam swoją teorię na ten temat. Wiecie jaką? Myślę, że Ci demonstrujący na każdym kroku katolicyzm ludzie, po prostu nie lubią… ludzi. Oni zwyczajnie nie mogą patrzeć na tych niepełnosprawnych w tym samym budynku, mimo że to oni głównie pokrywają koszty ich utrzymania.

Chyba już pora na opamiętanie. Czas na zmiany i przede wszystkim na wymianę Starosty i Zarządu Powiatu i to tak szybko jak się tylko da, by do maksimum zminimalizować straty. Za pół roku może być za późno..

Pytanie tylko: kto miałby to zrobi. I to właściwie o tym miał być ten felieton, ale postanowiłem podzielić go na dwie części… Tak więc ciąg dalszy jutro. Czy można sobie kupić radnego? No pewnie… nawet za 3,5 brutto na miesiąc. 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dziwisz
Dziwisz 12.01.2021, 18:28
Ekstaza
$
$ 10.01.2021, 23:54
Ta pani Stańczyk to taki ogon starosty. Ten coś powie, ta zamerda. Obraz nędzy i rozpaczy. Jedno warte drugiego. Szkoda powiatu.
Ajdejano
Ajdejano 09.01.2021, 20:01
Widoku tego zdjęcia powyżej, jednak nie odpuszczę.
Przyjrzyjmy się uważnie temu zdjęciu. Faceta ( naszego "bohatera") pudruje jakiś gość - prawdopodobnie nie do zdjęcia, tylko do jakiegoś materiału filmowego. Gość robi swoje, czyli pudruje, tak jak się pudruje i upiększa różne osoby, które maja stanąć przed kamerą (światło, cienie, itp.).

Co w tym czasie robi nasz "bohater": wyraz twarzy - bliski orgazmu, język - w podnieceniu, prawie na wierzchu. To widać, ponieważ rozchylone usta też wyrażają podniecenie.

I teraz należy zastanowić się: co taki facet ma w głowie i jak taki facet może być szefem struktur samorządowych powiatowych .....????

Poza tym: widziałem tego naszego "bohatera" w firmie, która z pewnością nie jest wielbicielką PiS-u. Bardzo żałuję, że wtedy nie zrobiłem paru zdjątek.

Ajdejano
Ajdejano 09.01.2021, 20:18
Uwaga: jeżeli ktokolwiek będzie chciał do mnie dotrzeć (w różny sposób), to ostrzegam: lepiej nie zaczynać z tym durnym Ajdejano.
Strong
Strong 10.01.2021, 07:23
No faktycznie. Całkowicie, durny "pustostan"... szkoda na to czasu i "prądu".
Ajdejano
Ajdejano 12.01.2021, 15:51
I takich nam potrzeba - towarzyszu badziewiak!!!
Strong
Strong 13.01.2021, 09:53
Nie dość, że mega ciamajdyga z totalną pustką w głowie, to jeszcze na to towarzysz... Faktycznie ogarnij się lebiego choć deczko :-)))
Augustyn
Augustyn 07.01.2021, 15:55
Konstytucja RP - którą władza traktuje jak ścierwo

Art. 25.

...
2.Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.
...
Wierny
Wierny 07.01.2021, 08:25
A ja się pytam jak to jest? każde pismo nawet do szkoły kończy się słowami Szczęść Boże, na FB transmisję z mszy, Starosta rozdaje obrazki i figurki świętych a do swoich przeciwników zionie nienawiścią i pogardą jak smok ogniem czy tak postępuje mocno wierzący katolik, ???
Powiernik
Powiernik 08.01.2021, 07:35
Bo w niedzielę pójdzie do kościoła, wyspowiada się i przyjmie Komunię. A od poniedziałku praca na następną spowiedź. Musi coś poklepać księdzu do ucha. Nie może kłamać i zmyślać, bo to grzech.
Yhol
Yhol 08.01.2021, 11:51
I razem z prezydentem zrobią Ammmmmmmm
Ajdejano
Ajdejano 06.01.2021, 21:08
To zdjatko powyżej to symboliczny obraz tego powiatowego -katechetycznego rządzenia. MAJSTERSZTYK !!! Widać, jaki ten rządca-katecheta jest wniebowzięty z powodu tego pudrowania !!! To jest jakaś niedoszła, telewizyjna gwiazda (zaranna).
Ale, jednak brakuje mi jednego: dlaczego tym pudrowaniem nie zajęła się ta jedna piękność, która bywa na WSZYSTKICH zdjęciach, pokazujących tę powiatową - katechetyczną "wadze" ?
Nie pomoże
Nie pomoże 07.01.2021, 05:32
W tym wieku to już nie pomoże puder, kiedy... i nie pamiętam co było dalej. Coś o urodzie, czy też głowie.
Skleroza mnie dopadła.
Fanta
Fanta 06.01.2021, 21:33
Ajdejano mówisz o żorżetowej czarnej mambie ??? Biedactwo pandemia I nie ma sie gdzie lansować . Tylko pod stołem najwyżej
Ajdejano
Ajdejano 06.01.2021, 23:37
Czy możesz rozszerzyć tę Twoją myśl o tym lansowaniu się tej piękności tylko pod stołem ???
Odp
Odp 07.01.2021, 15:56
Nie wiesz co się robi pod stołem ? :-)
Ajdejano
Ajdejano 08.01.2021, 21:04
Rzeczywiście - ku...., nie wiem!!! To mi podpowiedz !!!
Pp
Pp 06.01.2021, 16:58
Do jutra bedzie ze stwoka lajkow. Tomaszowianie jeden drugiemu opowiada o tym tekscie poniewaz sa tutaj rzeczy opisane po raz pierwszy :)) Powinna byc belka NT Ujawnia :))
Realista
Realista 06.01.2021, 12:38
Wszyscy wiedzą, że ten człowiek nie był by Starostą jeśli wybór odbywał by się w wyborach powszechnych. Udało się więc robi co chce... Przykre że za jego działania kosztami obciążani są obywatele, a Radni się na to godzą... na zabawę w rządzenie Powiatem uprawianą przez Pana Starostę.
Ajdejano
Ajdejano 06.01.2021, 12:53
100% racji. Ponadto, jestem zadowolony, że chociaż jeden radny (Admin) nie wszedł w żadne układziki radzie powiatu i pokazuje tę totalną bryndzę w samorządzie powiatowym.

PS . Zarówno w powiecie jak i w mieście: PiS. Jednak, to dwa różne PiS-y. I niech tak zostanie. Mnie to odpowiada.
?
? 06.01.2021, 14:59
100% narracji chyba?
Ajdejano
Ajdejano 06.01.2021, 20:56
Nie rozumiesz tekstu ? To się nie wychylaj.
AS
AS 06.01.2021, 08:18

Komentarz zablokowany

Ponieważ nie dotyczą tematu dyskusji

Olo
Olo 05.01.2021, 16:28
Wyniki prac macierewiczq

https://www.wiocha.pl/1657297,…
Bez hali
Bez hali 05.01.2021, 16:23
Jesli jakims cudem dojdzie do odwolania Wegrzynowskoego II LO o hali sportowej moze zapomniec. A znajac juz przeszlosc to wiadomo, ze na kolejne cwoerc wieku pomysl zostanie zarzucony.
Redaltor chcialby Bąkowej jako Starosty, bo go glaszcze i chwali za lata w samorzadzie. Co z tych lat mamy jako mieszkancy?
Taaa
Taaa 06.01.2021, 13:19
Hahaha i po co te manipulacje? Przecież kasa jest znaczona i na to przyznana / ktokolwiek będzie to hala potrzebna czy nie - już powstanie.
!!!
!!! 05.01.2021, 15:53
Starosta jak był radnym , to zabierał głos jak się dopytywał , doszukiwał i rozliczał wszystkich . Teraz siedzi jak mysz pod miotłą . I pozuje z macierewiczem .
Problemy z demokracją, co? :))
Problemy z demokracją, co? :)) 05.01.2021, 21:02
To tylko o nim jako radnym bardzo dobrze świadczyło. Teraz trudno by na byle krzykacza regował. Jest rada powiatu, są procedury. Zbierać się i głosować.
X
X 05.01.2021, 22:39
Prawda zabolała
€
05.01.2021, 13:33
Nic nie się nie zmieni możemy wytykać błędy, nieudolność i zaniedbania rządzącym w Starostwie. Prezydent Miasta, którego radni są współrządzącymi w tym samorządzie nie jest zainteresowany zmianami. Jako rywala politycznego ma słabego Starostę i jest to mu wygodne.
Nie ma tu żadnej współpracy.
Ale cokolwiek miałoby się wydarzyć związanego ze zmianami personalnymi momentalnie przyjedzie wujaszek Antoni i to zażegna. Pomimo, że układ nie przynosi oczekiwanych korzyści organizacyjnych, finansowych dla miasta jest o tyle wygodny, że TrWaMy.
Heh
Heh 06.01.2021, 13:20
Zainteresowni to nie są radni KO:)
X
X 05.01.2021, 12:59
Owszem, człowiek powinien się otaczać mądrzejszymi od siebie, aby się rozwijać. Tylko jak ktoś decyduje się na objęcie stanowiska to chyba sam też powinien reprezentować sobą jakiś przyzwoity poziom. A w naszym powiecie ani poziom ani wykształcenie czy doświadczenie nie mają żadnego znaczenia dla Pana starosty. Najważniejsze kryterium wyboru na stanowiska kierownicze to wierność...
Mieszkanka Tomaszowa
Mieszkanka Tomaszowa 05.01.2021, 11:15
Dziękuję Panie Mariuszu za ten artykuł i wiele innych. Jak to dobrze, że jest ktoś kto patrzy im na ręcę i mówi o tym głośno. Obecna władza zapomniała, że są na swoich stanowiskach dla nas i jest to ich praca i obowiązek godnie nas reprezentować i dbać o nasze interesy. Gdyby to była firma prywatna to taki dyrektor byłby zwolniony już dawno a tak musimy czekać do kolejnych wyborów i patrzeć jak marnuje się nasz wspólny majątek i obsadza stanowiska swoimi niekompetentnymi znajomymi
##
## 05.01.2021, 09:45
Jeśli chodzi beatę stańczyk , to zachowuje się tak jakby całe starostwo było jej prywatną firmą (nic nie wie , nie słyszała ) nie potrafi odpowiedzieć na pytanie które jej działu dotyczy . Chamska , arogancka nie tam jej miejsce, w parku liście grabić. Albo ul. Św. Antoniego wysprzątać , bo syf totalny jak zawsze na tej ulicy.
69
69 05.01.2021, 06:36
Autor toż to opis samego jaśnie panującego jk.
A tak na poważnie poczytać w wikipedii o dudzie, mscireiczu, telusie, ziobrze to wychodzi ze byli najgłupsi w rodzinie więc poszli do polityki.
Ajdejano
Ajdejano 08.01.2021, 21:20
Jak się czyta te twoje wypociny, to też śmiało można stwierdzić, że ty też w swojej rodzinie orłem nie byłeś i raczej zaliczali ciebie do tych najgłupszych.
O Dudzie, Macierewiczu, Telusie, Ziobrze piszą w wikipedii, a o tobie nawet na lokalnych kiblach nie piszą - barani łbie.
Dentysta
Dentysta 04.01.2021, 23:11
Tam to potafą:
"Tomasz Staniek, starosta opatowski został wyrzucony z Prawa i Sprawiedliwości, bo zaszczepił się na koronawirusa poza kolejnością".
Można wyrwać? - można. Trzeba tylko wiedzieć jakich szczypiec użyć.
Odp
Odp 04.01.2021, 23:07
Mariusz podobnie można napisać o mieście ! Bardzo podobnie. Ile kompetentnych mrówek zwolniono a ile samych uciekło ?! Że już nawet na skarbnika tego bagna nie było chętnych tylko z przymusu !
Dno
Dno 05.01.2021, 10:53
Słucham? Tylko w Um praktycznie zmieniło się 2-3 osoby! Tam uwalają wnioski unijne? Dobre sobie. Tyle inwestycji nie było nigdy. I jest to ocena obiektywna. Dla mnie to jasne, ze lokalnej PO pasuje koalicja z PiS w powiecie - nieformalna ale jednak. Wnioski sobie wyciągnijcie sami.
?
? 06.01.2021, 15:31
nie powy.pi.eprzał urzedaskow sredniego szczebla? Coś trudno w to uwierzyc. Sam znam goscia który jeszcze z 10 lat temu kartony na makluature w skladzie rozbieral, dzis jest tam dyrektorem. Wszystkich tylko przesunięto? Może nie w ostatnich latach, ale na poczatku pierwszej kadencji.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 05.01.2021, 03:17
Tak! Można powiedzieć, przyganiał kocioł garnkowi...
WuPe