Nieporadny jak powiatowy radny

  • 06.01.2021, 10:18 (aktualizacja 13.01.2021, 20:38)
  • MM
Nieporadny jak powiatowy radny
W Radzie Powiatu Tomaszowskiego mamy 23 Radnych, których wybraliśmy w wyborach samorządowych w 2018 roku. Powiat liczył wtedy 114 595 mieszkańców w tym 93 774 wyborców. Wyniki wyborów to: 26,53 % głosów na PIS; 22,70 % głosów na KO; 20 % głosów na KWW Marcina Witko; 17,37 % głosów na PSL; 13,40 % głosów na Wszyscy Razem. Wydawać by się mogło, że przy takiej "różnorodności" politycznego pochodzenia Radnych, jak również skrajnie odmiennych poglądów głoszonych przez swoje macierzyste partie (oczywiście tych światopoglądowych - w obszarze ekonomii i gospodarki mało kto sensownie się wypowiada) będzie mocna konkurencja w zakresie działalności naszych wybrańców-przedstawicieli do Rady Powiatu

Rzeczywistość jest zupełnie odmienna, a mianowicie Radni - patrząc i analizując oficjalny portal http://powiattomaszowski.esesja.pl/ wykazują się skrajną biernością w zakresie składania interpelacji i zapytań. Portal ujawnia, iż tylko 3 z 23 Radnych wykazało się w przeciągu ostatnich 2 lat jakąkolwiek aktywnością w tym zakresie. W składaniu interpelacji i zapytań przoduje Pan Mariusz Strzępek 23 interpelacje i zapytania, Paweł Łuczak 3, Mirosław Kukliński 2.

Pozostali nasi przedstawiciele nie mają w tym zakresie jakiejkolwiek aktywności ("bierni ale wierni") !

Dramatyzmu sytuacji dodaje fakt, że na wszystkich głosowaniach głosują oni praktycznie tak samo tj. na przeszło 200 głosowań praktycznie wszystkie są ZA i to przez praktycznie wszystkich radnych niezależnie od pochodzenia partyjnego czy głoszonych przez siebie programów wyborczych !

Czy wobec powyższego wybieranie naszych przedstawicieli do instytucji jaką jest Rada Powiatu Tomaszowskiego ma w ogóle jakikolwiek sens ?

Pytań bez odpowiedzi nasuwa się mnóstwo zwłaszcza tych niewygodnych.

Czy jest to w porządku wobec nas Wyborców, kiedy do budżetu powiatu każdy z nas wykłada ca. 3000 zł na rok ?

**

Od siebie dodam, że Zarząd Powiatu Tomaszowskiego łamie prawo nie publikując wszystkich interpelacji i wniosków składanych przez radnych. Z moich wyliczeń wynika, że z mojej strony było ich w okresie ostatnich 2 lat około 100. Dotyczyły wielu spraw. Od drobnych napraw i remontów po poważne tematy o charakterze strategicznym dla całego powiatu. W wykazie ich nie ma, podobnie jak i odpowiedzi na nie (w mieście serwis uzupełniany jest na bieżąco). nie ma też wniosków i interpelacji składnych przez nas w czasie komisji oraz sesji. To w mojej ocenie jest również łamanie prawa. Być może podobnie rzecz ma się z innymi radnymi. Pamiętam ostatnią interpelację Grzegorza Glimasińskiego dotyczącą DPS-ów. Na liście jej nie ma

Mariusz Strzępek

 

MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adam N.
Adam N. 06.01.2021, 17:16
Od marca 2019 roku do Komisji BRD w Powiecie złożyłem tylko 25 wniosków wszystkie zostały na komisji pozytywnie rozpatrzone ale zostały zrealizowane tylko 2 a odpowiedzi na w/w wnioski od Przewodniczącego dostałem na tylko 2 wnioski.Czyli widać z jaką prędkością pracują niektórzy urzędnicy, jak to mówią są tak zapracowani że nie nadążają taczki załadować.
4
4 08.01.2021, 09:45
mówi to tylko o tym gdzie masz znajomych
Ajdejano
Ajdejano 08.01.2021, 20:58
Te! Do kogo piszesz to jedno zdanie z wieloma błędami: do mnie czy do Adama N. Według ciebie - to gdzie ma tych znajomych, cwaniaczku ?! Napisz cokolwiek: twoje IP już mamy.
Ajdejano
Ajdejano 06.01.2021, 20:52
Panie Adamie: żałuję, że Pan odszedł do tego Piotrkowa. Moglibyśmy się czasami spotykać. Przy okazji: sprawa w Ludwikowie - cały czas aktualna.
Maniek
Maniek 06.01.2021, 16:08
Byle chapnąć dietę i jakiś dodatek. Większość tego towarzystwa nie robi zupełnie nic, nie podlegają żadnej kontroli. O sprawy poważne aż strach zapytać.
Ajdejano
Ajdejano 06.01.2021, 12:32
Tytuł materiału: "Nieporadny jak powiatowy radny", to strzał w dziesiątkę. To jest kwintesencja tzw. "demokracji". Ta demokracja ma taki plus, że możemy swobodnie wybierać tego, "kogo nam się chce".
Idziemy do tej urny i mamy poczucie: jacy to my jesteśmy, ku...., ważni !!!

I tu pojawiają się minusy tej "demokracji". 95 % wyborców - ważniaków zupełnie nie zastanawia się, do czego jest im potrzebny ich przedstawiciel w samorządzie.
Biorą tę kartkę wyborczą i stawiają krzyżyk na podstawie m.innymi takich przesłanek: ten to pisior - to na niego, ten to sld - to na niego, ten z psl i ze wsi - to na niego, ten to z po - to na niego, ten do kościółka lata i jeszcze do mszy służy - to na niego, rodzina kazała mi głosować na tego - to na niego, itd., itp.

Tak głosują prawie wszyscy. I nikt nie zastanawia się - do czego będzie przydatny każdy radny w każdym samorządzie. Dobrze byłoby, aby ludzie mieli świadomość, że radny to nie tylko bezmyślny "głos ludu", nie tylko cwaniaczek, ustawiający sobie różne układy i układziki, bezwolny, bo ustawiony w lokalne "polytycne" koteryjki . Nastawiony tylko nas to, aby wyciągnąć dla siebie jak najwięcej korzyści z tego bycia radnym.
Powinien to być ktoś, kto ma jakie-takie pojęcie o: działalności gospodarczej, o oświacie, o handlu, o normalnym funkcjonowaniu państwa i samorządu. Może i są tacy radni (2-4 osoby) i czasami coś-tam bekną na sesjach i na komisjach, a reszta - ma to wszystko w du......żym poważaniu.

Więc dlatego tytuł tego materiału powyżej, to strzał w dychę.

MISZCZU
MISZCZU 07.01.2021, 16:26
MISZCZU gdzie jest odpowiedź na pytanie zadane Tobie
kilka tygodni temu.

Pozostałe