Dorota Bill Skorupa nie jest już dyrektorem Muzeum

  • 10.01.2021, 20:33 (aktualizacja 10.01.2021, 22:38)
  • redakcja
Dorota Bill Skorupa nie jest już dyrektorem Muzeum
Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie od czytelników naszego portalu, dyrektorem tomaszowskiego Muzeum im. hr. Antoniego Ostrowskiego nie jest już pani Dorota Bill Skorupa. Wszystko wskazuje na to, że zmiana ma związek z licznymi sprawami sądowymi z byłymi pracownikami, w jakie została wplątana placówka w ostatnich latach. Więcej informacji wkrótce

.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Z innej beczki
Z innej beczki 14.01.2021, 17:26
Z innej beczki podobno w zgc też nie jest różowo pracowity rok dl Pana Prezydenta
Przyjaciel NT
Przyjaciel NT 13.01.2021, 18:55
Słyszałem że pracuje w Rzeczycy
czytelnik
czytelnik 13.01.2021, 12:13
No i ma super pracę . Pracuje w bibliotece w Smardzewicach . Wasz hejt ma gdzieś .
Tran
Tran 13.01.2021, 17:30
Biedne książki !
I JO
I JO 11.01.2021, 18:15
WRESZCIE !
księgowa
księgowa 11.01.2021, 16:47
Podobno postawiła wrunek, że wynagrodzenie ma wynosić 7.500 na rękę.... I się przelicytowała.
A
A 11.01.2021, 22:23
Podobno to, podobno tamto...A tak naprawdę...?
Kustoszka
Kustoszka 11.01.2021, 23:00
A tak jak jest ! Czyli została pożegnana i dobrze. Ona śmiała jeszcze licytować się z prezydentem ?! Od to specjalista z prawdziwego zdarzenia a teraz pod Bełchatów oby jak najdalej stąd.
L.J.
L.J. 12.01.2021, 07:31
Kluki są za Bełchatowem w kierunku na Wrocław. A Bełchatów jest prężnym nowoczesnym dobrze rozwijającym się miastem ze średnią zarobków dużo wyższą. To miasto da się lubić...
Do
Do 14.01.2021, 17:34
czasu, jak się węgiel skończy.
Iy
Iy 12.01.2021, 11:58
Oczywiście dlatego sie trafia do Kluk :-)
Gosia D
Gosia D 11.01.2021, 09:00
Bardzo dobrze się stało. W końcu władza zobaczyła co się tam wyprawiało. A te głosy ujadających nie bierzcie pod uwagę, to perelowska nomenklatura i utrudzeni pedagodzy (kolesiostwo byłej już na szczęście pani dyrektor). Jedna z tego gremium popisała się ostatnio w Sprawie dla Reportera bijąc swoją synową za chęć spotkania ze swoim porwanym dzieckiem. Wspaniała pedagożka nauczania wszesnoszkolnego. Dziękuję panie prezydencie.
Krystyna
Krystyna 11.01.2021, 00:00
Super panie prezydencie :-) W końcu może będzie dyrektor muzeum z prawdziwego zdarzenia. Życzę tego wszystkim stałym odwiedzającym.
X
X 12.01.2021, 11:06
Panie Michale Krystyno nie schowa się pan myslac albo nie myslac w panskim przypadku za pseudonimem , a pankie wywody moze sobie do obory pisac na swojej wsi
......
...... 10.01.2021, 23:34
A może, można choć raz napisać prawdę, że Pani dyrektor skończył się kontrakt i poprostu podziękowano jej za współpracę..... Czy czasem nie napisała tego tekstu osoba która te sprawy zakładała..... Czy nie można podziękować Pani dyrektor za to co zrobiła dla Muzeum, a nie pisać te głupoty....
Jola
Jola 11.01.2021, 17:53
Umowa była zawarta do końca grudnia 2020r i poprostu wygasła. Natomiast prezydent bardzo jej przychylny, zastosował wybieg-porozumienie, że Pani ewakuuje się w tak nie zręcznej dla siebie sytuacji z tego stanowiska a żeby smrodek za Panią nie poszedł więc...Pani wystąpi o podwyżkę na którą nie może zgodzić się Miasto i gdy kiedyś postawi jej ktoś pytanie dlaczego nie pozostała na stanowisku w muzeum...odpowie krótko...z braku perspektyw na rozwój-samorealizację i przede wszystkim z powodów finansowych-braku podwyżki i to cała historia.
Prwnisk
Prwnisk 10.01.2021, 23:31
Pisiorki szantażują Witko - pewnie chcą swoich nieuków lub katechetów wstawić - zobaczymy jaki koń wygra !
Obstawiam 1000 pln że wejdzie ktoś rodem z GOK czy GS z Wolborza lub jakiegoś Inowłodza lub katecheta - mur beton !
Aikido
Aikido 11.01.2021, 08:18
Może być nawet z domu opieki, tutaj każdy będzie lepszy
Alina
Alina 11.01.2021, 07:25
Katechetów u nas już niewielu po obsadzie wielu kluczowych wakatów w mieście, lepiej niech ci pozostali zajmują się formacją wzorowych parafian.
qwe
qwe 10.01.2021, 23:26
Miejmy nadzieje, że znajdzie się miejsce dla niej w MCK, a miasto nie pozbędzie się osoby z wieloletnim doświadczeniem w kulturze, znającą jej uwarunkowania w małym, jednak nie bogatym mieśćie.
Rav
Rav 11.01.2021, 22:31
W MCK raczej nie znajdzie, bo byłaby za dużą konkurencją dla dwóch pań obecnie trzęsących tą instytucją.
H.
H. 10.01.2021, 23:22
Jeśli ktoś się nie orientuję to po co zabiera głos. Wreszcie Muzeum zaczęło działać i spełniać swoją funkcję, właściwą osobą na właściwym miejscu, ale lepiej pozbyć się takiego człowieka, bo lepszy będzie np. jakiś katecheta lub człowiek " zaufany".
Twórczyni
Twórczyni 10.01.2021, 23:15
Sprawiedliwość w końcu nastała, wyobrażam sobie miny zwalnianych w koło przez nią osób szampany tryskają
W
W 10.01.2021, 23:03
A może po prostu skończyła jej się umowa.
Dziękujemy Pani Doroto!
Dziękujemy Pani Doroto! 10.01.2021, 23:12
W każdym razie, jeśli to prawda, poprzeczkę następca/czyni będzie miała postawioną wysoko bo w muzeum w ostatnich latach było tyle imprez ile nie było w ciągu dziesięciu wcześniejszych lat. Co chwila jakieś spotkania dla dzieci, wystawy związane z lokalną historią a nie abstrakcyjne nudy.
Jeśli ci roszczeniowcy wrócą do muzeum no to następny dyrektor będzie miał podobą drogą krzyżową z nimi. Nic dziwnego, że postępowanie sądowe trawają tak długi skoro pozwy można wnosić z byle powodu.
Czaro
Czaro 12.01.2021, 15:48
Muzeum to jednostka badawcza, naukowa. Ile publikacji zawdzięczamy bylej Dyrektor. Moze powodem jej malej ilosci byly obiecanki cacanki i wiecznie otwarty przewod, ktorego nie udaje sie zakonczyc.
Warto by bylo aby wszyscy pieniacze zajrzeli do ustaw i z zaskoczeniem zauwazyli ze to nie koniecznie warsztaty dla dzieciaczkow tylko praca naukowa.
Kruszynka
Kruszynka 11.01.2021, 07:35
Ha ha ha ha To dlaczego je wszystkie przegrywa jak donosił TIT ?
Szach mat
Szach mat 10.01.2021, 23:10
Skończyła się ale i zaczęła Nowa aż tu nagle Zwolniona i dobrze
Rafał Goździk
Rafał Goździk 10.01.2021, 22:58
Najlepsza Dyrektor jaka mogła być Pani Dorota Bill Skorupa
olrajt
olrajt 11.01.2021, 13:20
najlepsza, bo.. zwolniła jednego dnia ludzi z tytułami naukowymi, aktywnych , twórczych i progresywnych. Pozostawiła zbiory bez opieki. Praca z małymi dziećmi to nie wszystko, trzeba te dzieci zachęcić do prawdy naukowej. Ktoś kto jest menedżerem kultury powinien wiedzieć, że o mądre kadry trzeba dbać. Muzeum to jest placówka naukowa, a potem można tę naukę upowszechniać w taki, czy inny sposób.
ss
ss 10.01.2021, 22:53
Szkoda. Sporo zrobiła po trzech dekadach stagnacji. Ludziom widocznie nie na rękę było, bo liczyli na dotrwanie w świętym spokoju do emeryturki. No ale cóż, jeśli to prawda to ...dziękujemy Pani Dyrektor.
makintosz
makintosz 11.01.2021, 20:07
proszę się nie kompromitować osobo ss. Ona zwolniła młodych muzealników. Z dorobkiem naukowym. Zostawiła panią w wieku przedemerytalnym, po maturze. Magazyny muzealne , pełne zabytków tomaszowskiej historii są bez opieki fachowców.
Odp
Odp 10.01.2021, 23:08
Co Ty możesz o tym wiedzieć ? Byłaś tam wogole ? Czy znasz ten promienisty uśmiech z przychodni lekarskiej ?
sadfd
sadfd 10.01.2021, 23:17
Dobrze, dobrze :)) Gadaj sobie. Pogonili reformatorkę bo skończyło się nieróbstwo, a trzeba było się czymś wykazać.
Klan
Klan 11.01.2021, 08:22
Czyżby była jedną z tych leniwych nauczycielek, które odwiedzały muzeum z dziećmi, siedząc na dziedzińcu i popalając faje i oczywiście czekając na swoje pociechy.
Odp
Odp 11.01.2021, 07:33
No i się wykazała na całe miasto , ciekawa jestem gdzie znajdzie prace po tych sukcesach he he he

Pozostałe