Miało być pięknie, a wyszło jak zawsze. Totalna kompromitacja

  • 12.01.2021, 21:23 (aktualizacja Wczoraj, 11:41)
  • redakcja
Miało być pięknie, a wyszło jak zawsze. Totalna kompromitacja
Tomaszowska oświata ponadpodstawowa od dłuższego już czasu opiera się jedynie na bieżącym administrowaniu. Trudno doszukiwać się tu jakiejkolwiek długofalowej strategii czy chociażby jej cienia. Szkoły prowadzone przez powiat regularnie w ogólnopolskich rankingach szybują w dół i odwrócenia tych trendów nie widać.

Trudno się dziwić, ponieważ to, czego nam teraz najbardziej potrzeba, to świeżego spojrzenia, odpowiedniej motywacji i przesunięcia akcentów. brzmi to nieco tajemniczo, ale przyjdzie czas niedługo na szersze wyjaśnienia. Póki co może tyle wystarczy, poza może jednym dodatkiem. Zła jakość zarządzania oświatą w powiecie tomaszowskim odbija się niestety także na szkołach zarządzanych przez inne samorządy, bo do tej pory nikt nigdy nie traktował systemu, jako całości.

Co gorsza, przez całe lata oświata była czymś zupełnie innym niż być powinna. Odwrócono rolę beneficjentów systemu. I nadano im niewspółmierne role. To się teraz mści. I być może ktoś wreszcie zauważy, że najważniejszy jest.... uczeń. Gołym okiem widać, że jest źle. Widzą to wszyscy: nauczyciele, którym zagląda w oczy widmo bezrobocia, rodzice i czasem wydaje mi się, że także dzieci (nabór tegoroczny jest dobitnym przykładem).

Czy wiedzą o tym powiatowi decydenci z Mariuszem Węgrzynowskim na czele. Dzisiaj może się tak wydawać, bo ad hoc zorganizowano konferencję prasową z udziałem łódzkiego kuratora oświaty. To typowe dla PiS, kiedy coś nie idzie, zaprasza się partyjnego kolegę, który zawsze jest gotów kumpla pochwalić 

Jak można się było spodziewać w wystąpieniu łódzkiego kuratoria oświaty zabrakło jakichkolwiek konkretów. Kurator podkreślał, że był radnym, i zna się dobrze na "robocie samorządowej". Następnie chwalił Mariusza Węgrzynowskiego za sprawne zarządzanie oświatą (która faktycznie bezpośrednio mu podlega). - Są to rzeczy niebywałe. W sensie wspierania edukacji. Trzeba głośno powiedzieć, że Zarząd i Rad dbają o edukację. Zwrócono mi uwagę, że są tu niebywałe sukcesy liceów tomaszowskich, bo II Liceum, to jest pierwsza setka liceów w całym kraju - mówił do dziennikarzy a wtórował mu i przytakiwał Starosta Węgrzynowski. Kurator zachwycał się, jak sam mówił niebywałym rozwojem szkolnictwa na poziomie liceów. 

Ktoś go chyba jednak, wpuścił w przysłowiowe maliny, co dla niego samego nie wydaje się mniej kompromitujące. Poniżej możecie zobaczyć najnowszą tabelę z rankingiem Perspektywy 2020. Widać ty wyraźnie, że nie mamy do czynienia z pierwszą setką ale ze 174 miejscem. Jakby tego było mało szkoła bardzo mocno poszybowała w dół. To już nie jest lekkie obsunięcie pozycji, to spadek o 52 miejsca rok do roku. Jeśli tego gratuluje nam Łódzki Kurator Oświaty, to albo przed publicznymi występami powinien być badany alkomatem, albo ma inne schorzenia współistniejące. 

To też pokazuje wspomnianą przez mnie jakość zarządzania. Nikt danych nie sprawdził, człowiekowi coś podsunięto, przyjechał zrobić show i zrobił z siebie... głupca. Kompromitacja na całego, chociaż mogła zostać przez zwykłego odbiorcę niezauważona. Warto zwrócić uwagę na pozycję szkoły, kiedy Mariusz Węgrzynowski starostą został. II Liceum Ogólnokształcące i, Stefana Żeromskiego było.... 91!

 

 

Zresztą w przypadku drugiej ze szkół mamy podobne kłamstwo. Popatrzcie i porównajcie z filmem z konferencji prasowej 

 

 

- To czego dokonał ten Zarząd i czego dokonuje, to są rzeczy niebywałe - mówi łódzki kurator oświaty Waldemar Flajszer i trudno się z nim nie zgodzić. Szkoda tylko, że jakoś przy okazji odczuwa się się gorycz i żal. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

PS 

Do części konferencji poświęconej "samochodówce" wrócimy w najbliższym czasie 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 14.01.2021, 17:55
Do "Redakcji" .
Czy możecie nam przedstawić prawne (podkreślam:PRAWNE) podstawy do usunięcia jakichkolwiek samorządowych przedstawicieli gminy, powiatu, województwa.
Ajdejano
Ajdejano 14.01.2021, 14:14
Poniżej cytat z wystąpienia łódzkiego kuratora oświaty:

"Jak można się było spodziewać w wystąpieniu łódzkiego kuratoria oświaty zabrakło jakichkolwiek konkretów. Kurator podkreślał, że był radnym, i zna się dobrze na "robocie samorządowej". Następnie chwalił Mariusza Węgrzynowskiego za sprawne zarządzanie oświatą (która faktycznie bezpośrednio mu podlega). - Są to rzeczy niebywałe. W sensie wspierania edukacji. Trzeba głośno powiedzieć, że Zarząd i Rad dbają o edukację. Zwrócono mi uwagę, że są tu niebywałe sukcesy liceów tomaszowskich, bo II Liceum, to jest pierwsza setka liceów w całym kraju - mówił do dziennikarzy a wtórował mu i przytakiwał Starosta Węgrzynowski. Kurator zachwycał się, jak sam mówił niebywałym rozwojem szkolnictwa na poziomie liceów."

Napiszę krótko: ten kurator oświaty jest na poziomie intelektualnym z naszym powiatowym wodzem ?! Czy PiS tak nisko upadł, że musi wyznaczać na swoich pomagierów takie indywidua ?! Powtórzę to, co napisałem wcześniej:
Gdzie my, ku..., jesteśmy?! Oczywiście: w czarnej d.u.p.i.e. !!!
Słowny polityk
Słowny polityk 13.01.2021, 14:25
We wrześniu 3 lata temu obiecywali wprowadzić nowy Regulamin wynagradzania pracowników oświaty. Miał wejść w życie od stycznia "nowego roku". Nie dodali, którego roku, bo może ciągle wypracowują te 11 punktów wraz z dwoma załącznikami, jako tabele. Trzy lata i 3 miesiące ....
Jest tak źle, jak nigdy dotąd
Jest tak źle, jak nigdy dotąd 13.01.2021, 09:31
Powieszali krzyże, zarządzają katecheci jeszcze halę sportową będą przy II LO stawiać. Obłęd.
Fatalnie jest
Fatalnie jest 13.01.2021, 01:07
"Zła jakość zarządzania oświatą w powiecie tomaszowskim odbija się niestety także na szkołach zarządzanych przez inne samorządy"

To prawda. Węgrzynowski jest odpowiada rowniez za cherlawe podstawowki i przedszkola.
fakt
fakt 13.01.2021, 16:30
Za całe zło.
zibi
zibi 13.01.2021, 00:24
Przecież Broniarek miał uratować 2 LO,zalatwił kasę na toalety , teraz na halę sportową. Panie daj Pan spokój , będzie college na pierwszą dziesiątkę
kardiolog
kardiolog 13.01.2021, 07:24
Od tej presji znowu zawału dostanie i dopiero będzie ...
?
? 13.01.2021, 00:30
jaki ma wpływ dyrektor zarządzający szkołą od niespełna dwóch lat na to, że do szkoły przychodzi słabsza młodzież?
Problem
Problem 13.01.2021, 10:29
jest złożony. Słabsi uczniowie, za duże liczebnie klasy, nauczyciele bez doświadczenia w pracy w liceach zatrudniani masowo dwa lata temu przy podwójnych rocznikach, brak autonomii poczynań dyrekcji zależnej od organu prowadzącego, trzymanie na etatach biernych miernych, ale wiernych, patrzenie tylko na kasę, hamowanie projektów, uwalanie ambitnych...itd. itd. itd. A będzie jeszcze gorzej...
99
99 13.01.2021, 16:29
ale co Ty opowiadasz? To sobie możesz teorie tak snuć, co jakiś czas wywalasz nam takie. O wszystkim.

„Nauczyciele bez doświadczenia w pracy w liceach zatrudniani masowo dwa lata temu przy podwójnych rocznikach”

Co?? W II LO?
Stare ***y widzę które ja pamiętam.

Właśnie może dobrze by było.
Czytaj
Czytaj 13.01.2021, 20:08
ze zrozumieniem. Powtarzam, jest to jeden z elementów układanki. Zgodzę się, że jest wielu nierobów z poprzedniej epoki noszących zadek wyżej niż deska, ale są również tacy, którzy ciężko zasuwają. Tylko co z tego jeśli nie są w układach... I wcale nie chodzi tu o wiek, a specyfikę pracy w liceum i przygotowanie ucznia do matury. Potem kumaci licealiści, śmieją się z poziomu wiedzy swoich "profesorów" i szukają jej na korkach. Nie da się wywalić wszystkich i wziąć ludzi z "ulicy" bez doświadczenia w tej dziedzinie. To są lata pracy i eksperymenty na uczniach. Z drugiej strony jak patrzę na różne "kariery" to pewnie się da, tylko efekty takie jak widać w tym artykule.
Ps. I chyba mnie z kimś pomyliłeś;)
gin
gin 13.01.2021, 07:45
pomyśl , a potem pisz
Jamajka
Jamajka 13.01.2021, 00:09
Czarna mamba, dobre sobie, to ma być komplement czy obelga? Pomijając fakt nieudolności całego zarzadu powiatu, nie tylko ojca pio, prosze mi przypomnieć Panie redaktorze kto wywindował Panią Stańczyk(osobe o dużym ego i wyokim mniemaniu o sobie , ale za to o małej wiedzy i niskich kompetencjach) do takiego odpowiedzialnego urzędu? Zrobiła to osoba która wydaje się że o szkolnictwie ma dużą wiedzę.
Do mamby
Do mamby 13.01.2021, 11:19
To jest tak pusty czlowiek , że nawet nie myślałem .
Ajdejano
Ajdejano 12.01.2021, 23:51
Gdzie my, ku..., jesteśmy?! Oczywiście: w czarnej d.u.p.i.e. !!!
Czy wreszcie znajdzie ktoś z rady powiatu, kto net oświatowy bajzel rozrobi ?! To jest zupełne dno.
PS. Czarna mamba - oczywiście, znów się pojawiła.
Groniarz
Groniarz 13.01.2021, 11:51
To Pani Stańczak już nie jest kuratorem? Mówili, że Ona zastąpiła odwołanego Kuratora Łódzkiego. Szkoda.
Tomaszowianin
Tomaszowianin 12.01.2021, 23:01
Faktycznie niezły cyrk z tego wyszedł...?
:))
:)) 12.01.2021, 23:19
A nawet "poszybował w dół"

Pozostałe