Powiat zakupił pojemniki na plastikowe nakrętki

  • 13.01.2021, 20:28
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
Powiat zakupił pojemniki na plastikowe nakrętki
13 stycznia 2021 roku przy budynku Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim stanęło piękne czerwone serce, przeznaczone na plastikowe nakrętki, które zbierane i oddawane będą na cele charytatywne.

Podobne pojemniki zostały postawione przy Tomaszowskim Centrum Zdrowia, Powiatowym Centrum Animacji Społecznej, Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 i Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2. Zakupionych zostanie jeszcze kilka kolejnych, które ustawione zostaną przy innych jednostkach organizacyjnych powiatu.

Pomysłodawcą zakupu pojemników jest Przewodnicząca Rady Powiatu Wacława Bąk. Stosowny wniosek skierowała do Zarządu Powiatu Komisja Budżetu i Planowania Gospodarczego Rady Powiatu. Inicjatywie przyświecała idea, by powiat włączył się w powszechną już akcję zbierania nakrętek i przekazywania ich osobom bądź instytucjom potrzebującym wsparcia. Przyczynia się to również do promowania wśród mieszkańców naszego powiatu segregacji odpadów i ich recyklingu.

Pojemniki zostaną umieszczone przy różnych jednostkach organizacyjnych powiatu tak, aby jak najwięcej mieszkańców miasta i powiatu mogło wrzucić do nich zebrane nakrętki. Pamiętajmy, by wyrzucając plastikowe butelki i opakowania składać oddzielnie nakrętki i odnieść je w miejsca do tego przeznaczone. Taki mały gest, nie wymagający żadnych nakładów ani wysiłków, może przynieść wiele dobrego drugiemu człowiekowi będącemu w potrzebie. 
 

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

JK
JK 18.01.2021, 22:25
Wnioskuję o zakup skrzynek jak na używane ubrania celem wrzucania do nich lokalnych niepotrzebnych polityków. Specyfikacja
- stal nierdzewna
- wentylacja mechaniczna
- konstrukcja stalowa z blachy gr. min. 5 mm
- pojemność minimum 100 urzędników przynależnych do jedynej słusznej partii PIS PZPR BIS (Starosta i inni >100kg liczeni za 2 szt.)
- lokalizacja każdy urząd w TM zatrudniający > 50 darmozjadów
- system automatycznego zliczania masy i sztuk oraz kontrolujący aktywność mózgową.
Pytania i odpowiedzi można składać do tego od 650 szt. regałów w samochodówce.
Paranoja ...
Paranoja ... 18.01.2021, 15:02
W tytule napisano, że powiat zakupił pojemniki. Natomiast z treści artykułu wynika, ż tych pojemników jest AŻ jeden.
Kto bogatemu zabroni
Kto bogatemu zabroni 18.01.2021, 12:32
Brawo władza - sukces jakich mało !

To jeszcze pojemnik na złoto i kosztowności - komu zbywa to pod powiat do kosza !
jz
jz 14.01.2021, 23:00
Brawo brawo jeszcze raz brawo podczas gdy SpaceX obniża ceny lotu w kosmos my zbieramy nakrętki przy kilkuosobowym zarządzie powiatu i jeszcze liczniejszych obsadach zarządów jednostek podległych - my to już chyba imperium rzymskie czy perskie a może mongolskie ?
varan
varan 14.01.2021, 20:04
Pytanie ile taki pojemnik kosztuje ? Ile razy trzeba go zapełnić aby odzyskać pieniądze na jego zakup ? Moim zdaniem zbieranie nakrętek to rodzaj syzyfowych prac. Za jeden zapełniony pojemnik nie wiem czy skup tego surowca zapłaci chociaż 50 zł. Jaki to ma sens ? To juz lepiej zbierać aluminiowe puszki po napojach, albo "złote monety" 1, 2 i 5 groszowe - kiedyś była taka akcja, bodaj "Gorączka Złota".
HB
HB 14.01.2021, 16:25
Pomysłodawc są w głębi kraju
Mieszkaniec.
Mieszkaniec. 14.01.2021, 12:46
Taki pojemnik w każdej gminie w trosce o tak cenny surowiec.

Pozostałe