Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 07:43
Reklama
Reklama Makaron Czaniecki - konkurs

Udało się z unijną pomocą

Centrum Kształcenia Zawodowego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim jest już właściwie gotowe. Dzięki decyzjom podjętym przez poprzednie władze powiatu na czele z Mirosławem Kuklińskim młodzież będzie kształciła się zawodowo według nowoczesnych standardów. Stwarza to jakieś perspektyw na przyszłość. A pięć lat temu było naprawdę źle….

Rzut okiem wstecz

Na początku lutego 2015 roku na sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego stawili się niemal wszyscy nauczyciele ZSP numer 3. Atmosfera była naprawdę gorąca (pełna relacja pod tym linkiem Będzie nowe technikum, kierunki kształcenia te same).  Rada Powiatu Tomaszowskiego powołała w czwartek Technikum numer 6, którego siedziba mieścić będzie się w III Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Nadrzecznej.  Technikum zgodnie z przyjętym statutem kształcić miało w kierunkach: technik budownictwa, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, urządzeń sanitarnych, architektury krajobrazu. Decyzja budziła sporo kontrowersji, ponieważ te same kierunki prowadzone były także  w samochodówce.  

Stworzenie nowego zespołu szkół ponadgimnazjalnych to efekt niżu demograficznego. W tamtym roku nabór to tomaszowskich placówek oświatowych był mniejszy o dwa oddziały. Nauczyciele słusznie obawiali się, że może w krótkim czasie dojść do likwidacji szkoły. Było to tym bardziej prawdopodobne, że zarówno budynek dydaktyczny, jak i zabudowania warsztatowe były w katastrofalnym stanie technicznym. Pierwszy z nich nadaje się tylko do wyburzenia (i tak pozostaje nadal). Warsztaty również wymagały sporych nakładów finansowych, które mogą przewyższyć koszt budowy nowych obiektów (co jednak udało się przeprowadzić sporym nakładem środków unijnych).

Przy tym warto w tym miejscu dodać, że przygotowany wcześniej przez Piotra Kagankiewicza kompletny projekt techniczny, za który zapłaciliśmy 600 tysięcy złotych trafił do kosza. Można oczywiście dyskutować o tego rodzaju kontrowersyjne decyzji. Mirosław Kukliński twierdzi, że był on zbyt kosztowny i niósł za sobą duże ryzyko. Krytykował poprzednie władze powiatu za przygotowanie projektu technicznego bez dokładnej analizy demograficznej oraz finansowej (koszt budowy 27 milionów złotych). Według danych prze kolejne 7 lat będziemy mieli do czynienia z niżem demograficznym. Na dzień dzisiejszy trudno to oceniać.

Obaj panowie lubią się ze sobą spierać. Trzeba być jednak sprawiedliwym. Piotr Kagankiewicz dużo inwestował w oświatę. I to właśnie tą na poziomie zawodowym. W mojej ocenie było to zasługą przede wszystkim Katarzyny Banaszczak, która obecnie jest dyrektorką w samochódowce. Wówczas pełniła funkcje naczelnika wydziału oświaty w Starostwie Powiatowym i mimo trudnego charakteru była w historii tego samorządu jedyną urzędniczą, będącą w stanie sięgać wzrokiem poza bieżące administrowanie. Może gdzieś tu leży klucz, który każe zatrudniać więcej matematyków niż wuefistów i katechetów.

W czasie wspomnianej sesji nauczyciele prosili o zorganizowanie spotkania władz powiatu z gronem pedagogicznym ZSP3, w celu zaprezentowania spójnej strategii dotyczącej szkolnictwa zawodowego. Starosta Kuklinski zadeklarował gotowość spotkania z nauczycielami, podkreślał, że Komisja Oświaty Rady Powiatu szczegółowo omówiła projekt uchwały oraz spotkała sią z nauczycielami III LO. Starał się uspokoić emocje i prosił aby nie burzyć porządku organizacyjnego szkoły Katarzyna Banaszczak, naczelnik wydziału oświaty Starostwa Powiatowego, uzasadniając projekt przygotowanej uchwały, twierdziła, że Zarząd Powiatu, reorganizując szkolnictwo ponadgimnazjalne ma na celu utrzymanie dotychczasowej liczby szkół i przygotowanie ich na zwyżkę demograficzną w latach kolejnych, kiedy to liczba uczniów może się nawet podwoić (bez uwzględniania poziomu emigracji).

Zorganizowano spotkanie z radnymi. Po raz kolejny personel "Samochodówki" podkreśla też, że ich szkoła od lat jest niedoinwestowana, że jej stan techniczny jest pośrednio wynikiem zaniedbań samego Powiatu. Większość remontów przeprowadzanych jest we własnym zakresie. Remontowane są pracownie dydaktyczne i sale warsztatowe. Mówiono również o programach nauczania, które nauczyciele ZSP3 przygotowywali samodzielnie i które zostały zatwierdzone przez Powiatową i Wojewódzką Radę Zatrudnienia. Dotyczy to kierunków: technik geodeta, technik małej energetyki, czy technik architektury krajobrazu. Pojawił się też temat niewłaściwej promocji szkolnictwa zawodowego, zarówno w samym powiecie, jak i poza nim. Szkoły oferując atrakcyjne kierunki kształcenia, mogą pozyskiwać uczniów spoza powiatu tomaszowskiego. (więcej tutaj: Co dalej z "Samochodówką"? - aktualizacja)

Dostaliśmy UNIJNĄ Kasę

Dlaczego należy do podkreślić? Dlatego, że na wczorajszym spotkaniu z łódzkim kuratorem oświaty starannie unikano tematu unijnego dofinansowania. Słuchając polityków PiS miało się wrażenie , że obiekt powstaje za partyjne pieniądze pochodzące od prezesa z Nowogrodzkiej. To dosyć niesprawiedliwe. Co ciekawe nawet obecny Zarząd Województwa z przyznaniem dotacji nie miał nic wspólnego, poza tym, że będzie miał okazję już niedługo przeciąć wstęgę.

Zarząd Województwa Łódzkiego w maju 2017 roku ogłosił listę projektów, które zostały zaakceptowane do realizacji w ramach konkursu na unowocześnienia szkolnictwa zawodowego. Projekty otrzymają dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Była wielka radość, bo lista obejmowała budowę Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tomaszowie, a więc popularnej "Samochodówki". Całkowita wartość projektu złożonego przez władze powiatu wynosiła na tamtą chwilę 17.559.225,53 zł. Otrzymaliśmy najwyższe dofinansowanie w kwocie 11.044.932,11 zł.  

Jako jeden z pierwszych o uzyskaniu dofinansowania na swoim fejsbukowym profilu poinformował Arkadiusz Gajewski. Pod postem pojawiły "licytacje" osób "zasłużonych". Sukces ma ponoć wielu ojców, chociaż czasem Ci ojcowie bardziej przypominają dzieci. Faktem jest, że wniosek przygotował fantastyczny zespół z Referatu Pozyskiwania Funduszy Pomocowych, którym kierował Klaudiusz Wilmański, a który w obecnej kadencji został zdemontowany.  Duże brawa należą się też pracownikom szkoły, biorącym udział w tworzeniu projektu. Kataryna Banaszczak podkreśla, że prace koncepcyjne trwały w wydziale oświaty, którym kierowała od 2014 roku.

Na dziś

Budynek Centrum Kształcenia Zawodowego, w którym młodzież realizowała będzie zajęcia zawodowe jest już gotowy. Inwestycja prowadzona była w ramach projektu unijnego pn. "Modernizacja i adaptacja Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim”. Ważną informacją jest, że Centrum kształcić się będą nie tylko uczniowie ZSP nr 3, ale także z innych szkół oraz w przyszłości osoby dorosłe. W ramach działalności placówki planowane jest prowadzenie nie tylko zajęć dydaktycznych wynikających z programu nauczania w danym zawodzie, ale także organizowanie kursów zawodowych oraz kursów specjalistycznych.

 W ramach modernizacji i adaptacji budynków zaplanowano nie tylko szereg prac o charakterze remontowo budowlanym ale także podniesienie efektywności energetycznej budynków poprzez termomodernizację przegród zewnętrznych i stolarki zewnętrznej; utworzenie specjalistycznych pracowni zawodowych, auli konferencyjno – wykładowej, centrum kariery i strefy relaksu; utworzenie szatni, pomieszczeń sanitarnych dostosowanych do potrzeb dziewcząt  i chłopców oraz pomieszczeń socjalnych; prace wykończeniowe i związane z zagospodarowaniem terenu.

W Centrum powstało 19 nowoczesnych, specjalistycznych pracowni zawodowych  z pełnym wyposażeniem. Wśród nich: budowy, naprawy i eksploatacji pojazdów, mechatroniki samochodowej, elektrotechniki i elektroniki ogólnej, metrologiczna, blacharska, logistyczna, ekonomiczno - logistyczna i technik biurowych, sprzedaży i gospodarki materiałowej, rysunku technicznego, przedmiotów budowlanych i projektowania, programowania i symulacji pracy obrabiarek CNC, pracownia obrabiarek CNC, pracownia obróbki maszynowej, pracownia obróbki ręcznej, montażu i obsługi maszyn i urządzeń, pracownia obróbki cieplnej i plastycznej, pracownia cięcia i gięcia materiałów, pracownia połączeń materiałowych, pracownia technik multimedialnych, pracownia komputerowa.

Jest także Centrum Kariery oraz aula dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym osób niepełnosprawnych ruchowo, osób niedosłyszących i niedowidzących. Pojawił się także najnowocześniejszy sprzęt i pomoce do nauki zawodu.  Jest też aula dostosowana dom potrzeb osób niepełnosprawnych.

W tym roku szkolnym ZSP numer 3 po raz pierwszy nie miał problemu z naborem. Było więcej chętnych niż miejsc. Pozyskane wyposażenie pracowni dydaktycznych stwarza możliwość kształcenia uczniów w licznych zawodach. Katarzyna Banaszczak wymienia: technik logistyk, pojazdów samochodowych, technik mechanik, technik budownictwa, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik bezpieczeństwa i higieny pracy, technik ekonomista, technik organizacji reklamy, technik handlowiec, technik administracji, technik fotografii i multimediów. monter konstrukcji budowlanych, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych i wiele innych .

Katarzyna Banaszczak podkreśla też zaangażowania nauczycieli i zespołu jaki udało jej się w szkole zbudować. I to widać, już po przekroczeniu szkolnej bramy,


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
dramat 15.01.2021 15:32
Komentarz zablokowany : nie ma opcji uprawiania nachalnej pisowskiej propagandy zakłamującej rzeczywistość

Mieszkaniec 14.01.2021 20:46
W tym przypadku chyba obecny Starosta zachowa resztki szacunku do siebie i nie zrobi cyrku z udziałem Antoniego i swoich asystentek bo żadna ich zasługa.... A obecni będą Ci co się przysłużyli do tego jak to teraz wygląda.

Mieszkanka. 15.01.2021 18:59
Obyś się nie zdziwil

Diagnosta 14.01.2021 12:51
Szkoda, że nie dali zdjęcia tego uprzywilejowanego - pożaniczego Cinquecento z drabiną i kogutami na dachu. TDT od razu zabrałby uprawnienia do nauczania takiej uczelni.

123 14.01.2021 11:23
Ciekawe ile to wszystko wytrzyma w takim stanie :D

Boci 14.01.2021 11:01
Brawo, fakt że ws szkoły zasługa poprzednuego zarządu. Zdjęcia , foty z Antonim i konferencja będzie obecny. PCAS również robota poprzedników. Laurki i cyrk obecnego

Hah 13.01.2021 21:22
Ach te unijne srebrniki :) A jednak ich blask grzeje :D

Aleksander 14.01.2021 11:31
Oczywiście że grzeje. Tu niby taka zła unia, takie procedury i ograniczenia, wolność nam zabierają ale po pieniążki to łapka wyciągnięta. Trochę wstydliwie, z boku ale jednak. Jak starostą taki kozak i flagi zdejmował to mógł od razu odstąpić od podpisanej umowy o dotacje, nie realizować inwestycji za zgniłe unijne pieniądze albo zrobić xe swoich. Swoich nie ma, więc.....

Reklama
Polecane
Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoMotocykle pod policyjnym nadzoremRAW na tomaszowskim dworcuCzym jest układanka lewopółkulowa?Zapraszamy na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Ostatnie przed wakacjami Ale Kino w MCK TkaczDzień Otwarty w GastronomikuJuż jutro finał „Ninja Warrior Polska”!  Na starcie Wiktor WójcikMożliwość zawarcia porozumienia na spłatę zadłużenia (Ugody)Pompy ciepła vs. tradycyjne systemy ogrzewaniaMinister finansów: nakłady na ochronę zdrowia są priorytetem rząduRemis na obcej ziemi
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 6°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1001 hPa
Wiatr: 26 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: ...)Treść komentarza: od kiedy funkcjonuje "dział analiz"? co to za twór ....czy to nowe stanowiska pracy? czy nowa nazwa działu windykacji?Źródło komentarza: Możliwość zawarcia porozumienia na spłatę zadłużenia (Ugody)Autor komentarza: ZdunekTreść komentarza: Stawiam na Szczepana. To człowiek orkiestra. Pełnił tyle funkcji, że starostą mógłby być spokojnie.Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: OKTreść komentarza: ???Źródło komentarza: Kto znajdzie się w Radzie Powiatu Tomaszowskiego?Autor komentarza: BarejaTreść komentarza: Żałosne!!! Niektórzy komentują, wymądrzają się, ubliżają innym, sieją hejty, a NIE MAJĄ ODWAGI podpisać się!!! Równie dobrze mogę napisać, że wszyscy radni w Powiecie czy Mieście, to chyba komuniści? Cytując klasyka Bareje: Nie mam Pańskiego płaszcza i co mi Pan zrobi?Źródło komentarza: Kto znajdzie się w Radzie Powiatu Tomaszowskiego?Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Piszesz: "...uśmiechnięta Polska trwa...". Wg mnie, ta uśmiechnięta Polska ryżowatego donka, za chwilę będzie nie tylko uśmiechnięta, ale będzie rechotała ze śmiechu z tego durnowatego elektoratu, który uwierzył w te bajki, które wygłaszał ten ryżowaty folksdojcz w kampanii wyborczej do parlamentu. Chcieli, baranie łby, Hameryki - to będą ją mieli. Do kogo pretensja ?!Źródło komentarza: Minister finansów: nakłady na ochronę zdrowia są priorytetem rząduAutor komentarza: WzkTreść komentarza: Oj tak bardzo spokojna ciekawe czy ma jeszcze konto na tinderze 🤣Źródło komentarza: Tragedia na Szerokiej.
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 337 Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337 Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 337 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 3 w kolorze buk.Łóżko PB 337 jest szczególnym łóżkiem do opieki długoterminowej, które w przeciwieństwie do klasycznych łóżek posiada możliwość opuszczenia krawędzi leża do poziomu ok. 23 cm. Niskie, dolne położenie leża ułatwia dostęp osobom z problemami z koordynacją ruchową i zwiększa bezpieczeństwo pacjenta nawet przy opuszczonych barierkach bocznych.Więcej informacjiKolory standardowe: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 23 cm od podłogi4. Solidne koło z hamulcem2. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Leże z regulacją twardości6. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 23 do 63 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:219 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 7 cmCiężar całkowity:101,4 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-337 [PDF]
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama