Zimowe szkolenie w Jednostce Strzeleckiej 1002

  • 13.01.2021, 20:32
  • Jednostka Strzelecka 1002
Zimowe szkolenie w Jednostce Strzeleckiej 1002
Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 1002, która działa od lat w Tomaszowie Mazowieckim, nie siedzą w domach przed telewizorem, ze szklanką ciepłej herbaty w ręku, ale pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych szkolą się.

W ciągu ponad doby zrealizowali szkolenie z zakresu rozpoznania. Strzelcy doskonalili swoje umiejętności z zakresu rozpoznania i obserwacji obiektu, prowadzenia nawigacji w nocy, budowy bazy, a także prowadzenia korespondencji radiowej. Poznali sposoby rozpalania ognia zimą i budowę różnego rodzaju palenisk oraz wiele innych działań przydatnych w terenie zimą.
Była to też okazja do sprawdzenia swojego wyposażenia i przygotowania do bytowania (nocowania) w terenie przygodnym.

Jednostka Strzelecka 1002

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Franek
Franek 14.01.2021, 18:52
Proszę spojrzeć na zdjęcia...żołnierz śpi w namiocie a przed namiotem "stoi plecak na warcie" i przy nim leży karabin! Żołnierz zdjął buty do snu!!! Posługują się, widzę ciągle jeszcze kałasznikowem 7,62. Nie widzę na hełmach noktowizorów a ci żołnierze działają również w nocy. Nie widzę anteny radiostacji? może komórka wystarczy? Brak im kamizelek kuloodpornych...a dziś to standart. U żadnego z nich nie widzę bagnetu w widocznym miejscu! może sobie jeszcze nie kupili? Brak białego maskowania umundurowania!
Poza tym miła eskapada nastolatków.
Karol
Karol 14.01.2021, 18:23
Ładnie pozują do zdjęć...ciekawe czy potrafią tak jak rosyjski sołdat: spać z otwartymi oczami?...rozpalić bezdymne ognisko?...nosić karabin na "sznurku"...? łapać kule pepeszy w czapkę...? itd.
18 stycznia rocznica wyzwolenia Tomaszowa Maz!!!

Pozostałe