Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 13:25
Reklama
Reklama CUK kalkulator OC i AC

Szczepią i wymazują

W Tomaszowie Mazowieckim trwa akcja szczepień medyków przeciw  koronawirusowi.. Dotąd zaszczepiono już około 750 osób. Jak wyjaśnia nam prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, dr n. med. Wiesław Chudzik, zaszczepianych jest około 150m osób dziennie. To niezbyt dużo, ale przyczyn podobnego stanu rzeczy jest wiele. Wśród nich liczba szczepionek, jakie są na bieżąco dostarczane, oraz moce przerobowe samego szpitala związane z obowiązującymi procedurami . Podobna sytuacja jest zresztą w całej Polsce, Nie daje się uniknąć sytuacji konfliktowych. 

- Wczoraj odebrałem kilkanaście telefonów od pracowników naszego szpitala z prośbą o interwencję. Rozmawialiśmy o procedurach z Panem Prezesem, kiedy akurat załatwiał miejsce na specjalny kontener. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość. Pandemia to kryzys i niestety pojawiają się emocje. Niektórym problemom sami możemy próbować zaradzić, Podobnie było dzisiaj z nauczycielami, od których pobierano wymazy. Narzekali, że musieli czekać w kolejce, albo że osoba pobierająca wymaz nie zmieniała po każdej osobie rękawiczek. Dlaczego nie podjeżdżali po prostu samochodami i nie załatwiali sprawy przez okno, jak to ma normalnie miejsce, tego nie wiem. W każdym razie sprawdziłem i kolejka szybko się rozładowała. Często tak się denerwujemy samym badaniem, że reagujemy przesadnie emocjonalnie. Od poniedziałku TCZ będzie szczepił pracowników DPS,, wiec penie będą kolejne telefony o podobnej treści - mówi przewodniczący komisji zdrowia rodziny i spraw społecznych Rady Powiatu tomaszowskiego, Mariusz Strzępek.

 

Tak zwana grupa "0", która szczepiona jest obecnie, to medycy ze szpitala oraz poradni i gabinetów, także prywatnych, działających na terenie powiatu tomaszowskiego,  pracownicy aptek, domów pomocy społecznej, ośrodków pomocy społecznej czy inspekcji sanitarnej.  

Jak się zaszczepić w tej grupie? Przede wszystkim  zadzwonić do szpitala, by umówić się na termin oraz przedział czasowy. Sprzyja to powstawaniu kolejek. Trzeba swoje odstać. Dla oczekujących ustawiono dzisiaj wspomniany wyżej kontener. 

Przy okazji szczepień wśród personelu pojawiły się plotki, że śladem warszawskich celebrytów także lokalni politycy w Święto Trzech Króli próbowali nie czekać na swoją kolei. Zarząd szpitala ze śmiechem dementuje te informacje. Kontrola wykorzystania jest wyjątkowo ścisła i objęta rygorem bardzo wysokich kar. Trudno byłoby znaleźć kogoś, kto podjąłby ryzyko. 

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zorganizował wideokonferencję z samorządowcami województwa łódzkiego poświęconą realizacji Narodowego Programu Szczepień. Wojewoda łódzki wydał też decyzje nakładające na jednostki samorządu terytorialnego obowiązek zapewnienia transportu dla osób mających kłopoty z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Koszty tego finansowania będzie finansował rząd w wysokości 80% stawki za przewóz 1 osoby

 

Biorąc pod uwagę priorytetowe znaczenie skutecznej koordynacji szczepień wojewoda łódzki zwrócił się też do samorządów o wysłanie seniorom imiennych listów informujących o możliwości zaszczepienia. Poprosił także, aby w trosce o osoby chcące skorzystać z możliwości transportu, podmioty organizujące przewóz udostępniły na swojej stronie internetowej nr telefonu oraz niezbędne informacje z tym związane.

W województwie łódzkim zorganizowano 429 punktów szczepień. Narodowy Program Szczepień podzielono na etapy:

1. Etap "0" - pracownicy sektora ochrony zdrowia

2. Etap I - pensjonariusze DPS, osoby powyżej 60. roku życia, nauczyciele, służby mundurowe

3. Etap II - osoby poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi, osoby zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa

4. Etap III - przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń, powszechne szczepienia populacji powyżej 18 roku życia

Od 15 stycznia 2021 roku zostanie uruchomiona możliwość zapisywania i umawiania terminów szczepień dla osób 80+, natomiast dla osób 70+ od 22 stycznia. 25 stycznia br. rozpoczną się szczepienia dla ww. grup wiekowych. Realizacja szczepień w domach pomocy społecznej będzie odbywać sie w terminie 18-22 stycznia 2021r.

Na szczepienie można zapisać się poprzez:

- infolinię 989 (rejestracja od 15 stycznia);

- online przez Internetowe Konto Pacjenta;

- za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie;

- osobiście w punkcie szczepień.

- Doświadczenie epidemii COVID-19 jest nieoczekiwanym wyzwaniem, w obliczu którego stanęło całe polskie społeczeństwo. W prowadzonej na wielu frontach walce z tym zagrożeniem nieodzowna i niezwykle ważna jest wykraczająca poza polityczne podziały współpraca między rządem a jednostkami samorządu terytorialnego. W tej trudnej sytuacji zarówno rząd, jak i samorząd podejmują działania, które wyrażają troskę o dobro wspólne i mają na celu ochronę ludzkiego zdrowia oraz życia. Kluczowym aspektem tych działań jest skuteczne i bezpieczne zrealizowanie Narodowego Programu Szczepień w ramach partnerstwa i współpracy rządu z samorządem terytorialnym – powiedział wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ajdejano 14.01.2021 17:41
Te całe, oficjalne informacje, to jeden wielki pic na wodę. Od 22.01 2021 mają się rejestrować seniorzy 70+ (np. ja i moja zona). Tymczasem, ja i moja żoneczka - już od trzech dni jesteśmy zarejestrowani na szczepienie.Gdzie? W naszej przychodni rodzinnej. Moja stara zadzwoniła do naszej przychodni w sprawie recepty (e-recepty). A dziewczyna z przychodni zapytała: czy jesteście pani i mąż zarejestrowani na szczepienie przeciwko cowidowi. Odpowiedź brzmiała: nie. Dziewczyna z przychodni: czy chcielibyście się państwo zarejestrować ? Odpowiedź: oczywiście - tak! W czym tkwi tajemnica tego cudu nad Wisłą. Wiadomo ( z ogólnopolskich mediów), że każdy punkt szczepienia przeciw covdovi otrzyma od Państwa Polskiego, za każde szczepienie ca 65 zł. I to jest ta tajemnica cudu nad Wisłą, czyli ta nadgorliwość wszystkich punktów szczepienia. Im więcej złapią klientów, tym więcej zarobią. Więc, stwierdzam: te wszystkie, oficjalne komunikaty, to zwykłe badziewie. I jeszcze raz namawiam: przed szczepieniem, pytajcie o rodzaj szczepionki. Jak będzie dostępna szczepionka MODERNA,to jest to. Szczepionka Pfizer - też, ale w jakim czasie była dostarczona do punktu szczenienia.

rwd 14.01.2021 05:57
To dlaczego próbowano od pracowników zebrać dane osobowe i podpisy do RODO potrzebnych do szczepień? Dużo przed czasem , a nawet od tych którzy nie zadeklarowali chęci szczepień. Sami organizują takie akcje, a potem się dziwią, że są podejrzenia i plotki.

Reklama
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 9°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Ten Człowiek zrobił najwięcej dla Tomaszowa w ostatnich latach, wymienione chodniki od Wiejskiej aż do Pięknej, prawie wszystkie ulice w tym rewirze. Pan Węgrzynowski w nagrodę za zasługi dla Tomaszowa powinien być wybrany na kolejną kadencję Starosty!Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: MatTreść komentarza: Dobry żartŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: TomaszowiankaTreść komentarza: P Wegrzynowski jest osobą która zrobiła bardzo dużo dla miasta i powiatu dzieki niemu dużo ulic zostało wyremontowanych jest także osobą wykrztalcona odpowiednią na to stanowiskoŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: mwTreść komentarza: Oszust oszustem, ale banki same wymuszają na pracownikach robienie planów w przeciwnym razie "out". To powoduje nadużycia przykładem może być fakt, że większość pracowników ma lub miała konta itp. w każdym możliwym banku, w ramach wymianki. Oczywiście nikt nie widzi i nikt nie słyszy...Źródło komentarza: Klienci Alior Banku odzyskują pieniądze.Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: Kiedy MCK zacznie działać na rzecz młodzieży i wypełni sale młodzieżą zatrudni odpowiednich instruktorów którzy mają coś do zaoferowania. Obecna sytuacja mnie szokuje. To wszystko przekształciło się w agencję imresaryjną. A gdzie prawdziwy Dom Kultury gdzie młodzież rozwija swoje umiejętności pasie hobby . Panie prezydencie zrób pan coś z tym Czas na kontrolę analizy i zmiany.Źródło komentarza: „Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaAutor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: A dziewczęta ze szkoły Tomek w Tomaszowie Maz. zajęły pierwsze miejsceŹródło komentarza: Koszykarki z 14-tki na podium
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama