Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 01:17
Reklama
Reklama Odnawialne źródła Energii

Mała rzecz, a jaka ulga. Akupresura w domu? Czemu nie...

Akupresura to niezwykle popularna w ostatnim czasie metoda wspomagająca metoda leczenia bólu. Sprawdza się zarówno bólu nagłego, ostrego, jak i przewlekłego (np. dolegliwości reumatycznych). Można stosować ją do złagodzenia występujących już dolegliwości, jak również profilaktycznie, by poprawić ogólny stan zdrowia. Nic dziwnego, że na coraz większej popularności zyskują maty do akupresury. Są pomocnym narzędziem w leczeniu bólu kręgosłupa, rwy kulszowej, wspomagają rozluźnianie napiętych mięśni, pobudzając przy tym funkcjonowanie układu krwionośnego. Wyjaśnimy Wam, jakie korzyści przynosi korzystanie z maty do akupresury i dlaczego warto ją mieć.

Akupresura - co to takiego?

Akupresura jest formą akupunktury,  przy której nie używa się igieł, a jedynie uciska się i głaszcze konkretne miejsca, co doprowadzić ma do zmniejszenia bólu i zwalczania niektórych schorzeń. Akupresura wywodzi się z medycyny chińskiej. Opiera się na teorii, iż budowa naszego organizmu jest tak skonstruowana, że wszystkie narządy w pewnym sensie współpracują ze sobą. Na naszym ciele występują  punkty akupunktorowe „odpowiedzialne”  za funkcjonowanie konkretnego  narządu. Ich masowanie, nakłuwanie, uciskanie sprawia, że odblokowuje się energia, ustępuje ból części ciała, której taki punkt odpowiada, ułatwione jest m.in. usuwanie toksyn z organizmu.

Istnieje wiele salonów medycyny naturalnej, które wykonują tego typu zabiegi. Najczęściej są one połączone z masażem chińskim, co daje dodatkowe korzystne efekty: rozluźnienie, uwolnienie od stresu i napięć mięśniowych, odpoczynek. W zależności od tego, co nam dolega, uciskane będą kolejno punkty odpowiedzialne za chore czy bolesne miejsca. Wiele takich receptorów znajduje się na stopach, dlatego bardzo często się je masuje, zaleca się także noszenie wygodnego obuwia ze specjalnymi wkładkami, częste moczenie nóg itp. 

A może spróbować w domu? 

Oczywiście zachęcamy, by tak robić. Nie każdego przecież stać na regularne wizyty u specjalisty. Dzięki dostępnym akcesoriom do akupresury, możemy wykonać taki masaż samodzielnie w domu. Tak naprawdę wystarczy nam mata lub poduszka do akupresury. Są one wyposażone w rozetki z punktami uciskającymi – tzw. kolcami, wykonanymi z tworzywa sztucznego. Kładąc się na na nich, zapewniamy ciału ucisk, a odpowiednie zagęszczenie rozetek sprawia, że jest on optymalnie rozłożony.

 

Mata do akupresury - korzyści

Skutecznie pomaga odprężyć się i zrelaksować zmęczone i zestresowane ciało. Jest pomocna przy problemach z bólem pleców, szyi, kręgosłupa, napięciem i skurczami mięśni. Masaż refleksologiczny stóp za pomocą maty opiera się na założeniu, że stymulowany jest przepływ energii w ciele od stóp do głowy, co może zmniejszać pobudzenie współczulnego układu nerwowego, łagodzić lęk i sprzyjać rozluźnieniu. Jak jej używać? 

- Wystarczy położyć  matę na łóżku lub na czymś miękkim. Ostrożnie kładziemy na niej wybraną partię ciała jak stopy czy szyję, w taki sposób by uniknąć podrażnienia skóry.  Terapię należy rozpocząć od krótkich seansów 5 minutowych. W miarę przyzwyczajenia się organizmu można wydłużać czas leżenia na macie do 40 minut dziennie. W celu uzyskania optymalnych efektów zaleca się stosowanie jej każdego dnia - doradza fizjoterapeutka, Paulina Bogaczewicz. 

Niezwykle popularne są także w ostatnim czasie maty do akupresury z kamyczkami przeznaczone do masażu stóp. Stosowanie maty ma dobroczynne działanie na cały organizm. Matę wykorzystuje się do chodzenia po niej bosymi stopami, które posiadają największą ilość receptorów odpowiadających za funkcjonowanie poszczególnych narządów w organizmie.

Mata pozwala na stymulację poszczególnych receptorów, dzięki wykorzystaniu na powierzchni wypukłych kolorowych kamyczków o różnorodnej wielkości i kształcie. Ten rodzaj masażu pozwoli przyspieszyć pracę metabolizmu i wzmocnić krążenie krwi.

 

Jak długo można leżeć na macie do akupresury?

Możemy leżeć na niej codzienni. Sesja nie powinna na początek trwać dłużej niż 5 minut  i z czasem wydłużać sesje. Po przyzwyczajeniu skóry do działania maty możemy wydłużyć czas leżenia do 30 minut. 

 Przeciwwskazania:

  • choroby dermatologiczne,
  • menstruacja oraz bycie w ciąży,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • podwyższona temperatura ciała – przekraczająca 39 stopni Celsjusza,
  • żylaki i stany zapalne żył,
  • zmiany skórne – np. mocno rozsiane wypryski ropne,
  • obecność krwiaków lub ryzyko wystąpienia krwawienia.

Oczywiście zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu medycznego, gdzie maty do akupresury oferujemy w ciągłej sprzedaży. Nasze fizjoterapeutki z przyjemnością doradzą i odpowiedzą na każde z pytań. 

Twój Sklep Medyczny

ul. Słowackiego 4

Zapraszamy 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kasiula 24.06.2021 12:18
Też jestem za :) Mam matę do akupresury Layzzzy, korzystam z niej sporadycznie, pomaga mi w walce z migreną. Kto miał kiedykolwiek migrenę ten wie jakim zbawieniem jest jakakolwiek pomoc

Reklama
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama