Kupili setki regałów bo... ktoś się pomylił??????

  • 15.01.2021, 17:31 (aktualizacja 15.01.2021, 19:46)
  • redakcja
Kupili setki regałów bo... ktoś się pomylił??????
Odwiedzając w tym tygodniu wyremontowane niedawno budyni w Zespole Szkół Ponapodstawowych numer 3 zwróciłem uwagę na żółte, białe i niebieskie regały magazynowe. Dlaczego przyciągnęły one mój wzrok? Ponieważ były ich SETKI!! To nie jest żart. Ktoś zamówił ogromną ilość (w mojej ocenie) niskiej jakości magazynowanych regałów, które nadają się być być może do przydomowego garażu ale na pewno nie do do warsztatów, nawet tych szkolnych.

Zapytałem o regały dyrektor Katarzynę Banaszczak, która odpowiedziała, że się przydadzą... na przykład na prezentację prac uczniów, by mogli je sobie obejrzeć rodzice. Hm... Sprawdziłem dokładniej. Zakupiono 360 regałów o szerokości około 2 metrów. Wystawa prac będzie się więc ciągnąć wzdłuż al. Marszałka Piłsudskiego aż do Placu Kościuszki przez prawie kilometr. Regały w nowym obiekcie zostały upchane wszędzie. Są na halach, w pracowniach, magazynkach i chyba tylko w toaletach się nie zmieściły. W niektórych pomieszczeniach jest ich na tyle gęsto, że pokoje te tracą swoje walory użytkowe. 

Próba uzyskania informacji na temat kolorowych metalowych sprzętów okazuje się dosyć dosyć problematyczna. Regałów jest 360 a nikt ich nie widzi, bo przecież z własnej kieszeni za nie nie zapłacił. Zapłaciła za to zła "unia", bo to przecież ona finansuje budowę Centrum Kształcenia Zawodowego w "samochodówce" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Ktoś się pomylił, ktoś inny nie sprawdził, ktoś mimo zwrócenia uwagi nie poprawił, ktoś okazał się niekompetentny. Nie pierwszy zresztą raz. Ktoś po raz kolejny zmarnował publiczny grosz. nie jego, więc co tam..

Pozostaje mieć nadzieję, że temat szczegółowo zbada nie tylko instytucja zarządzająca środkami unijnymi, do której o kontrolę szczegółową nie omieszkam wystąpić ale także prokuratura, ponieważ w mojej ocenie mamy tu do czynienia nie tylko z pospolitą głupotą ale też z rzadko spotykaną niegospodarnością 

Ogłoszenie o przetargu na zakup miedzy innymi tych regałów ogłoszono 25 maja ubiegłego roku. Powiat Tomaszowski ogłosił dostawę wraz z montażem i ustawieniem w miejscu wskazanym przez Zamawiającego wyposażenia meblowego dla Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim.  Rozstrzygnięcie z kwotą 353 tysięcy złotych ogłoszono pod koniec czerwca. Jak widać zostało już do szkoły dostarczone. Wyposażenie w swej ilości powinno być zgodne z przygotowanym wcześniej i zaakceptowanym w konkursie (o dotacje) projektem. W przeciwnym razie może być bardzo poważny problem z rozliczeniem wniosku.

Zgodnie z warunkami przetargu oferent zobowiązany był dostarczyć fabrycznie nowy sprzęt objęty gwarancją jakości, oraz deklaracjami dopuszczającymi do użytkowania w placówce edukacyjnej, oświatowej.  Ogłoszenie o przetargu opublikowano i cieszyło się ono sporym zainteresowaniem. Pojawiało się sporo pytań pochodzących od potencjalnych oferentów. Kilku z nich pytało wyraźnie: czy ilość regałów jaką zamawia powiat to na pewno nie jest pomyłka. Okazało się, że według członków Zarządu Powiatu.... nie.... Ktoś dopisał "0"? Zamiast 36 zamówił 360? No i co z tego? Po co prostować i wyjaśniać? Szkoda czasu. Lepiej udawać, że nic się nie stało a winnego i tak trudno będzie ustalić... Nie ma winnych, wszyscy święci...

 

cccc
 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Luter
Luter 19.01.2021, 10:35
To sprawa dla prokuratora, zachodzi w tym wypadku podejrzenie rażącej niegospodarnosci. Skandal !!!! Czechowicz nie ma pojęcia co podpisuje?
Starosta
Starosta 19.01.2021, 06:31
"Każdy deszcz każda noc nagi księżyc, jego czuły wzrok
Zapach traw ciepło dni jak by troche magi ktoś odebrał im
Radze sobie świetnie przecież wiesz
Tylko w snach powraca myśl że tam na
Dnie został twój ślad
Gleboko tam twoja muzyka we mnie gra
Tam na dnie został twój ślad i moja łza
Bo świat się pomylił"
Słodkawy
Słodkawy 18.01.2021, 18:21
Ponoć jest pomysł. Muzeum techniki i motoryzacji mają zrobić.
aw
aw 18.01.2021, 12:49
Niech się prokuratura zajmie tym zakupem i brakiem działania ze strony samorządowego kupca
olo
olo 17.01.2021, 18:35
Winny się podpisał - Michał Czechowicz - pytania do niego dlaczego tak odpisał potencjalnym Wykonawcom którzy wychwycili błąd - droga redakcjo prośba o interpelację w tej sprawie oraz wskazanie STWiORB lub OPZ który opisywał wymogi dla regałów !
pracownik
pracownik 17.01.2021, 16:55
Masakra !!! Tyle pieniędzy
Seba
Seba 17.01.2021, 13:16
Zaraz, zaraz....ciekawe czy materiały opakowaniowe tj. folia i kartony, przekładki papierowe, taśmy ściągające...a musiało być ich mnóstwo zostały zdane do recyklingu??? czy może wylądowały w piecu CO.
lub wywiezione do lasu???
Niech ktoś to sprawdzi!
997
997 16.01.2021, 23:27
Dobrze ze ktoś PZP wymyślił bo bez tego to dopiero tych naszych włodarzy samorządowców to by wszyscy ddymali bez trzymanki, to bardzo proste jest ' widziałem jak się w powiecie czy mieście dokonuje odbiorów- śmiechu warte !
Linki
Linki 16.01.2021, 18:50
W obi sa po 70zł. Wiec tylko 23tys zl ...
.
. 16.01.2021, 13:07
Przy jednej scianie ze zdjecia stoi osiem...
licznik
licznik 28.01.2021, 21:31
9
Ja
Ja 16.01.2021, 11:17
Widzę tu niezły zarobek i marżę. Poproszę o podanie NIPu dostawcy regałów z informacją czy on wystawił fakturę na 300k zł czy było kilku pośredników.
Z-ca kierownika ds. regałów
Z-ca kierownika ds. regałów 16.01.2021, 10:21
Podobno wprowadzają nowy kierunek. Technik inwentaryzacji. Zajęcia praktyczne z inwentaryzacji magazynu będą się odbywały przy tych regałach. 360 regałów x 4 półki x 6 śrubek z nakrętką i podkładką = ....
mgr. Kołcz
mgr. Kołcz 15.01.2021, 22:59
Dobrze, że nie dopisali zera przy warsztatach. Bo jakby wybudowali 10 takich warsztatów, to by w powiecie samochodów zabrakło.
Kont ostry
Kont ostry 15.01.2021, 21:16
Mowa była o temperaturze regałów - "36 stopni Celsjusza" ale komuś się niechciało i wstawił "zero" zamiast symbolu. Też tak miałem. Kuchary gotowały jajka w 90 stopniach, bo jedna była dobra z trygonometrii i zapamiętała "kąt prostaty" ....
varan
varan 15.01.2021, 20:36
Wyczyścić to szambo, od Pałacu Prezydenckiego do samego dołu, jak np dyrektorkowie szkół - Narodowy Reset !
Ajdejano
Ajdejano 15.01.2021, 21:36
Te!!! Cwaniaczek z miodem w uszach!!! Jak porównujesz pałac prezydencki (Prezydenta Polski) do szamba w tomaszowskim, powiatowym samorządzie, to myślę, że ty - cwaniaczku, też w intelektualnym szambie tkwisz po uszy. I trudno będzie, ciebie-cwaniaczku, z tego szamba wyciągnąć.
varan
varan 15.01.2021, 23:54
Ja nie porównuje pałacu prezydenckiego do szamba tomaszowskiego, tylko stwierdzam że szambo jest od pałacu do samego dołu w całym kraju. Im wyżej tym szambo większe. Banda czworga wypad !
Ajdejano
Ajdejano 16.01.2021, 21:25
Tłumaczysz się w debilny, mniej-więcej w taki sposób: je nie twierdzę, że masło jest g.ó.w.n.i.a.n.e. ale że g.ó.w.n.o jest maślane. Ruski (twój padrug) powiedziałby tak: j.e.b.i.o.t jak potłuczony. I miałby rację.
Ajdejano
Ajdejano 15.01.2021, 20:17
Szanowny Panie Mariuszu. Niech się Pan tak bardzo nie pulta. Naprawdę myśli Pan, że to pańskie, próżne pisanie cokolwiek wyjaśni??? To pańskie pisanie traktuję jako taka lokalna ciekawostkę - i nic więcej.
Zawziął się Pan na tego starostę-katechetę i na ten zarząd powiatu ???
I jaką będzie miał Pan korzyść z tego ataku na tych nietykalnych i bezmózgich ludzi ??? Przecież siedzi Pan w tym powiatowym, samorządowym błocie i doskonale Pan wie, że z tym samorządowym gnojem Pan nie wygra. Pażiwiom - uwidzim !!!
Jeśli Pan cokolwiek wskóra w tej sprawie - ma Pan u mnie dużą wódkę !
Czarny
Czarny 15.01.2021, 19:21
Jak to mówił klasyk po prostu DRAMAT!
Edek
Edek 15.01.2021, 18:46
To jest dowód...koniec świata jest już bliski!... bo kto inny potrafi...kto chce te osoby rozliczyć?

Pozostałe