Polska darmowa aplikacja Witrynowo.pl idzie z pomocą lokalnemu biznesowi

  • 18.01.2021, 06:33 (aktualizacja 19.01.2021, 13:30)
  • redakcja
witrynowopl-filmik-fb.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Witrynowo.pl to darmowa aplikacja, która z jednej strony umożliwia prezentację oferty sklepów, a z drugiej ułatwia klientom zakupy u lokalnych przedsiębiorców. To jej podstawowy wyróżnik na rynku:

Zajrzyj do sklepów przy swojej ulicy, w swojej dzielnicy, w swoim mieście – zdają się zachęcać twórcy Witrynowo.pl Sprawnie, lokalnie, bez dodatkowych kosztów

Pomysł na aplikację wziął się z potrzeby „człowieka zalatanego”  - Prowadząc bardzo intensywny tryb życia często nie miałem czasu dla siebie, w tym również chwil na to, by zrobić najpotrzebniejsze zakupy. Tkwiłem jednak w tym swoim zaganianiu, aż pewnego dnia przyszło mi d głowy rozwiązanie dla mnie i setki innych osób, które nigdy nie mają na nic czasu – wspomina Damian Zujewski – Uznałem, że lokalne sklepy powinny mieć możliwość pokazania w prosty sposób tego, co aktualnie mają w ofercie. Tak, aby można było te produkty obejrzeć w telefonie w drodze do lub z pracy, bez konieczności chodzenia od jednego sklepu do drugiego, czy nawet o stoiska do stoiska.

I tak kilka lat od tej refleksji, po procesie doskonalenia technologicznego, powstała aplikacja, której nazwa Witrynowo.pl w punkt oddaje jej istotę. Jest rodzajem dostępnej online wystawy, która pozwala klientow identyfikować sklepy i usługi na wybranym obszarze, a dl przedsiębiorców jest darmową platformą dotarcia z ofertą do kupujących, którzy chcą zrobić zakupy sprawnie i zgodnie z oczekiwaniami. A w dodatku mogą mieć satysfakcję, że wspierają lokalny biznes, który w dobie pandemii ma szczególnie utrudnione funkcjonowanie.

Witrynowo.pl – rozwiązanie proste, a wyjątkowe

Z punktu widzenia biznesu lokowanie się na Witrynowo.pl polega na tym, że użytkownik po zarejestrowaniu kont jako Sklep umieszcza na nim identyfikujące go materiały graficzne, dane adresowe, informacje o sposobach płatności, lokalizację na mapie miasta, a następnie produkty ze zdjęciami i opisem. Co ważne, gdy dany produkt akurat nie będzie dostępny, jednym kliknięciem możemy go ukryć, a potem przywrócić na Witrynowo.pl.

Równie łatwe jest umieszczanie informacji np. o zmianie godzi funkcjonowania sklepu czy to z racji urlopu, czy – niestety – różnych pandemicznych obostrzeń.

Z kolei klient – zgodnie z ideą aplikacji – zaczyna swoje poszukiwania od wybrania na mapie interesującego g obszaru, a następnie „wchodzi” do sklepu i przewijając j lub według słów kluczowych przeszukuje jego ofertę. Może dodawać produkty do ulubionych, może je udostępniać  mediach społecznościowych (co służy także promocji sklepu).

Sprawdzenie metod płatności i skorzystanie z najwygodniejszej dodatkowo usprawni sfinalizowanie
zakupów podczas wizyty w sklepie.

- Kryterium lokalizacji jest bardzo przydatne nie tylko  naszym miejscu zamieszkania, ale też np. podczas wakacyjnych wyjazdów – dodaje Damian Zujewski. - Wystarczy wybrać w aplikacji obszar wokół naszego hotelu, czy pensjonatu i już identyfikujemy ofertę pobliskich sklepów. Wybieramy, czego potrzebujemy  i przychodzimy do sklepu pewni asortymentu. A  dzisiejszych czasach oznacza to także bezpieczniejsze zakupy, zarówno dla klientów, jak i personelu sklepu

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe