Ferie z książką, czyli "Biblioteczne inspiracje na zimowe atrakcje"

  • 20.01.2021, 11:20
  • MBP w Tomaszowie Mazowieckim
Ferie z książką, czyli "Biblioteczne inspiracje na zimowe atrakcje"
Mali czytelnicy z powiatu tomaszowskiego mieli możliwość wziąć udział w zabawie podczas ferii, którą przygotowała dla nich Miejska Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci i Młodzieży w Tomaszowie Mazowieckim.

Z powodu pandemii nie mogli spotkać się na zajęciach w bibliotece, ale mogli wziąć udział w akcji "Ferie z książką". Hasło przewodnie brzmiało: „Biblioteczne inspiracje na zimowe atrakcje”.

Na  stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej, znalazły się propozycje zabaw i prac plastycznych na zimowe dni.

Najmłodsi czytelnicy, którzy w dniach 04  - 15 stycznia 2021 roku odwiedzili Oddział dla Dzieci i Młodzieży przy pl. Kościuszki 18 i wypożyczyli książkę, otrzymali upominek.

Jednym z zadań podczas akcji „Ferie z książką” było wykonanie pracy plastycznej: pn. „Pani Zima jako Królowa Śniegu” na podstawie baśni Hansa Chrystiana  Andersena, zachwycającej od pokoleń zarówno dzieci, jak i dorosłych. Akcja toczy się w mroźnej scenerii, wśród przejmującego zimna. Opowiada o potędze przyjaźni, która potrafi stopić lód. Do wykonania wyżej wymienionego zadania potrzebne były: kolorowe kartki, flamastry, chusteczki higieniczne, płatki kosmetyczne, klej i nożyczki. Życzymy udanej, „zaczytanej” zabawy.

MBP w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe