Uczeń z SP12 laureatem Międzynarodowego Konkursu Programistycznego

  • 20.01.2021, 16:00 (aktualizacja 25.01.2021, 14:38)
  • redakcja
Uczeń z SP12 laureatem Międzynarodowego Konkursu Programistycznego
10.12.2020 r. odbył się on - line  czwarty już etap Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2020, w którym udział brali uczniowie z Czech, Słowacji oraz Polski. Wysoką lokatę w tym konkursie, bo aż 3 miejsce zdobył Igor Krakowiak - uczeń  Szkoły Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim.

W etapie międzynarodowym placówkę reprezentowali również uczniowie -Jakub Grzegorzewski i Oliwier Śliwiński, którzy zajęli kolejno 31 i 32 miejsce. Organizatorami konkursu byli: SGP Systems, Intel, PTI.  Do konkursu uczniów przygotowały nauczycielki informatyki – pani Gabriela Pietrzak i Jolanta Golczyk.

Gratuluje młodzieży! Cieszymy się że mają ambicję i chęć do tego by przygotować się do międzynarodowego konkursu. Szkoła od lat zajmuje wysokie lokaty na międzynarodowej arenie. Programowanie i zawody z tym związane to nasza przyszłość - tym bardziej cieszę się, że tomaszowscy uczniowie chcą się w tym kierunku rozwijać, a nauczyciele im pomagać - mówi odpowiedzialna za oświatę w tomaszowskim magistracie wiceprezydent Izabela Śliwińska

Konkursy programistyczne Baltie organizowane są od kilku lat. Tomaszowska młodzież bierze w nich udział nie po raz pierwszy. Nie pierwszy raz młodzi tomaszowianie odnoszą też w nich sukcesy. 

Baltie odbywają się na trzech poziomach konkursowych. Przygotowawcze - czas rozwiązania zadań nieograniczony (Junior); przedmiotowe  - czas rozwiązania zadań ograniczony (Baltie); twórcze - określony temat (Boże Narodzenie, Wielkanoc itp.), lub nieokreślony temat (Creative). Konkursy odbywają się on line. Serwer konkursowy pokazuje więc wyniki: szkolne, powiatowe, wojewódzkie, krajowe, międzynarodowe z podziałem na kategorie. wiekowe

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe