Pieszy w Tomaszowie nie zawsze bezpieczny

  • 20.01.2021, 19:57 (aktualizacja 29.01.2021, 15:45)
  • redakcja
Pieszy w Tomaszowie nie zawsze bezpieczny
Jakie są najbardziej niebezpieczne miejsca dla pieszych na terenie naszego miasta? Gdzie występują największe zagrożenia? Co wynika z danych policji? Niedawno na te pytania odpowiedzi udzielała komenda Policji w Tomaszowie Maz.

Na terenie województwa łódzkiego funkcjonuje wojewódzki program na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych na lata 2018-2020. W jego ramach przeprowadzono w okresach półrocznych analizy bezpieczeństwa, w których typowano miejsca i odcinki zagrożone. 

Biorąc pod uwagę kryteria zawarte w programie wynika, że najbardziej niebezpieczną ulicą w Tomaszowie Mazowieckim jest ulica Warszawska (niedawno przebudowana droga należąca do Zarządu Dróg Wojewódzkich) oraz ulica Św, Antoniego (w zarządzie powiatu - również po niedawnym remoncie).

Tomaszowscy policjanci mają jednak własne statystyki i spostrzeżenia. Przy ocenia ryzyka biorą także pod uwagę zgłoszenia mieszkańców i pochodzące od nich informacje, choćby przekazywane przez narzędzie informatyczne pn. Krajowa Mapa Zagrożeń, kiedy każdy sam może zgłaszać swoje uwagi i dodawać ilustrujące je fotografie, które są następnie szczegółowo analizowane. 

Nasi funkcjonariusze zwracają uwagę na takie aspekty, jak niedoświetlone odcinki ulic, w tym przejść dla pieszych, mało czytelne oznakowanie oraz infrastrukturę sprzyjającą generowaniu zagrożenia. Które miejsca ich zdaniem należą do tych z grupy największego ryzyka? 

Na pierwszym miejscu znajduje się ulica Nowowiejska. Zagrożenie dotyczy przede wszystkim zlokalizowanych na niej przejść dla pieszych przy skrzyżowaniach z Nadrzeczną i Majową. 

Kolejna z ulic to niejako ciągłość poprzedniej. Jest nią ulica Bartosza Głowackiego z jej przejściami dla pieszych przy ul. niskiej, Bohaterów 14 brygady, Niecałej i Strzeleckiej. 

Warto pamiętać, że tymi dwoma ulicami jeszcze do niedawna mknęły ciężarówki wiozące piach z Białej Góry  i wracały ciągnąc za sobą dziki hałas. 

Policjanci zwracają też uwagę na okolice Domu handlowego Tomasz. przy przystankach autobusowych i dalej przy sklepi Dino oraz skrzyżowanie z ulicą Wodną. 

Według naszych mundurowych niebezpieczne są także al. Piłsudskiego. W tym istniejące w jej ciągu przejścia dla pieszych. przy ul. Grunwaldzkiej, Krzyżową, Zgorzelicką. 

Przy okazji warto zwrócić uwagę, że kilka bardzo ważnych miejsc udało się w Tomaszowie zrobić. Dobrym przykładem jest przejście dla pieszych na ul. Św. Antoniego lub kolejne na ul. Szerokiej. 

 

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Załączone pliki do pobrania (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe