Najmłodsi już w szkolnych ławkach

  • 21.01.2021, 14:21 (aktualizacja 30.01.2021, 10:01)
  • redakcja
Najmłodsi już w szkolnych ławkach
18 stycznia dzieci z klas I-III szkoły podstawowej wróciły do edukacji  stacjonarnej

Jak informuje rzecznik prasowy Prezydenta Miasta tomaszowskie "podstawówki", dla których organem prowadzącym jest miasto  funkcjonują we właściwym dla pandemii reżimie sanitarnym. Działają według wytycznych, które opierają się przede wszystkim na przepisach z września 2020 roku z niewielkimi modyfikacjami wprowadzonymi w styczniu. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni.

- Dyrektorzy  naszych placówek oświatowych zorganizowali pobyt dzieci w sposób możliwie bezpieczny. Uczniowie do szkoły przychodzą i wychodzą w różnych odstępach czasowych. Udostępnione  zostały dwa wejścia do szkoły (tam gdzie jest taka możliwość). Przydzielone zostały też dodatkowe boksy w szatniach. Ponadto każda klasa ma przydzieloną własną salę lekcyjną. W szkołach przeznaczono więcej pomieszczeń na świetlicę szkolne - wyjaśnia Joanna Budny. 

Rzeczniczka dodaje też, że przerwy  lekcyjne odbywają się w różnych godzinach oraz zwiększono ilość przerw obiadowych. Z kolei zajęcia gimnastyczne w miarę możliwości odbywają się na świeżym powietrzu,

- Systematycznie odbywa się wietrzenie i dezynfekcja sal lekcyjnych. Tam, gdzie jest to możliwe rodzice nie wchodzą do szkoły - mówi Budny.

Frekwencja wśród uczniów w klasach I-III tomaszowskich szkół podstawowych wynosi w tym czasie około 91 %. Obecnie na kwarantannie lub izolacji domowej przebywa 4 pracowników pedagogicznych oraz 3 pracowników niepedagogicznych.

- Na dzień dzisiejszy nie posiadamy żadnych sygnałów odnośnie zarażeń wśród  uczniów klas I-III. Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorami placówek oświatowych  i na bieżąco monitorujemy sytuację w szkołach - odpowiada na pytania portalu NaszTomaszow.pl rzeczniczka Prezydenta Miasta. .

***

Tymczasem w czwartek rząd Antonia Costy w Portugalii ma rozważyć możliwość zamknięcia szkół w całym kraju. Socjalistyczny gabinet zachęca do tej decyzji prezydent kraju Marcelo Rebelo de Sousa.

Dotychczas premier Costa zapewniał, że obowiązujący od piątku lockdown nie obejmie szkół, ani uczelni. Twierdził, że jego gabinet nie zamierza “marnować” dzieciom roku szkolnego oraz “szkodzić ich przyszłości”.

Od połowy stycznia dobowa liczba zakażeń koronawirusem przekracza w Portugalii 10 tys. przypadków. W środę zanotowano rekordową liczbę dobowych infekcji oraz zgonów: odpowiednio 14,6 tys. oraz 219.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe