Chmielna pełna bicia piany

  • 24.01.2021, 13:04 (aktualizacja 24.01.2021, 13:42)
  • redakcja
Chmielna pełna bicia piany
"Harmonia na trzy czwarte z cicha rżnie Ferajna tańczy, ja nie tańczę Z szaconkiem, bo się może skończyć źle Gdy na Chmielnej bawimy się".... no niech będzie... nazwę ulicy zmieniliśmy, i nie jest ona zlokalizowana na warszawskim Śródmieściu, gdzie mieściła się knajpa "Grubego Joska", a w dzielnicy Tomaszowa Mazowieckiego, Wola Wiaderna. Tak czy inaczej konotacje alkoholowe są... i zabawa jest.... może brakuje akordeonu, ale przecież, da się załatwić. Bawią się radni, jakby nie mieli poważniejszych problemów do rozwiązania.

W listopadzie ubiegłego roku mieszkańcy dzielnicy Wola Wiaderna wystąpili do tomaszowskiego magistratu m.in. o nadanie nazwy dla jednej  uliczek, które powstały na tym terenie. Zaproponowali, by uliczce nadać, dumnie brzmiące miano: Chmielna. Pomysł, jak pomysł, dzielnica, to niedawna wieś i z tego co nam wiadomo, jakieś uprawy, tej charakterystycznej rośliny mogły tu funkcjonować.

Radni doszli jednak do wniosku, że nazwa może w jakiś sposób promować spożywanie niskoprocentowego alkohol, którego popularność wciąż rośnie i to w sposób odwrotnieproporcjonalny do przyrostu nazw ulic o nazwach skojarzonych.

W związku z tym cały grudzień zbierano propozycje i podpisy. Konsultacje społeczne się odbyły więc pełną parą i zaangażowaniem. W efekcie do magistratu nie wpłynęła ani jedna ankieta. 

W związku z tym skontaktowano się z wnioskodawcami, którzy swoją wolę dojeżdżania do domu wzdłuż Chmielnej podtrzymali. Teraz więc piłeczka po stronie samorządowców, bo to oni przecież mają prawo... zdecydować. 

Czekamy więc na bogate dysputy o charakterze etymologicznym, analizy spożycia alkoholu na naszym terenie (ze szczególnym uwzględnieniem wspomnianej dzielnicy) z ostatnich 10 lat i być może nieco poszerzony wachlarz argumentów o charakterze historycznym. Bo może wcale nie o "chmiel" to wcale idzie, a przypadkiem jakaś mniejszość narodowa próbuje nam tu wprowadzić podejrzanego osobnika, który krwi przodkom naszym napsuł... wzniecając rozróby na Siczy Zaporoskiej...

Kto to wie... na najbliższą sesję temat nie trafi, ale może by tak zorganizować sesję nad-nadzwyczajną. Najlepiej 1 kwietnia. Mądrzej nie będzie, ale weselej na pewno. A może wy macie jakieś ciekawe propozycje? Piszcie je w komentarzach i zrobimy ankietę. 

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

W.M
W.M 04.02.2021, 16:18
Brak rozumu i logicznego myślenia u niektórych radnych. Tak długo czekać na nazwę ulicy to paranoja, ale nieróbstwo radnych do tego doprowadza. Panie i Panowie ze słomą w butach i nie wiedzą na temat różnych potrzeb publicznych i biznesów, gdzie podatnicy muszą zarabiać swoimi podatkami właśnie na Was. My podatnicy jak byśmy podejmowali tak długo decyzje do dawno już byśmy swoje firmy pozamykali, ale tak nie jest bo sami musimy na siebie zarobić, a radni pobierają wynagrodzenia z budżetu publicznego tzn ( podatników ). Opinia taka nieroby, nygusy bez myślenia, którzy utrudniają ludziom różne sprawy. Zacznijcie w końcu myśleć logicznie wysilcie te swoje mózgi i rzetelnie podchodźcie do spraw a nie odjeee godziny na sesji bez rezultatu i do domku w bambosze i co będzie to będzie prawda, co? Właśnie wszystko macie głęboko w D .
Pozdrawiam i życzę rozumu ;))))))) a jak nie to do łopaty i mioteł za robotę się w końcu weźcie.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.01.2021, 19:39
Tak a pro po Chmielna w Warszawie to najdroższa ulica. Nikt z Was nie wie jakie wyzwania czekają na przyjeżdżających do ulicy Wola Wiaderna i ile lub ilu błądzi wjeżdżając do wsi Wola Wiaderna myśląc, że to tu. Pomyślmy chociażby o karetce pogotowia lub straży...
Ajdejano
Ajdejano 28.01.2021, 14:14
Po pierwsze: w naszym kraju można skazać steki, tysiące podobnych przykładów nazw miejscowości: Zawada i Kolonia Zawada, a nie Kolonia Zawadzka, Studzianki i Kolonia Studzianki, a nie Kolonia Studziańska (studzińska).
Tak więc, może ustalmy: jeżeli Wiaderno, to nie Wola Wiaderna, ale Wola Wiaderno. Oczywiście: tzw. naukowcy za dychę będą kruszyć kopie o te sprawy, ale pochodzę z tych okolic i zawsze mówiliśmy: Wola Wiaderno.

Po drugie (najważniejsze): są ludzie, którzy funkcjonują przy ul. Wola Wiaderno (Wiaderna) nr ...... . Ta przyszła ulica.... Chmielna ma połączenie tylko z ul. Dąbrowską (od północy), natomiast jest odcięta od wsi Wola Wiaderno (od południa).
I teraz ma miejsce następujący cyrk: ludzie przy tej, nie nazwanej ulicy (Chmielnej) muszą adresować różne przesyłki na adres: Wola Wiaderno nr ..... .
I ten cyrk polega na tym, że kurierzy jeżdżą, jak debile, po wsi Wola Wiaderno, nie mając pojęcia, że już dawno przejechali obok przyszłej ulicy Chmielnej.

Więc, pytam bezmózgich urzędników i radnych : gdzie my , k.u.r.w.a , jesteśmy: oczywiście - w czarnej d.u.p.i.e !!!
m&m
m&m 26.01.2021, 09:10
Ja proponuję mieszkańcom tej ulicy wziąć widły i pochodnie i ruszyć pod urząd, żeby wytłumaczyć łaskawie nam urzędującym, że oni powinni działać tam, gdzie się ludzie sami nie potrafią zorganizować i gospodarować tym, czym się nie da gospodarować bez stworzenia stanowiska urzędnika. Tam, gdzie ludzie potrafią wspólnie sobie ustalić kawałek rzeczywistości- won z osobnikami, którym się wydaje, że mają prawo lub swoją pseudo mądrość, żeby narzucać swoje decyzje społeczności. Mieszkają tam, chcą mieć taki adres (nie ma tam żadnych bluzgów czy rzeczy, które rzeczywiście mogą kogoś obrazić- choć w dzisiejszych czasach np. ktoś może się identyfikować z płcią, która czuje się dyskryminowana chmielem...), to w podskokach proszę to ponanosić nazwę ulicy w swoich papiurkach, zawiesić łądniutkie tabliczki i biegiem z powrotem do biurka czekać na dyspozycje od obywateli!! I jeszcze ukłonić sie na koniec swoim pracodawcom!!!
Tylko skund
Tylko skund 26.01.2021, 20:36
wzionść une widły?
Edek
Edek 25.01.2021, 10:44
debilizm kiedy się skończy i odejdą w siną dal
emeryt
emeryt 25.01.2021, 10:06
Łodygowa ulica o takiej nazwie pojawiła się w okolicach dawnej mleczarni.Czy ktoś wie kto to był ten Łodygow.
Akacjow
Akacjow 25.01.2021, 15:19
Radziecki uczony z instytutu Kwiatowa. Był współpracownikiem Dworcowa, Kwarcowa i Działkowa - oni już mają u nas swoje ulice
Gruby kożeń
Gruby kożeń 25.01.2021, 14:46
Nazwa ulicy pochodzi od części rośliny: - łodyga, to ta część pomiędzy korzeniem i kwiatem ....
emeryt
emeryt 25.01.2021, 20:32
to ten co taką nazwe wymyślił to ma chyba ksywe babyl i poziom intelicancii posła śuskiego
JaPa
JaPa 25.01.2021, 12:44
Powojenni mieszkańcy Tomaszowa wspominali sołdata zwycięskiej Sowieckiej Armii który zginął na Krycha Polu, w pogoni za Niemcami uciekającymi w popłochu na Komorów, Cekanów i Ujazd. Może ten sołdat nazywał się Łodygow???
Co ma wspólnego
Co ma wspólnego 25.01.2021, 17:50
Wola Wiaderna z Krycha Polem? ??
Ewa
Ewa 24.01.2021, 20:59
Joanny Chmielewskiej chyba nie brzmi podejrzanie, choc wielu podejrzanych opisywala w ksiazkach.
Mieszaknie1213
Mieszaknie1213 24.01.2021, 19:19
W piątek odbyło się posiedzenie komisji. Ciekawe co nasi radni ustalili?
hhhhmmmm
hhhhmmmm 24.01.2021, 18:42
a co to jest redakcja?
WuPe
WuPe 24.01.2021, 14:52
Ulica Tadeusza Chmielewskiego, Papcia Chmiela, Marynki, Humulusa, Browaru O. Knothe, Goryczki, Lupuliny, Szyszki chmielowej, Małego piwka, Polskiego Kraftu, Reinheitsgebot, Bawarskich osadników, Czeskiego Pilsa, Porteru Bałtyckiego, Warzelnicza, Wysładzania, Zacierania, itd. ps. Z chmielu piwa się nie robi, a jego obecność w piwach, które spożywają alkoholicy jest czysto teoretyczna. Jeśli niektórzy radni mają problem z alkoholem informuję, iż są w naszym mieście specjaliści, którzy mogą pomóc z alkoholową obsesją.

Pozostałe