Zakochaj się w literaturze!

  • 12.02.2021, 16:31 (aktualizacja 16.02.2021, 15:48)
  • redakcja
Zakochaj się w literaturze!
Z okazji walentynek Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała dla czytelników szereg atrakcji. W bibliotece dla dorosłych przy ul. I. Mościckiego 6 została zaprezentowana książkowa wystawa pn. ,,Literackie walentynki”, na której znalazły się wzruszające historie miłosne oraz poważne publikacje naukowe o uczuciach i reportaże prezentujące, jak kocha się w innych kulturach. Czytelnicy mogli również wylosować wiersz z miłosnym przesłaniem.  W czytelni multimedialnej dla miłośników dobrego kina, zaproponowano kolekcje romantycznych filmów. Również Filia nr 2 podzieliła się z czytelnikami swoimi zbiorami o tematyce miłosnej i przygotowała ciekawostki o święcie zakochanych.

Aby umilić sympatykom literatury ten wyjątkowy czas Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP nagrał filmik pn. ,,Zakochaj się w literaturze” dla małych, średnich i całkiem dużych amatorów książek  https://www.facebook.com/mbptomaszow/videos/414733093139185

Co więcej, przez najbliższy tydzień placówka dla najmłodszych przygotowała walentynkową loterię książkową. O uczuciach również rozmawiano w przedszkolu „Zielony Gaj” oraz żłobku „Ufolandia”. Panie Bibliotekarki zaprosiły dzieci do wspólnych walentynkowych swawoli. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wykonały tematyczne prace plastyczne.

Walentynki to czas, kiedy obdarowujemy swoje sympatie i bliskie osoby naszemu sercu. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej z okazji dnia zakochanych również otrzymali słodki upominek wraz z kartą walentynkową. 

Pamiętajmy, w tomaszowskiej bibliotece walentynki trwają cały czas, bo czytać należy zawsze, a nie tylko od święta – ZAKOCHAJ SIĘ W LITERATURZE!

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe