Spotkanie z ponadczasowym bohaterem

  • 16.02.2021, 11:44 (aktualizacja 18.02.2021, 11:52)
  • redakcja
Spotkanie z ponadczasowym bohaterem
Dzieci z grupy „Tropiciele” biorą udział w projekcie ogólnopolskim „Idź ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa”, dzięki któremu zapoznały się z bohaterem opowieści Kornela Makuszyńskiego, na których wychowywały się kolejne pokolenia Polaków. Za sympatycznym zwierzakiem przepadali, rodzice, dziadkowie i pradziadkowie dzisiejszych przedszkolaków

Dzieci dowiedziały się, kto jest autorem i ilustratorem komiksu i dokąd i dlaczego wędruje Koziołek. Wykonały też kącik poświęcony nowemu przyjacielowi. Nauczyły się piosenki „Podróż do Pacanowa”, obejrzały bajkę, która powstała na podstawie komiksów. Nowy, sympatyczny, przyjaciel bardzo się dzieciom spodobał.

Przedszkolaki zwiedziły wirtualnie Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, gdzie zobaczyły eksponaty związane  bohaterami polskich bajek. Tropiciele stworzyli również plakat zachęcający dzieci do odwiedzin Pacanowa.

Wspólnie z Koziołkiem Matołkiem  dzieci postanowiły także pomóc zwierzętom z tomaszowskiego schroniska, organizując zbiórkę karmy dla psów i kotów.

„Tropiciele” w ramach projektu miały okazję poznać również  ciekawy region Polski tj. Kaszuby, usłyszały gwarę kaszubską w piosence „Kaszubskie nuty”. Projekt pozwala dzieciom poznawać przygody bohatera polskiej bajki i sprawia im dużo radości.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe