SZCZĘŚLIWA SIÓDEMKA !

  • 17.02.2021, 01:01 (aktualizacja 19.02.2021, 15:22)
  • urszula_mrozek
SZCZĘŚLIWA SIÓDEMKA !
Trwająca już prawie rok covidowa pandemia w znaczny sposób ograniczyła funkcjonowanie szkół. Prawidłowa organizacja procesu kształcenia dla wielu placówek, szczególnie tych dużych,  stała się nie lada wyzwaniem.

Szkoła Podstawowa nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim (ul. Ludwikowska 113/115) bez przeszkód  sprostała wszelkim wymaganiom w tym zakresie. Styczniowy powrót do szkoły klas młodszych nie stanowił żadnego problemu. Dzieci, choć przebywają w szkole z zachowaniem wszelkich zasad tzw. reżimu sanitarnego, nie odczuły wprowadzonych obostrzeń. W szkole, oprócz zerówki, uczą się tylko trzy klasy. Dzieci z poszczególnych oddziałów nie kontaktują się ze sobą, nie ma problemów z organizacją przerw i obiadów. Klasy zajęcia zaczynają i  kończą o różnych porach. Do dyspozycji dzieci jest biblioteka i dwie świetlice szkolne ze stałą obsadą opiekunów. Czas nauki wychowawcy starają się urozmaicić poprzez organizowanie różnych atrakcji i przedsięwzięć (np. pasowanie na czytelnika, dzień pizzy, dzień kota, ostatki ).

Placówka posiada nowoczesną i bogatą bazę dydaktyczną (m.in. wszystkie sale lekcyjne wyposażone są w tablice interaktywne), ma doskonałe warunki lokalowe i liczebność klas umożliwiającą prawidłową organizację procesu nauczania. Organizowane są zajęcia logopedyczne, dydaktyczno-wyrównawcze, kompensacyjne.

Zajęcia wychowania fizycznego (od klasy 1) odbywają się w nowoczesnej hali sportoweji oraz na nowym boisku wielofunkcyjnym. W szkole działa klub sportowy MUKS King. Do dyspozycji młodszych dzieci jest kolorowy plac zabaw ze ścieżką rekreacyjną.  Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania poprzez udział w wielu programach edukacyjnych takich jak: „Być jak Ignacy”, „Trzymaj formę”, „Czytam sobie”, „Akademia smaku”, „Działaj z imPETem”, „Zdrowo jem, więcej wiem”. W młodszych klasach realizowane są projekty: „Uniwersytet Dzieci”, „Internetowy Teatr dla Szkół”.

Szkoła angażuje się w popularne akcje charytatywne, bierze udział również w tych mniej znanych np. ”Zbieram to w szkole”. Należy również do „Klubu Szkół UNICEF” realizując zadania na rzecz pomocy dzieciom pod patronatem tej organizacji.

W szkole nieprzerwanie do kilkunastu lat działa - znany w mieście i w regionie - zespół teatralny „Siódemka”, który każdego roku zdobywa najwyższe nagrody biorąc udział w przeglądach teatralnych. (W nowym roku szkolnym odbędzie się nabór do młodszej grupy teatralnej.) Zarówno starsi jak młodsi uczniowie biorą udział w wielu konkursach plastycznych, muzycznych, przedmiotowych oraz zawodach sportowych.

Zbliża się nabór do szkoły. Polecamy Wam więc Szkołę Podstawowa nr 7- Szczęśliwa Siódemka - to szczęśliwy wybór dla każdego dziecka.

 

urszula_mrozek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe