Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 kwietnia 2024 17:29
Reklama
Reklama CUK kalkulator OC i AC

Wyjazdowe punkty szczepień w Łódzkiem

Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów którzy, ze względu na stan zdrowia, nie mogą być szczepieni w punkcie stacjonarnym. Łódzki NFZ zorganizował 6 takich punktów, które będą dodatkowym wsparciem sieci populacyjnych punktów szczepień.

Wyjazdowe punkty szczepień są dodatkowym wsparciem dla populacyjnych punktów, które zgłaszając się do Narodowego Programu Szczepień, potwierdziły, że są gotowe do mobilnego szczepienia pacjentów w domach. W Łódzkiem jest 429 punktów szczepień populacyjnych, dołączą do nich nowo wybrane punkty wyjazdowe, które zajmą się wyłącznie szczepieniami chorych w ich domach. W kraju powstało 117 dodatkowych, wyjazdowych punktów szczepień.

Szczepienie w domu

W lutym br. Łódzki NFZ zakończył nabór dodatkowych wyjazdowych punktów szczepień. Wybraliśmy 3 świadczeniodawców:

  • Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego w Łodzi – obszary 1, 2, 3, 4
  • Instytut Zdrowia Medicall z Piotrkowa Trybunalskiego – obszar 2
  • Szpital Wojewódzki w Sieradzu – obszar 4

 którzy zapewnią 6 wyjazdowych punktów szczepień w naszym regionie.

Po 2 punkty w obszarach obejmujących →Piotrków Trybunalski, powiaty: łódzki wschodni, bełchatowski, opoczyński, piotrkowski, radomszczański, tomaszowski (obszar 2) oraz →powiaty: pabianicki, łaski, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski (obszar 4).  

Po 1 punkcie w obszarach, które obejmują →Łódź  (obszar 1) oraz  →Skierniewice i  powiaty: brzeziński, zgierski, kutnowski, łęczycki, łowicki, rawski, skierniewicki  (obszar 3).

Wyjazdowe punkty szczepień pojadą do pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na skorzystanie ze szczepienia w poradni.

Punty wyjazdowe uzupełnią sieć punktów populacyjnych, które mają zespoły mobilne, gotowe do szczepienia pacjentów w domu. Punkty wyjazdowe nie będą zatem zastępować zespołów mobilnych z populacyjnych punktów, a wspierać ich pracę.

Dla osób z niepełnosprawnościami lub wykluczonych komunikacyjnie władze lokalne przygotowały transport samorządowy.

Artur Olsiński dyrektor ŁOW NFZ: W Łódzkiem zapewniliśmy pacjento, którzy nie mogą skorzystać ze szczepienia w punkcie szczepień 6 wyjazdowych punktów szczepień. 4 z nich  zorganizowała Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego, która prowadzi już 2 stacjonarne punkty szczepień i szczepi chorych, którzy tego wymagają, w ich domach. To doświadczenie przyda się w organizacji takich wyjazdów do chorych w naszym regionie.

Jolanta Kowalik-Gęsiak pełnomocnik wojewody ds. szczepień: Jednym z założeń Narodowego Programu Szczepień było zapewnienie wszystkim którzy chcą się zaszczepić łatwego dostępu do szczepień. Osobom z niepełnosprawnościami, wykluczonym komunikacyjnie pomagają gminy – zorganizowały specjalny transport, infolinie i koordynatorów szczepień. W te działania włączyła się także straż pożarna.

Szczepienie pacjentów w domu – krok po kroku

Aby skorzystać z wyjazdowego punktu szczepień wystarczy zadzwonić do swojej poradni POZ. Lekarze rodzinni lub pielęgniarki opieki długoterminowej najlepiej znają swoich pacjentów, dlatego to oni potwierdzą, że ich podopieczny, ze względów zdrowotnych, potrzebuje szczepienia w domu.

Oznacza to, że na wizytę wyjazdowego punktu szczepień pacjent nie rejestruje się ani przez  Internet, ani telefonicznie, np. przez infolinię 989.

Wystarczy bezpośredni kontakt z własną poradnią POZ lub pielęgniarką opieki długoterminowej. Jeśli pacjent lub jego opiekun skontaktują się z punktem wyjazdowym, ten skieruje pacjenta lub opiekuna w pierwszej kolejności do poradni POZ / pielęgniarki opieki długoterminowej, ponieważ to właśnie lekarz POZ lub pielęgniarka opieki długoterminowej potwierdzą, że pacjent może skorzystać ze szczepienia w domu.

  1. Poradnia POZ / pielęgniarka opieki długoterminowej przyjmuje zgłoszenie pacjenta lub opiekuna do wyjazdowego punktu szczepień i sprawdza, czy pacjent należy do tego POZ (jest na liście aktywnej poradni).
  2. Poradnia POZ / pielęgniarka opieki długoterminowej sprawdza, czy pacjent ma skierowanie na szczepienie. Jeśli nie, a pacjent jest w grupie aktualnie szczepionej, wtedy lekarz POZ wystawia skierowanie na szczepienie.
  3. Podstawami do zakwalifikowania pacjenta do szczepienia wyjazdowego są: dokumentacja medyczna i wiedza lekarza / pielęgniarki opieki długoterminowej o stanie zdrowia pacjenta lub teleporada, lub wywiad z opiekunem pacjenta.
  4. Jeśli lekarz POZ / pielęgniarka opieki długoterminowej potwierdzą, że pacjent może skorzystać ze szczepienia w domu przez wyjazdowy punkt szczepień, wtedy lekarz POZ / pielęgniarka opieki długoterminowej odnotowuje to w dokumentacji medycznej i przekazuje taką informację do wyjazdowego punktu szczepień.
  5. Lekarz POZ / pielęgniarka opieki długoterminowej może też przekazać informację o pozytywnej kwalifikacji do szczepienia w domu bezpośrednio pacjentowi lub jego opiekunowi, który następnie kontaktuje się z najbliższym wyjazdowym punktem szczepień.
  6. Wyjazdowy punkt szczepień rejestruje pacjenta na szczepienie, ustala termin szczepienia i informuje o tym pacjenta lub jego opiekuna.
  7. Do szczepienia kwalifikuje pacjenta w domu lekarz wyjazdowego punktu szczepień. Pacjent zostaje szczepiony pierwszą dawką preparatu. W dniu szczepienia ustalana jest również data drugiego szczepienia.

Procedura szczepienia wyjazdowego jest więc zbliżona do szczepienia w punkcie stacjonarnym. Zespół wyjazdowy przynajmniej 15 minut po szczepieniu obserwuje pacjenta pod kątem wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych. Jeśli takie wystąpią, zespół wyjazdowy jest przygotowany, aby pomóc pacjentom w domu.

 

Identyczne wymogi dla stacjonarnych i wyjazdowych punktów szczepień

Wyjazdowy punkt szczepień musi spełniać wszystkie warunki wymagane przez NFZ w naborze stacjonarnych punktów szczepiących. Chodzi o kadrę i wyposażenie, które zapewniają bezpieczeństwo pacjentowi i profesjonalne przygotowanie do szczepienia w domowu.

WAŻNE!

Wyjazdowe punkty szczepień otrzymują własną pulę szczepionek. Nie korzystają ze szczepionek zamówionych przez poradnię POZ, która zgłasza pacjenta do szczepienia wyjazdowego.

Zasady zamawiania szczepionek przez wyjazdowe punkty są identyczne jak w punktach stacjonarnych.

Mobilne zespoły w punktach stacjonarnych i wyjazdowe punkty szczepień są wynagradzane tak samo

Za wyjazd na szczepienie pacjenta w domu, Narodowy Fundusz Zdrowia płaci 141 zł. Stawka dotyczy mobilnych zespołów szczepiących, które działają przy punktach stacjonarnych, i wyjazdowych punktów szczepień. Dla pacjenta szczepienie w domu jest bezpłatne.

ABC szczepień wyjazdowych

  • Zespół mobilny populacyjnego punktu szczepień – ma go stacjonarny punkt szczepień. Zespół szczepi pacjentów, którzy zapisali się na szczepienie w populacyjnym punkcie szczepień i ze względu na stan zdrowia wymagają szczepienia w domu. Szczepienie dla pacjenta jest bezpłatne.
  • Wyjazdowy punkt szczepień – szczepi pacjentów w domu. Dotyczy to osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogą samodzielnie dotrzeć do stacjonarnego punktu szczepień (tzw. pacjent leżący). Jest wsparciem dla mobilnych zespołów przy populacyjnych punktach szczepień. Chory umawia się na szczepienie wyłącznie przez swoją poradnię POZ lub pielęgniarkę opieki długoterminowej. Szczepienie dla pacjenta jest bezpłatne.
  • Transport do punktu szczepień – to specjalny transport, organizowany przez samorządy lokalne. Mogą z niego skorzystać osoby z niepełnosprawnościami i te, które nie zdołają samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień (np. ze względu na wykluczenie komunikacyjne). To bezpłatny transport z domu do punktu szczepień i z powrotem.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Benderzowa 04.03.2021 12:05
Ludziska wyglundają z okin tych szczepiń jako ksindza po kolyndzie. Dawnij ksiundz pokropkim poloł a tero ino igłum udziobium niby dla zdrowio. Mawiajum że to nowo normalka i tak trzo by doczekoć i wziunc cztyrnastek

Tobie 04.03.2021 17:23
to igła już nie pomoże. Najlepsze lekarstwo dla ciebie to pokropek trumny.

Obs 03.03.2021 15:26
Taka to lekka bezmyślność?.Lekarz z poz z pielęgniarką opuszczają poradnię jadą zaszczepić osobę w domu. W tym czasie nie ma w poradni pielęgniarki..Lekarz wiadomo musi zbadać i zakwalifikować do szczepienia.Ale czy nie moźe podać szczepionki bo moźe korona mu z głowy spadnie

tomaszowianin 02.03.2021 20:38
Wracam do tej akcji wyjazdowych szczepień. Podobno chińczycy z Wuhan zafundowali światu co vita. Nam w 2020 r. szybko dostarczyli maseczki (chyba te obecnie już nie"rekomendowane") największym wynajętym przez bogaty nasz kraj Marzeniem (samolotem Antonow Mrija). Teraz w marcu 2021 r. pamiętając genezę polecimy do Chin po szczepionki. Sam Prez. Naczelny to załatwia. Bo jak raz aktualnie tylko na tym się zna. Podziwiam tą troskę naszych władz o zdrowie polskich obywateli. Wcale nie śmieszne. A World Hearlth Organization nawet w ucho chińczykom nie próbuje głośno krzyknąć. A UE z jakiej racji ma nam pomóc, skoro jej tylko przeszkadzamy. Pozostają Chiny. Globalne nieporozumienia. A cd. szczepień tych najbardziej narażonych 70+ to już chyba będą po chińsku (jeśli w ogóle będą). Bo po polsku to już chyba nie. Szczepią najbardziej podatnych na zakażenie tych nauczających zdalnie. W kontakcie z ekranem – beż maseczek. Online. Nie wiem, czym Służbie Zdrowia zaszkodziłem, że mnie z astmą po 70+ mają w d...pie. Bez szczepionki na grypę. Bo jej nie było dla zwykłych obywateli. I na co vita też nie ma. Po 70+ już nie leczą. To prawda. Co za dziwny chory kraj!

tomaszowianin 19.02.2021 19:31
To ja bardzo prosiłbym o zamieszczeni autorytatywnej informacji, ilu pacjentów w tym programie zaszczepiono. Czy ktoś ze zdrowo myślących uważał, że ten NPS wypali? Ja nigdy. Czekam od 22 stycznia. Trzeba ludzi strategów od organizacji, nie polityków od historii i innych niepotrzebnych w tej sytuacji specjalności, którzy naszą organizację i więzy międzyludzkie zniszczyli. Nawet te rodzinne. A tłumaczenia, że UE, dostawca itp. to okazja do kolejne pływanie w płytkiej zasmrodzonej przez siebie wodzie. Ale tak już jest: nawet śmierdząca woda pasuje do kwadratowego i okrągłego naczynia. Uważam, że nagromadzenie przypadków nigdy nie jest przypadkowe. Jeśli próbuje się grać pierwsze skrzypce, musi się wiedzieć o tym, że nie należy przeciągać struny. Jeśli w ogóle ci nasi muzykanci czują i wiedzą, co to napięta struna. Będę w Tomaszowie czekał na wyjazdowców od szczepień.

Ajdejano 20.02.2021 12:29
Bardzo dobry wpis. Rzeczywiście: ci wszyscy, lokalni, wsiowi, tzw. "politycy" , to jest właśnie to g..... , które najlepiej się czuje w tej "płytkiej zasmrodzonej przez siebie wodzie".

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Polecane
Dzień Otwarty na Nadrzecznej 2024Zmiany w ProkuraturachJak rozwijać umiejętności miękkie i dlaczego są tak istotne dla kariery?O bezpieczeństwie Za PilicąKolejna impreza Automobilklubu przed namiPierwszy raz w naszym szpitaluZbrodnia w lesie w okolicach Smardzewic40 lat minęłoŚredniowiecze w SkansenieTHOMAS ANDERS WYSTĄPI W ARENIE LODOWEJLechia Tomaszów Mazowiecki - Bogdanka Arka Chełm 2:3Wśród najlepszych z biologii
Reklama
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 11°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: OpóźnionyTreść komentarza: Dlaczego był walkower w Pucharze Polski z Moszczenica?Źródło komentarza: 3 punkty zostają w TomaszowieAutor komentarza: Anna B.Treść komentarza: Jak będziesz głodny to dołącz w ten dzień do pielgrzymów zmierzających do Świętej Anny w Smardzewicach. Tutaj gospodarz Ludwikowa pewnie nic nie przygotuje na ząb. A na Odpuście pojesz do syta.Źródło komentarza: Średniowiecze w SkansenieAutor komentarza: ZbychuTreść komentarza: Chociaż Żabka by się przydała gdzie w niedzielę i w święto mają otwarte a tak wałówę trzeba szykować.Źródło komentarza: Średniowiecze w SkansenieAutor komentarza: AtenTreść komentarza: Radnymi beda jak zloza slubowanie i dostana zaswiadczenia o wyborzeŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Jak ty jesteś normalny, to ja jestem biskupem. Zdejmij berecik z antenką z główki, poluzuj "gumkie" w swoich majtach, uwal się na wersalce i podziwiaj twojego idola - ryżego donka. PS. Ćwoku: zacytowane przeze mnie przysłowiowe powiedzenie z tym gów... i twarogiem, to nic innego, jak określenie tego, że nie można porównywać dwóch: sytuacji, ludzi, rzeczy, które do siebie zupełnie nie pasują. Jeżeli to do ciebie - ćwoku to dotrze, to nie będziesz nikogo po chamsku wyzywał. Pozdrowienia od starego czekisty.Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Zaczął wiać silny wiatr od strony ryżego donka. Dotychczasowi prokuratorzy, którzy dotychczas nie podpadli służbowo i merytoryczne, raptem stali się "be"!!! A miała być, kur..., ta nowa uśmiechnięta Polska. Polska, zupełnie inna od tej smutnej, pisowskiej Polski. Refleksja ogólna: głupków nie sieją, sami się rodzą.Źródło komentarza: Zmiany w Prokuraturach
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama