Powódź? Nie można jej wykluczyć

  • 18.02.2021, 16:12 (aktualizacja 24.02.2021, 17:27)
  • redakcja
Powódź? Nie można jej wykluczyć
 17 lutego o godzinie 14 w Urzędzie Miasta odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z ryzykiem zagrożenia powodziowego związanego z przewidywanym topnieniem pokrywy śnieżnej.

Na posiedzeniu, które prowadził Prezydent Marcin Witko,  omówiono prognozowaną sytuację meteorologiczną w naszym regionie oraz samego miasta na podstawie wydanych przez IMGW komunikatów i ostrzeżeń. Przedmiotem posiedzenia była również aktualna sytuacja hydrologiczna na rzekach przepływających przez Tomaszów Mazowiecki i wskazanie newralgicznych miejsc związanych z możliwością wystąpienia zagrożenia powodziowego.

Uczestnicy posiedzenia przedstawili stan przygotowania technicznego i sprzętowego do realizacji zadań z zakresu ochrony przeciwpowodziowej, a także omówili zasady współpracy między odpowiednimi służbami i instytucjami w przypadku wystąpienia zagrożenia powodziowego lub lokalnych podtopień, jak również zasady monitorowania stanów wodowskazowych na rzekach. Uzgodniono także sposób przepływu informacji pomiędzy poszczególnymi służbami i osiągania gotowości organizacyjnej.

W związku z intensywnymi i długotrwałymi opadami mokrego śniegu ważną sprawą, na którą zwrócił uwagę również prezydent miasta, jest obowiązek usuwania śniegu i lodu z obiektów budowlanych szczególnie tzw. wielkopowierzchniowych. Obowiązki należytego utrzymania obiektów w ww. zakresie nałożone na właścicieli i zarządców nieruchomości określone są w prawie budowlanym. Odpowiedzialne służby miejskie zostały zobowiązane do przeprowadzenia akcji informacyjnej oraz kontrolnej

W spotkaniu uczestniczyli: prezydent miasta, sekretarz miasta, pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu, komendant PSP w Tomaszowie Maz., komendant Straży Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, dyrekcja ZDiUM, prezes ZGWK, przedstawiciele OSP Tomaszów Mazowiecki.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jack
Jack 19.02.2021, 22:00
Dobrze, że radzą...
Ale póki co to w okolicy UM przy ul. Mościckiego chodnik nieodśnieżony i nikt tego nie widzi.
Ogólnie tak źle odśnieżonego miasta nie widziałem. Coś poszło nie tak....
t
t 23.02.2021, 22:40
Bo Straż Miejska się z stamtąd wyprowadziła, a z placu Kościuszki to jest daleko. Samochodem też nie tędy droga.
Edek
Edek 19.02.2021, 14:16
pamiętacie powódź jaka była na rzece Wolbórka 83 roku woda przelewała się nad mostem na Nowowiejskiej, Wtedy ewakuowano Mazowie B.cały zakład znalazł się pod wodą
t
t 19.02.2021, 17:31
Przez działki na Michałówku przeszły już kila razy powodzie.
niebrowiak
niebrowiak 19.02.2021, 14:51
Wtedy również wszystkie altanki na działkach przy Legionów były zalane pod dach. Straty były ogromne, powódż zniweczyła lata pracowitości działkowiczów.
Tom
Tom 19.02.2021, 11:10
Ciekawe czy zarządzą ewakuację dzielnicy Nowy Port? to dawne tereny zalewowe tzw Smugi. Jak Zalew będzie przepełniony to nastąpią duże zrzuty do Pilicy! żeby tamy nie przerwało.
obserwator
obserwator 20.02.2021, 16:28
Zrzutów wody z Zalewu do Pilicy nie będzie, bo jak narazie śnieg topnieje powoli a ziemia nie zamarznięta zaczyna pochłaniać wodę jak gąbka.
Adam N.
Adam N. 18.02.2021, 21:09
Komendant Straży Miejskiej po co on tam co on ma do takich sytuacji w mieście skoro od kilku ładnych spotkań na komisje do spraw
Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym nie przychodzi po co nam taki komendant.
Antek
Antek 19.02.2021, 12:10
To Dyrektor Sztabu Antykryzysowego teraz, komendantem był ale przed dymisją.

Pozostałe