List otwarty do starosty tomaszowskiego Mariusza Węgrzynowskiego

  • 22.02.2021, 10:32 (aktualizacja 22.02.2021, 10:36)
  • redakcja
List otwarty do starosty tomaszowskiego Mariusza Węgrzynowskiego
Marcin Witko w liście otwartym do Mariusza Węgrzynowskiego

Szanowny Panie Starosto,

z ogromnym niepokojem przyjąłem docierające ostatnio do opinii publicznej informacje o sytuacji w jakiej znalazło się Tomaszowskie Centrum Zdrowia, a dokładnie nasze ratownictwo medyczne. Jego sprawne funkcjonowanie to kwestia zdrowia, życia i śmierci mieszkańców Tomaszowa, ościennych gmin, powiatu.

Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi, która jest liderem konsorcjum, w skład którego wchodzi tomaszowska placówka, zapowiedziała, że nie będzie starała się o podpisanie kolejnej umowy na tego typu usługi – to oznacza, że obecna będzie obowiązywać jedynie do 30.06.2021 i po tym okresie Tomaszowskie Centrum Zdrowia nie będzie mogło realizować świadczeń z zakresu ratownictwa medycznego.

Sprawa bulwersuje tym bardziej, że tomaszowska placówka posiada 8 w pełni wyposażonych ambulansów medycznych – w tym te zakupione z budżetu samorządów – czyli naszych podatków. Wyprowadzenie tej usługi z podmiotu powiatowego do zewnętrznego może spowodować znaczące pogorszenie usług medycznych, a co za tym idzie mieć wpływ na pogorszenie opieki zdrowotnej w powiecie.

Z ogromnym niepokojem obserwuje również brak odpowiednich działań, by zapobiec takiemu scenariuszowi i fakt, że to nie Starosta informuje opinię publiczną o tak ważnej kwestii.

Dlatego zwracam się w liście otwartym do Pana Starosty Mariusza Węgrzynowskiego o podjęcie jak najszybszych działań w tym zakresie. Radni z klubu KWW Marcina Witko oraz członkowie zarządu z rekomendacją mojego klubu zostali przeze mnie zobowiązani do natychmiastowych działań. Został już złożony wniosek o sesję nadzwyczajną, na której chcemy podjąć odpowiednie uchwały.


Liczę na zrozumienie i poważne podejście do tematu

                                                     Marcin Witko 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pol-pot
Pol-pot 23.02.2021, 16:34
Do Prezydenta Miasta
Szanowny Panie: przecież doskonale Pan zna tego katechetę i doskonale Pan wie, że ten człowiek ma głęboko w du..żym poważaniu to, czego oczekują od niego mieszkańcy, wyborcy miasta i powiatu.
To jest face niereformowalny. To jest typ antyspołeczny, który doskonale wie, że nie dorwał się do swojego stołeczka z poparcia wyborców, ale
z poparcia lokalnych klik, które tworzą różne lokalne cwaniaczki, spryciule, mające na względzie wyłącznie swoje prywatne geszefciki.
Tak więc: marnie widzę pozytywny odzew na ten Pański apel....
miś
miś 23.02.2021, 15:34
W 2018 roku 40,2% zgonów w Tomaszowie Mazowieckim spowodowanych było chorobami układu krążenia, przyczyną 24,6% zgonów w Tomaszowie Mazowieckim były nowotwory, a 7,3% zgonów spowodowanych było chorobami układu oddechowego.
Na 1000 ludności Tomaszowa Mazowieckiego przypada 13,33 zgonów. Jest to więcej od wartości średniej dla województwa łódzkiego oraz znacznie więcej od wartości średniej dla kraju.
Więcej: https://www.polskawliczbach.pl…

KK
KK 23.02.2021, 14:12
"Krzysztof Kuchta, przewodniczący Rady Miejskiej, który pojechał z delegacją do Padwy po relikwie XIII-wiecznego franciszkanina, uważa, że oddanie się pod opiekę świętego przynosi miastu wiele dobra. (...) . Kuchta (awansowany w tej kadencji na zastępcę kierownika pogotowia ratunkowego) docenia nie tylko świętego, ale i pracę prezydenta, (...) ."

źródło:
https://www.polityka.pl/tygodn…
BogusiAA
BogusiAA 22.02.2021, 20:47
Nawet kiedyś, zostało podpisane porozumienie o wzajemnej współpracy. Na tym portalu był artykuł.
Julia
Julia 22.02.2021, 18:38
Na litość Boską...bądż Pan komunikatywny!!!...Panie Starosto!!!
Pol-pot
Pol-pot 22.02.2021, 19:39
Do Julii.
I czego Ty oczekujesz od tego katechety: komunikatywności ?!?!?!
Nie żartuj. Ten facet jest: antypatyczny, antykomunikatywny, antyspołeczny. To typowy społeczny szkodnik.
tomaszowianin
tomaszowianin 22.02.2021, 17:33
Chciałoby się napisać od nowa: O dwóch takich, co...
A w ogóle to wybierać możemy nawet za tydzień od nowa, a będzie to samo.
Przyjdzie czas, kiedy góra sama sobie wykopie dół.
A każdy spóźniony głos rozsądku nie wzbudzi u mnie już żadnego echa.
Ten spóźniony list bez konkretnych działań nudzi.
kpiarz
kpiarz 22.02.2021, 16:31
"i poważne podejście" ... ;-D
Koralgol
Koralgol 22.02.2021, 12:04
Nawet nikt nie ma odwagi zapytać o zdanie personel medyczny, ponieważ 99,9 % ludzi od lat chce przejść pod WSRM aby godnie zarabiać a nie łatać długi szpitalych oddziałów. Kazdy tez ma dość "kierownictwa" to ludzie z układu, patri, ludzie, którzy nie potrafią zarządzać. Pogotowie powinno pieniądze przeznaczać 100 % na sprzęt, szkolenia i godziwe zarobki, etaty a nie umowy zlecenia. TO wtedy potencjalni pacjenci będą czuć sie bezpieczniej. Zmiast pieniądze "przerzucać" na internę albo chirurgię karetki WRSM będą na najwyzszym poziomie. Przestańcie straszyć ludzi.
WuPe
WuPe 23.02.2021, 17:31
Po pierwsze cyrk z pogotowiem w mirmedzie już mieliśmy - strach pomyśleć ile żyć przez to straciliśmy, po drugie do służby zdrowia nie idzie się po karierę i pieniądze, po trzecie kasa dla naszego szpitala. Misiu zmień zawód bo widać myślisz o własnym tyłku najbardziej.
...)
...) 23.02.2021, 08:36
ta 1/100 procenta z 99,9% to obecne kierownictwo?
Jarozbawcanarodu
Jarozbawcanarodu 22.02.2021, 10:57
Prezydent przejęty a starosta brzuszek karmi i cichutko pod płaszczykiem Antosia się kryje.
$
$ 22.02.2021, 10:44
Starosta jak zwykle da dyla 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂Nic nie wie, nic nie widzi. Taki on.

Pozostałe