Nowe auto u Policjantów

  • 22.02.2021, 17:23 (aktualizacja 25.02.2021, 11:39)
  • redakcja
Nowe auto u Policjantów
Flota pojazdów tomaszowskiej policji wzbogaciła się o kolejne auto. Tym razem jest to nieoznakowana Kia, którą zakupiono przy wsparciu  Starostwa i Gminy Tomaszów Mazowiecki. Jednostka wzbogaciła się również o nowe drukarki. Ponadto w ramach zawartego z wojewodą łódzkim porozumienia, do użytku tomaszowskich policjantów został przekazany wysokiej klasy sprzęt optyczny w postaci kamer nokto i termowizyjnych.

17 lutego 2020 roku tuż przed godziną 13:00 przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim doszło do oficjalnego przekazania pojazdu służbowego marki Kia do użytku miejscowej policji. W uroczystym przekazaniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman oraz przedstawiciele samorządów, które partycypowały w jego zakupie.  

Całkowity koszt zakupu pojazdu to ponad 108 tyś. złotych, gdzie każdy z samorządów na jego zakup wyasygnował kwotę ponad 27 tyś. złotych. Starosta wraz Wójtem przekazali symbolicznie Komendantowi Powiatowemu kluczyki od nowego auta, zaś insp. Szymon Herman na pamiątkę tychże okoliczności wręczył obu darczyńcom miniatury policyjnych radiowozów. Zarówno komendant jak i samorządowcy wzajemnie podkreślali wzorową dotychczasową współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Tomaszowa, gminy jak i całego powiatu, żywiąc jednocześnie nadzieję na dalszą owocną synergię.

To spotkanie było również doskonałą okazją, do krótkiego podsumowania działań tomaszowskiej jednostki w 2020 roku, w którym z upoważnienia Prezydenta Miasta Marcina Witko, uczestniczyła również Sekretarz Miasta Tomaszów Mazowiecki Katarzyna Marchewska. W trakcie podsumowania Komendant omówił wizualną prezentację przedstawiającą najważniejsze zagadnienia i informacje.

Samo podsumowanie, było jednak poprzedzone innym ważnym wydarzeniem w życiu jednostki a mianowicie po 30 latach służby na zasłużoną emeryturę odeszło dwóch wartościowych i od samego początku związanych z tutejszą jednostką policjantów tj. Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. mł.insp. Dariusz Błażejewski oraz Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Czerniewicach asp. sztab. Dariusz Kuta. Obaj panowie przyjęli się i odeszli z policyjnej służby w tych samych dniach. Awansując w poszczególnych pionach przez lata podnosili swoje kwalifikacje a zdobytą wiedzą i doświadczeniem dzielili się z młodymi adeptami policyjnej sztuki, ciesząc się przy tym z ich strony bardzo dużym szacunkiem i uznaniem. Obu panów pożegnał uczestniczący w spotkaniu Starosta Tomaszowski Mariusz Węgrzynowski  dziękując policjantom za wieloletnią służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu tomaszowskiego, prosząc jednocześnie o przekazanie tych podziękowań również rodzinom, które pomagały znosić trudne chwile w policyjnej służbie na rzecz drugiego człowieka. Serdeczne podziękowania za wieloletnią rzetelną i pełną oddania policyjną służbę złożyła w imieniu Prezydenta Miasta Marcina Witko oraz własnym Sekretarz Miasta p. Katarzyna Marchewska.

Odchodzących na zasłużoną emeryturę żegnali również bezpośredni przełożeni w osobach Komendantów insp. Szymona Hermana i mł.insp. Wojciecha Tatar jak również ścisła kadra kierownicza średniego szczebla, z którą przyszli emeryci na co dzień współpracowali. Tu również padło wiele pełnych wdzięczności i uznania słów, które powodowały chwile wzruszenia u policjantów żegnających się z koleżankami , kolegami i policyjnym mundurem.  

 Na koniec Komendant Powiatowy Policji ins. Szymon Herman zaprezentował pozyskany w ostatnim czasie sprzęt, który będzie wykorzystywany przez tomaszowskich policjantów tj. komputerowe drukarki wielofunkcyjne zakupione w ramach wsparcia przez Starostwo Powiatowe oraz Gminę Tomaszów Mazowiecki, jak również nowoczesny sprzęt optyczny w postaci dwóch kamer noktowizyjnych pozwalających na zapis obrazu w całkowitych ciemnościach jak również kamery termowizyjnej niezwykle przydatnej przy poszukiwaniu osób zaginionych w obszarach leśnych i wodnych.

Wymieniony sprzęt został pozyskany do użytkowania przez tomaszowskich policjantów od Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Z końcem ubiegłego roku po prowadzonych wcześniej rozmowach została zawarta umowa pomiędzy Dyrektorem w/w wydziału panią Dorotą Gajewską a Komendantem Wojewódzkim Policji w Łodzi nadinsp. Sławomirem Litwinem, co skutkowało przekazaniem w dniu 10 lutego br. przez Panią Dyrektor na ręce Komendanta Hermana przedmiotowego sprzętu.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

WuPe
WuPe 23.02.2021, 17:05
Dajcie tą wizualizację z podsumowaniem pracy policji
Łojciec
Łojciec 23.02.2021, 14:29
Ksindza nie ma ???
nie pojedzie jak nie pokropione
nas nie dogoniat
nas nie dogoniat 23.02.2021, 09:15
już oznakowana :D jak fajnie że o tym nas na bieżąco informują będę uważał na czarną KIĘ na charakterystycznych felgach :D
Krótkołapki
Krótkołapki 22.02.2021, 20:43
Kim jest Pani Marchewska? Pani o nieco innym nazwisku, która jada tłustą golonkę na dokumentach petentów, była kiedyś jakimś urzędnikiem w Kurowicach.

Pozostałe