Złodziejski związek małżeński

  • 25.02.2021, 21:01 (aktualizacja 04.03.2021, 19:46)
  • redakcja
Złodziejski związek małżeński
Policjanci z komisariatu w Rokicinach przy współpracy z technikiem kryminalistyki ustalili sprawców kradzieży sprzętu warsztatowego o wartości około 20 tyś. złotych. Duet amatorów cudzego mienia usłyszał już zarzuty, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie złodziei zadecyduje sąd.

Oficer dyżurny tomaszowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od właściciela warsztatu w Ujeździe, że doszło do włamania i kradzieży sprzętu. Wartość strat wycenił na około 20 000 złotych.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi z Komisariatu Policji w Rokicinach oraz policyjny technik. Według pokrzywdzonego do włamania mogło dojść w okresie od października 2019 roku do chwili obecnej. W tym bowiem czasie nie kontrolował on czy sprzęt znajduje się na swoim miejscu.

Rozpytana w sprawie lokatorka była zdziwiona jak mogło dojść do kradzieży i nie wiedziała nic na jej temat. Wówczas do działania przystąpił technik kryminalistyki, który zabezpieczył w pomieszczeniu kilka istotnych dla sprawy śladów. W wyniku drobiazgowych oględzin, policjanci ustalili, iż skobel w drzwiach, przez które z uwagi na swoje gabaryty sprzęt mógł zostać wyniesiony z pomieszczenia, został zdemontowany od środka budynku a następnie ponownie zamontowany w pierwotne miejsce.

Te ustalania rzuciły podejrzenie na lokatorkę sąsiednich pomieszczeń, w których przebywa wraz z mężem.  Są one połączone wewnętrznym ciągiem komunikacyjnym. Dało to podstawy do przeszukania. Policjanci znaleźli wyposażenie biurowe pierwotnie znajdujące się w warsztacie.

Kobieta początkowo nie potrafiła wyjaśnić jak te przedmioty do niej trafiły. To się zmieniło, gdy policjanci odnaleźli również obuwie, którego ślad odpowiadał temu zabezpieczonemu w pomieszczeniu warsztatowym. Kobieta przyznała się że kradzieży dokonała z mężem latem 2020 roku. Zarówno 38-latka jak i jej o rok młodszy partner usłyszeli zarzuty kradzieży/ Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Trwają ustalenia zmierzające do odzyskania skradzionego wyposażenia. O dalszym losie małżonków zadecyduje sąd.         

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe