W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

  • 28.02.2021, 10:22
  • redakcja
W hołdzie Żołnierzom Wyklętym
W poniedziałek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy poświęcili swoje życie walcząc po wojnie w podziemiu antykomunistycznym. By uczcić Ich pamięć zapraszamy w przyszłą niedzielę, 28 lutego o godz. 18:00, do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego przy ulicy Spalskiej w Tomaszowie Mazowieckim na koncert zespołu „One Trzy” z Wolborskiego Centrum Kultury. Występ przybliża klimat tamtego czasu, a organizatorzy mają nadzieję że wywoła zadumę i refleksję.

.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Olka
Olka 08.03.2021, 06:49
I tak rządzi ten kto ma materiały na wodza w zakresie walków i to ze jest homo ... :
"Kazimierz Kujda i Adam Glapiński mają ogromną wiedzę o finansach środowiska politycznego związanego z Jarosławem Kaczyńskim. I dlatego pierwszy z nich kilka dni opierał się przed złożeniem dymisji z prezesury Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a drugi wprost postawił się liderowi PiS."
V2
V2 03.03.2021, 22:38
Ja juz k...a nic nie rozumiem wykleci walcza z PRL a kosciol katolicki w okresie PRL buduje najwiecej kosciolow kolaborujac z PRL
Strong
Strong 05.03.2021, 21:23
Coś ci się V2 całkowicie pomerdało z tym PRL i budową przez nią kościołów katolickich.
Dlatego
Dlatego 04.03.2021, 13:48
nie walczyli przeciwko Kościołowi. Słyszałeś, żeby komuniści zbudowali choć jeden?
V2
V2 04.03.2021, 15:29
Od 1945 r., mimo przeszkód stawianych przez komunistów, powstaje ponad 3,5 tys. świątyń.

Więcej: https://weekend.gazeta.pl/week…

Zwykły kowalski to kiełbasy nie mógł dostać i cegły nie mówiąc o drewnie i stali a kościół pod PRL jak odrębne ministerstwo.
Do V2
Do V2 07.03.2021, 08:59
Oprocz wybudowanych kosciolow, polski Kosciol Katolicki dyskretnie przejal na tzw Ziemiach Odzyskanych spora liczbe poniemieckich kosciolow, oraz swiatyn ewangelickich oraz, na pd-wschodzie Polski, swiatyn uniackich. Wszystko to za dyskretna aprobata stalinowcow rzadzaych Polska do smierci tow. Stalina. Z tego co mi wiadomo, przejecie tych swiatyn oraz przyleglych plebanii nie zostalo nijak uwzglednione w slynnej, koscielno-rzadowej komisji majatkowej. Potezny wzrost liczby kosciolow miedzy rokiem 1945 a 1989 jasno pokazuje, ze te "straszne przesladowanie" Kosciola Katolickiego przez rzadzacych Polska komunistow to gruba przesada i kolejna martyrologiczna legenda.
Xxx
Xxx 02.03.2021, 22:49
Koncert obajtka - Siekiera "*** *** *** ***"

https://www.google.com/url?sa=…
Polskieg...owpolu
Polskieg...owpolu 02.03.2021, 09:40
Pytania podstawowe:
- ile oficerów UB wybili żołnierze wyklęci ?
- jaka była ich skuteczność tj. ile posterunków MO odbili, ile oficerów służ PRL i ZSRR zabili / zlikwidowali ?

Czy to nie jest tak że tak na prawdę to August Emil Fieldorf „Nil”, Jan Rzepecki czy Witold Pilecki byli jednymi z ostatnich żołnierzy wyklętych a co to co się działo później to byli wywrotowcy, zbrodniarze i bandziory ?

Czy nie jest to chore że największym kultem otoczono najbardziej kontrowersyjnych dowódców powojennego podziemia, odpowiedzialnych za ewidentne zbrodnie na ludności cywilnej, takich jak Józef Kuraś „Ogień”, Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka” czy Romuald Rajs „Bury” ?
A słyszało g...wpolu
A słyszało g...wpolu 08.03.2021, 15:06
o "matrioszkach"? Jaką masz gwarancję, że "Ogień", "Łupaszka" i "Rajs" nie byli takimi matrioszkami, którzy zostali zrzuceni przez naszych "przyjaciół", aby poniżyć zasługi AK przypisując im swe zbrodnie?
Polecam "Katyń" - Allen Paull`a
Skoro
Skoro 02.03.2021, 14:09
komuniści ogłosili dwie lipne amnestie 45-47, żeby osłabić Podziemie to znaczy, że siłowo ewidentnie sobie nie radzili. Gdyby nie ruscy, komuna padłaby po 2 dniach w Polsce, bo tyle czasu uciekaliby na wschód;)
Gumisie
Gumisie 02.03.2021, 22:41
Konkret ilu wybili jakie szkody PRL ZSRR wyrzadzili ?
Po coś ten IPN za 300 mln zl rocznie jedt !
Napisz
Napisz 04.03.2021, 13:52
normalnie to może, ktoś Ci odpowie. Kolejny na bakier ze słownikiem i składnią. Nie pracuję w IPN. Tam kieruj swoje żale.
Pawełek
Pawełek 02.03.2021, 10:32
Ooooo i jest jakiś historyk-mutant rodem z PZPR, namaszczony chlubnie wcześniej przez braci sowieckich, a obecnie również przez naszą lewicę.
Pracuj jeszcze intensywniej, bo słabe wyniki wybijasz miernoto antypolska.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 04.03.2021, 11:49
@Pawełek czytaj dużo książek. Zacznij od czegoś prostego i stopniowo zwiększaj wysiłek. Po konkrety udaj się do biblioteki-to takie miejsce gdzie wypożyczają książki
Pawełek
Pawełek 05.03.2021, 21:22
@Vlad_ wstrząsające, to ty orientujesz się co to jest wypożyczalnia książek... i sama książka? Brawo, ty się musiałeś dopiero wysilić, taką myślą twórczą. Musisz uważać, by ci się to teraz na zdrowiu nie odbiło :-)))
Pawlątko
Pawlątko 07.03.2021, 09:05
gdy ja zacząłem czytać książki, to ty jeszcze u tatusia z jajeczka na jajeczko przeskakiwałeś.
Na zdrowie nie narzekam.

Pozostałe