Nowy rentgen czeka na remont

  • 10.03.2021, 12:28
  • redakcja
Nowy rentgen czeka na remont
Od prawie 5 miesięcy stoi w magazynie, szczelnie opatulony folią nowiutki aparat RTG, który w listopadzie  ubiegłego roku  zakupił Powiat Tomaszowski. Urządzenie marki Philips, za które zapłaciliśmy ponad 800 tysięcy zł. czeka na lepsze czasy, czyli chwilę, kiedy zostanie wyremontowane pomieszczenie, w którym będzie można je zainstalować. Sprawa jest o tyle ważna, że nie wystarczy tu zwykłe pomalowanie ścian, a specjalistyczne prace związane z ochroną przed promieniowaniem. Bez ich wykonania i formalnego odbioru dostawca sprzętu nie będzie mógł go zainstalować.

Tymczasem dotąd użytkowany aparat się zepsuł. Chorzy mają więc ograniczony dostęp do diagnostyki obrazowej. Póki co wykorzystywane jest urządzenie przenośne.

Starostwo Powiatowe i Tomaszowskie Centrum Zdrowia przez kilka miesięcy nie mogły się dogadać kto powinien pomieszczenie dla urządzenie przygotować.

Problemem był demontaż aparatury, którą należało zdemontować i zezłomować. Urządzenia były własnością  powiatu, a więc to Zarząd powinien zająć się ich usunięciem. Pismo w tej sprawie Zarząd TCZ wysyłał  na długo przed rozstrzygnięciem przetargu. Po raz kolejny Zarząd Powiatu zwlekał z decyzją. Przez kilka co najmniej tygodni zastanawiano się czy zużyte urządzenia powinny zostać zutylizowane, czy może znajdzie się chętny nabywca.

Ostatecznie uzgodniono, że podmiotem odpowiedzialnym za remont będzie szpital, a Powiat w grudniu zdemontował stare urządzenia. Ogłoszono więc przetarg. Kiedy remont i adaptacja się zakończą? Prawdopodobnie za 4 tygodnie pracownia diagnostyki będzie już funkcjonować.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

x
x 10.03.2021, 18:11
A gwarancja już leci...
Ych
Ych 10.03.2021, 16:03
To się w głowie nie mieści

Pozostałe