Prezydent powołał Pełnomocnika ds. Seniorów

  • 12.03.2021, 18:52 (aktualizacja 18.03.2021, 11:24)
  • redakcja
Prezydent powołał Pełnomocnika ds. Seniorów
Od wielu lat miasto Tomaszów Mazowiecki realizuje Miejski Program Działań na rzecz Seniorów, przygotowany przy współpracy środowiska senioralnego. Podkreślając znaczenie osób starszych dla miasta oraz by jeszcze efektywniej współpracować z seniorami i pomagać im, prezydent Marcin Witko powołał Pełnomocnika ds. Seniorów, którym została p. Wanda Rybak.

Do zadań Pełnomocnika należy w szczególności: diagnozowanie problemów społecznych w zakresie potrzeb osób starszych;  koordynowanie i nadzorowanie realizacji zadań z zakresu osób starszych; podejmowanie działań zmierzających do wykorzystania potencjału ludzi starszych na rzecz inicjatyw lokalnych; reagowanie na wszelkie przejawy dyskryminacji seniorów; współpraca z Tomaszowską Radą Seniorów w Tomaszowie Mazowieckim, instytucjami i organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz seniorów; wspieranie seniorów w kontaktach z instytucjami publicznymi; inicjowanie uroczystości i wydarzeń adresowanych do seniorów.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 15.03.2021, 13:13
Dodatkowy argument na toi, że ten powyższy materiał można potraktować jako tzw. "fejknius", który miałby promować taką - niby- wielce pożyteczna rolę pełnomocnika dla starców. Gdyby to miała być rzeczywiście pożyteczna informacja dla takich staruszków, jak ja, to powinny znaleźć się również pożyteczne informacje dla zgrzybialców: kontakt telefoniczny, adres do tej Pani, a nie pisanie takich farmazonów:

" Do zadań Pełnomocnika należy w szczególności: diagnozowanie problemów społecznych w zakresie potrzeb osób starszych; koordynowanie i nadzorowanie realizacji zadań z zakresu osób starszych; podejmowanie działań zmierzających do wykorzystania potencjału ludzi starszych na rzecz inicjatyw lokalnych; reagowanie na wszelkie przejawy dyskryminacji seniorów; współpraca z Tomaszowską Radą Seniorów w Tomaszowie Mazowieckim, instytucjami i organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz seniorów; wspieranie seniorów w kontaktach z instytucjami publicznymi; inicjowanie uroczystości i wydarzeń adresowanych do seniorów."

Z tych powyższych farmazonów wynika, że w naszym grajdole, oprócz tomaszowskiej rady dzieci i młodzieży, istnieje również Tomaszowska Rada Seniorów.
W takim razie, domagam się powołania jeszcze: rady rozwodników, rady wdowców, rady dziewczyn "do towarzystwa" (a jest ich sporo) itp., itd.

Jak mamy się obracać w oparach absurdu, to kur...., do oporu !!!
...
... 15.03.2021, 14:49
BRAWO ładnie opisana kwintesencja głupoty
SS
SS 14.03.2021, 21:44
żenada tak jakby pani Rybak nie robiła tych rzeczy, od lat zajmuje się seniorami, czy naprawdę nie mają się czym zajmować w tym urzędzie W sumie jaka płaca taka praca
senior
senior 14.03.2021, 14:14
komu i do czego potrzebne takie stanowisko?
Nikt
Nikt 14.03.2021, 21:48
Panu Prezydentowi do budowania wizerunku troskliwego ojca tomaszowian.
ETM
ETM 14.03.2021, 14:05
to są sztuczne dobrze opłacane stanowiska,panie Witko czy w dobie pandemii nie ma innych spraw wymagających natychmiastowego działania? A co do seniorów to oni dają i dawali sobie radę w Tomaszowie bez pana
tomaszowianin
tomaszowianin 13.03.2021, 20:32
Osobiście oczekiwałem od Prezydenta M-ta Tomaszowa Maz. przed atakiem trzeciej fali pandemii w naszym mieście bardziej stanowczych, przemyślanych działań ważniejszych od pisania listów i powoływania nowych stanowisk. Niewątpliwie ta Pani na nowym stanowisku działa na ochotnika altruistycznie, bezinteresownie i wielu Seniorom 70+ pomoże np. ponownie zarejestrować się w kolejce na szczepienie covidowskie. Pierwsze: 22.01.21 r., kolejna rejestracja od 23.03. 21 r. O terminach szczepień nie wiadomo.
Quo vadis? Panie Prezydencie.
Nie wypisujmy e-recept na nowe stanowiska bez wiedzy o chorobie.

Żadne, nawet logiczne stanowisko nie pouczy o tym, czym jest prawda.
Ajdejano
Ajdejano 13.03.2021, 15:30
Samorządowcy!!! Nie róbcie z nas - seniorów i ze wszystkich mieszkańców Tomaszowa przygłupów. To jest analogiczna, debilowata inicjatywa, jak zabawa w powoływanie miejskiej rady młodzieżowej. Jeden wielki pic na wodę i totalny, bezsensowny "fotomontaż
Opowiadanie bajek o tym, co to samorząd nie robi seniorom. Totalne
brednie !!!
Mobby Dick
Mobby Dick 12.03.2021, 22:28
Pełnomocnik ds. Straży Miejskiej przydałby się ...
Ajdejano
Ajdejano 14.03.2021, 13:05
Dobry pomysł! Brawo!!! Powołajmy jeszcze kilku pełnomocników... Nie chce mi się wymieniać, bo można byłoby podać kilku, kilkunastu takich "pełnomocników" .
Najgorsze jest to, że na samorządowców (raczej - na głupotę samorządowców), ich wyborcy, czyli MY, nie mamy bata.
To szemrane tałatajstwo wymyśla różne głupoty, potem uchwala te głupoty - ZA NASZE PODATKI !!! Przecież te różne: dietki za posiedzenia komisji, za posiedzenia rady nie spadają im z nieba. TO SĄ NASZE PIENIĄDZE !!!
I to baraństwo z czystym sumieniem okrada nas z naszych pieniędzy i potrafi nam wciskać nam, że to baraństwo robi cokolwiek sensownego w naszym imieniu.

Z czystym sumieniem, można stwierdzić, że ten samorząd (a może raczej nierząd), to typowa mafia.

Pozostałe