Nie wszyscy zadowoleni z objazdów

  • 17.03.2021, 20:32
  • redakcja
Nie wszyscy zadowoleni z objazdów
Trwa drugi etap przebudowy drogi W713 na odcinku biegnącym przez Tomaszów. Inwestycja od dawna oczekiwana stwarza spore problemy firmom, korzystających z dojazdu ulicami Radomską i Białobrzeską. Przedsiębiorcy się skarżą i trudno się dziwić, bo nie chcą podzielić losu firm, które upadły, kiedy Zarząd Dróg Wojewódzkich remontował ulicę Warszawską.

Interpelację w tej sprawie do władz województwa łódzkiego złożył radny Arkadiusz Gajewski. Samorządowiec podkreśla, że w sprawie planowanych objazdów i niedogodności zwracają się do niego właściciele lokalnych firm. 

- W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu robót w ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 713 w Tomaszowie Maz. od 22 marca, poniedziałek planowane jest całkowite zamknięcie ulicy Białobrzeskiej przed przejazdem kolejowym i ulicy Radomskiej do skrzyżowania z ulicą Młodzieżową. Objazd dla pojazdów do 3,5 to i dojazd do ul. Kolejowej: : Głowackiego - św. Antoniego – Modrzewskiego– Szymanówek – Tomaszowska – Wąwalska (do ul. Kolejowej ul. Radomską).

Na zamkniętych odcinkach ul. Białobrzeskiej i ul. Radomskiej (w tym mosty) dopuszczony będzie przejazd z zachowaniem szczególnej ostrożności służb, komunikacji zbiorowej, pojazdów budowy i pojazdów powyżej 3,5 t – tylko w zakresie dojazdu do lokalnych firm prowadzących działalność gospodarczą za okazaniem dokumentu uprawniającego do przejazdu.

- czytamy  w przesłanym nam przez radnego piśmie.

Arkadiusz Gajewski pyta również, czy dojazd do firm dla pojazdów powyżej 3.5 tony na zamkniętych odcinkach ulic Białobrzeskiej i Radomskiej obejmuje jednostronny przejazd przez przejazd kolejowy w czasie remontu tegoż przejazdu, co ma to ogromne znaczenie dla lokalnych firm. Zwraca też uwagę, że objazd  w razie braku możliwości przejazdu przez tory odbywać się będzie ul Szymanówek, która zbudowana jest z tzw „jumbów” nie nadającymi się dla ruchu ciężarowego. 

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tomaszowianin
tomaszowianin 28.03.2021, 18:51
W piątek 26.03. zamknęli cześć ulic i połówkę ronda na Rondzie. I poszli do domu. Ciekawe, czy ci sami, co to tak kiedyś to rondo sknocili za naprawę znowu dostaną pieniądze.
A może to tym razem Biała Góra zapłaci?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.03.2021, 21:23
A może Panie redaktorze zamieścić mapę objazdów związanych z tą dziwną inwestycją? Nie tak dawno ktoś na tym forum poddawał w wątpliwość sposób prowadzenia robót drogowych. Nie minęło kilka miesięcy i widać jak drogowców na niektórych odcinkach wprost wymiotło. Rozgrzebano i przerwano roboty nie wiadomo dlaczego i na jak długo, a zamykają kolejne odcinki.
Mar
Mar 18.03.2021, 09:13
-zamknąć ,rozkopać i zostawić /widać to na zamkniętych odcinkach Mireckiego I szczególnie na moście nad Pilicą / w takim tempie to pewnie trzy lata zejdzie ten remont. Ciekawe czy most na brzustówce to wytrzyma.
Veltom
Veltom 18.03.2021, 07:56
Szkoda że jak PO z PSL rządziły w województwie i "upadały" firmy z ulicy Warszawskiej - Pan Radny średnio był zaintersowany tym tematem. Ale dobrze, dobrze niech działa w końcu taki wybitny Specjalista od Wszystkiego To Skarb. Pewnie temat nadał mu Radny Groszek w końcu to jego rejony.
Miastowy
Miastowy 20.03.2021, 23:54
Tak jak piszesz. Kucharski biega od osła do posła a Gajewski udaje, że coś robi. Zastanawiasz się dlaczego sejmikowiec coś robi? Jego żona pracuje przy Białobrzeskiej. Jak nic nie zrobi to będzie szukać roboty.

Pozostałe