Remont oficjalnie zakończony

  • 01.10.2017, 21:08
  • Joanna Sztymelska
Remont oficjalnie zakończony
W sobotę, 30 września 2017 roku, na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa dotycząca zakończenia rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 713 na odcinku Starzyce - Mościckiego. Udział w konferencji wzięli między innymi: Witold Stępień - Marszałek Województwa Łódzkiego, Marek Mazur - przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, Marcin Witko - prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Arkadiusz Gajewski, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Zakończona została przebudowa najważniejszej drogi w naszym mieście, ulicy Warszawskiej. Wyremontowane zostało 2900 metrów, koszt inwestycji, to prawie 20 milionów złotych. Inwestycja realizowana była przez samorząd Województwa Łódzkiego, Zarząd Dróg Wojewódzkich. 95% wartości, to środki unijne. Droga została przebudowana, zmodernizowane zostały  sieci kanalizacyjne, wykonano zatoczki, rondo,  zostały przebudowane mosty. Była to bardzo ważna inwestycja, która poprawi estetykę miasta i bezpieczeństwo.

 

 

- Cieszę się, że w tej kadencji udało się wreszcie tę inwestycję zrealizować. Mój apel, jako radnego koalicji wspierającej pana marszałka Witolda Stępnia, jest taki, abyśmy w przyszłym roku rozpoczęli inwestycję na kontynuacji W 713 na odcinku ulicy Mireckiego. Chodzi m.in. o budowę długo oczekiwanego ronda na skrzyżowaniu z ulicą Szczęśliwą. Jak bardzo jest ono potrzebne wiedzą wszyscy tomaszowianie. Będę o to zabiegał, jako tomaszowski radny w sejmiku wojewódzkim - mówi Arkadiusz Gajewski, podkreślając, że był jedynym radnym z Tomaszowa, który głosował za przeznaczeniem pieniędzy na remonty dróg wojewódzkich w mieście, natomiast radni zrzeszeni w klubie PiS, zamieszkali na terenie miasta, głosowali przeciw budżetowi województwa.  

 

 

Niedługo rozpocznie się remont odcinka między Kurowicami, a Ujazdem, a do kwietnia przyszłego roku zostanie zaktualizowana dokumentacja dotycząca rozbudowy dalszego ciągu tej drogi, od Urzędu Miasta do Białobrzegów. Istnieje jeszcze możliwość wprowadzania zasadnych zmian do tego projektu. 


Konferencja prasowa była tylko częścią promocji bezpieczeństwa drogowego. Na placu Kościuszki został zorganizowany piknik i mieszkańcy mieli możliwość zapoznać się z m.in. z: symulatorami zderzeń i dachowania, a najmłodsi poznać przepisy ruchu drogowego oraz spróbować swoich sił w miasteczku ruchu.


Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (6)


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Psikuta bez s
Psikuta bez s 03.10.2017, 07:04
Warszawska to zaprojektowal janusz budownictwa droga waska chodniki szerokie i brak sciezki rowerowej ale nie wazne jak jest wazne ze kasa sie zgadza
xmen
xmen 02.10.2017, 15:47
Ta droga, Warszawska to za wąska, brak też ścieżek rowerowych. Jak coś się robi to porządnie i przyszłościowo. Tu zrobiono na odwal się ...
Sugestie, budujcie z głową !
:
: 02.10.2017, 17:09
Dodam, że na Warszawskiej przystanek za bankiem BPH (miejsca siedzące dla oczekujących na MZK) jest bardzo oddalony od miejsca gdzie zatrzymują się autobusy.
Osoby siedzące na przystanku w wielu przypadkach nie zdążą biegiem dogonić MZK, który zatrzymuje się około 10 m od zadaszonego miejsca.
Tymoteuszka
Tymoteuszka 02.10.2017, 13:55
Można składać ewentualne sugestie....tylko nie powiedziano, gdzie i do kogo? Czy bezpośrednio do Prezydenta, czy Wojewody, czy może za pośrednictwem tego portalu?
Jeżeli to ostatnie, to poprosimy o skrawek asfaltu dla rowerzystów, by bepieczniej było. Da się to zrobić na Mireckiego i Białobrzeskiej także. Powstałby kolejny ciąg pieszo - rowerowy w naszym mieście i zarazem łącznik Głowackiego/Nowowiejska z Nowym Portem.
Kolejna sugestia to przesunięcie ronda w stronę parkingu przy DH Rondo, tym samym zrobić prawoskręty, od razu wjazd na rondo się usprawni, szczególnie dla tych wjeżdżających na górkę z Nowowiejskiej.
I ostatnia, wymienić stare lampy pożerające energię, na ledowe. Będzie widniej i oszczędniej.
Tomaszowianin
Tomaszowianin 01.10.2017, 23:46
Teraz można pomyśleć o chodniku na Mireckiego bo zęby wieczorem można stracić raz dwa trzy.
:
: 02.10.2017, 01:07
Już tylko trzy zęby ci pozostały? Wyrwij i wstaw sobie segment. Nie będziesz musiał korzystać z usług stomatologa i co 5 lat "wyrosną" ci nowe.
rwd
rwd 01.10.2017, 22:22
Na czym polegał remont na moście na Wolbórce ?
Anonim
Anonim 01.10.2017, 22:03
Fajni wszystko pięknie ale np znaki dalej stoją teren budowy i tym podobnie
Juras
Juras 01.10.2017, 21:49
A zatoki przystankowe na Warszawskiej to jeszcze nie ukończone oraz przy galerii i od ulicy tkackiej do pl. kościuszki została stara kostka brukowa
Walec drogowy
Walec drogowy 01.10.2017, 21:38
Zrobili zdjęcia, wypili szampana, zjedli sowity obiad, a robole od poniedzialku będą zdejmować znaki przez dwa tygodnie :-D
Snarki
Snarki 01.10.2017, 21:01
Skoro można jeszcze zmienić cos na odcinku UM-Białobrzegi to należy pochylić się nad ścieżka rowerową na Bialobrzeskiej i Bezpiecznym przejściu przez tory dla mieszkańców oś. Niwka.My też płaciły sowite podatki, więc.... Chyba możemy oczekiwać wsparcia z UM!?!?!
mieszkaniec
mieszkaniec 01.10.2017, 20:37
Skoro inwestycja się zakończyła to czemu cała ulica Warszawska opatrzona jest oznakowaniem "teren budowy" z ograniczeniem prędkości do 20km/h?

Pozostałe